Topoľčany s postupovým mečbalom, Martin vyrovnal sériu

Topoľčany sú po štvrtom zápase najbližšie k postupu do semifinále, keď v nedeľu zdolali Humenné najmä zásluhou Michala Nováka, ktorý bol pri všetkých piatich góloch svojho tímu, z toho až troch v presilových hrách. Duel Dubnice s Martinom opäť dospel až do predĺženia, v ktorom rozhodol o vyrovnaní série na 2:2 Michal Murček, taktiež v tretej využitej presilovej hre v stretnutí. Obe série pokračujú v stredu na humenskom, resp. martinskom ľade.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 4. zápas štvrťfinále

HC Topoľčany - HC 19 Humenné 5:3 (2:1, 2:1, 1:1), stav série 3:1

Góly: 7. Tomčák (Novák M., Novák L.), 9. Novák M. (Novák L., Čaládi) 26. Novák M. (Kurbatov, Tomčák), 35. Kluka (Novák M., Novák L.), 59. Kluka (Bečka, Novák M.) – 13. Solomončak, 39. Veličkin (Solomončak, Šimčák), 53. Lačný (Markuš D., Hvila). Strely: 30:36 vylúčení: 2:4, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rojík, Krajčík – Hajnik, Knižka, 1015 divákov

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Kaščák, Kapičák, Cápay, Vereš – Ručkay, Tomčák, L. Novák – Kluka, Bečka, Gergel – Kurbatov, Čaládi, Legalin – Kováč, Laššo, Matej.

Humenné: Rabčan (od 35. Krasanovský) – Pichnarčík, Stripai, Ťavoda, A. Markuš, Chovan, Ivanov, A. Španko, Macko - Horvát, Krajňák, Borov - Solomončak, Šimčák, Veličkin – Hvila, D. Markuš, Frič - Miškuf, Farkaš, Lačný.

Štvrtý zápas odštartovali Topoľčany s miernymi zmenami v zostave, ktoré očividne „žochárom“ prospeli. V úvodnom dejstve im vyšli predovšetkým presilové hry, pretože z prvých dvoch skórovali. V 13. minúte ešte znižoval za Humenné Solomončak, no v druhej tretine pridali Topoľčany ďalšie dva góly a zdalo sa byť vymaľované. Po štvrtom zásahu Topoľčian sa porúčal z bránky Humenného Eugen Rabčan, ktorého nahradil Filip Krasanovský. Nový impulz zrejme hosťom pomohol a necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny vykresal iskru nádeje pre hostí Veličkin, v 53. minúte dokonca Humenné znížilo na rozdiel jedného gólu a záver tak priniesol ešte drámu. Tú však zažehnal 65 sekúnd pred koncom gólom do prázdnej brány Michal Kluka. O tretie víťazstvo Topoľčian vo štvrťfinále sa postarali najmä Novákovci, Michal si zapísal do štatistík 2 presné zásahy a 3 asistencie, Lukáš 3 gólové prihrávky. Séria bude pokračovať v stredu na humenskom ľade.

TSS Group Spartak Dubnica - HK VITAR Martin 2:3pp (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1) stav série 2:2

Góly: 46. Kristín Mi., 58. Tyczynski (Kristín Mi., Ďuriš) – 39. Toma (Dírer, Dvořák), 57. Charvát (Thomka, Fafrák), 69. Poliaček (Toma, Dírer). Strely: 30:39, vylúčení: 5:5, navyše Ondruš 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Moller, J. Konc ml. – Crman, Danko, 802 divákov

Dubnica: Ma. Kristín – Švec, Mikuš, Trška, Dubeň, Janík, Putala, Meszároš, Korbel – Hegyi, Ondruš, Tábi - Haščák, Ďuriš, Mi. Kristín – Síkela, Tyczynski, Vaňo – Andrisík, Ferenyi, Cerda.

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Nátny, Bobček, Lavička, Krempaský, J. Nemec – Juščák, Huhtela, Tiainen – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Murček, Poliaček – Makarov, Thomka, A. Bartoš

Úvodné dve tretiny štvrtého zápasu tejto série naznačovali, že oba tímy pokračujú v obdobných výkonoch ako v predošlom dueli, ktorý dospel za stavu 0:0 až do samostatných nájazdov. Avšak v 39. minúte využil presilovú hru hosťujúci Lukáš Toma, ktorý dodal stretnutiu novú zápletku. V 46. minúte však domáci kapitán Miroslav Kristín vyrovnával na 1:1 a začínalo sa v podstate odznova. Tri minúty pred koncom hral Martin v početnej výhode, ktorú tentoraz zužitkoval Marek Charvát a priblížil hostí k vyrovnaniu štvrťfinálovej série. Dubnický Spartak to však nevzdával a bleskurýchlo, po 22 sekundách hry, sa podarilo vsietiť šťastný odrazený gól Damianovi Tyczsynskemu. V predĺžení mali najprv výhodu presilovej hry domáci hokejisti, no nevyužili ju. Dve a pol minúty pred koncom nešťastne fauloval Ondruš hosťujúceho Murčeka, za čo inkasoval 5 minút plus trest do konca zápasu za napadnutie hlavy a krku. V presilovke vypálil z prvej František Poliaček a rozhodol o vyrovnaní série na 2:2. Séria bude pokračovať piatym stretnutím v stredu na martinskom ľade a už aj istým šiestym zápasom v piatok v Dubnici.