Topoľčany si vezú zo Zemplína 2 víťazstvá, Martin vyrovnal sériu

Druhý hrací deň štvrťfinále play-off ovládli v zápase na východe Slovenska rovnako ako včera Topoľčany, brankár Kompas si pripísal čisté konto. Naopak, v Martine si uchmatli víťazstvo domáci hráči a vyrovnali tak stav série na 1:1. Stretnutie medzi martinskými "rytiermi" a dubnickým Spartakom sa skončilo prvýkrát v sezóne vyšším ako jednogólovým rozdielom.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 2. zápas štvrťfinále

HC 19 Humenné – HC Topoľčany 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), stav série 0:2

Góly: 3. Čaládi (Novák L., Novák M.), 39. Legalin (Bystričan, Tomčák), 54. Kurbatov. Strely: 31:26, vylúčení: 7:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Smrek, Moller - Beniač, Knižka, 368 divákov

Humenné: Rabčan – Ivanov, Španko, Stripai, Ťavoda, Chovan, Poroshin, Markuš, Miškuf – Hvila, Markuš, Veličkin – Horvát, Krajňák, Borov – Solomončak, Šimčák, Frič – Lačný, Farkaš, Macko

Topoľčany: Kompas – Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Kaščák, Kapičák, Bulák, Vereš –Cápay, Čaládi, Novák – Kluka, Bečka, Matej – Ručkay, Tomčák, Kurbatov – Kováč, Laššo, Legalin

Zápas na Zemplíne sa začal zhurta. Hneď v 3. minúte zápasu sa zhostili vedenia v početnej prevahe Topoľčany, po góle skúseného útočníka Erika Čaládiho. Hostia mali v úvodnom dejstve šancu aj na dvojgólové odskočenie, keď po faule Patrika Španka odpískal rozhodca trestné strieľanie. Legalinovi sa však nájazd nepodarilo premeniť. Prostredná tretina zápasu bola opatrnejšia, ako tá úvodná. Naznačuje to aj počet striel na obe brány, domáci Humenčania síce Topoľčany prestrieľali, no skórovať sa im nepodarilo. Naopak, inkasovali gól „do šatne“ len minútu pred koncom druhej tretiny, keď na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Legalin. V poslednej 20-minútovke spečatil víťazstvo Topoľčian presným zásahom v 54. minúte legionár Kurbatov. Brankár Kompas zaknihoval svoje prvé čisté konto a Topoľčany vedú v sérii už 2:0. Štvrťfinálová séria bude pokračovať v sobotu a nedeľu na topoľčianskom ľade.

HK Vitar Martin – TSS Group Spartak Dubnica 4:1 (2:0, 1:1, 1:0), stav série 1:1

Góly: 13. Toma (Bobček), 15. Dírer (Toma), 39. Makarov (Dvořák), 60. Fafrák (Bartoš) – 40. Trška (Ďuriš, Kristín). Strely: 28:23, vylúčení: 4:5 na 2 min., navyše Huhtela, Lavička a Ferenyi, Mikuš 5+DKZ za pästný súboj a hrubosť, Tiainen 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Müllner, Mĺkvy - Haringa, Vyšný, 599 divákov.

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Nátny, Bobček, Lavička, Krempaský, Nemec, Smidžár – Fafrák, Huhtela, Tiainen – Toma, Dírer, Nauš – Makarov, Murček, Poliaček – Bartoš, Thomka, Juščák

Dubnica: Ma. Kristín – Švec, Mikuš, Trška, Dubeň, Janík, Putala, Rohaľ, Korbel – Hegyi, Ondruš, Tábi – Haščák, Ďuriš, Mi. Kristín – Síkela, Tyczynski, Vaňo – Andrisík, Ferenyi, Maniaček

Začiatok stretnutia v Martine sa niesol v opatrnom tempe rovnako ako ten úvodný štvrťfinálový duel. Až v 13. minúte zápasu dostal „rytierov“ po hrúbke v obrane Dubnice do vedenia Lukáš Toma. Ďalší gól na seba nenechal dlho čakať. V 15. minúte sa Martinčania dostali do dvojgólového vedenia po presnom zásahu kapitána Dírera. Druhá tretina bola na martinskom štadióne rušná a hojná na vylúčenia. Martinčania Huhtela, Tiainen, Lavička a Dubničania Ferenyi s Mikušom v zápase skončili, nakoľko po pästnom súboji im boli pridelené tresty do konca zápasu. V 39. minúte poslal do trojgólového vedenia Martin Konstantin Makarov. V poslednej minúte prostrednej tretiny znižoval gólový rozdiel na 3:1 obranca Dominik Trška. V závere stretnutia odvolal tím Dubnice brankára v snahe streliť kontaktný gól. To sa však Dubničanom nepodarilo a do prázdnej brány putoval puk z hokejky Miloša Fafráka, ktorý zvýšil na konečných 4:1. Do Dubnice sa teda séria vráti v sobotu za vyrovnaného stavu 1:1.