Trebišov siahal na mečbal, napokon ho uchmatlo Brezno

Hokejisti HK Brezno zvíťazili v stredu v piatom barážovom zápase o účasť v TIPOS Slovenskej hokejovej lige 2022/2023 na ľade HK STEEL TEAM Trebišov 3:2 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil v piatej sérii Jakub Kylnar. Brezno vedie v sérii hranej na štyri víťazstvá 3:2 a je blízko záchrany s v druhej najvyššej súťaži. Šiesty zápas je na programe v piatok na jeho štadióne.

baráž o účasť v TIPOS Slovenskej hokejovej lige - 5.zapas

HK STEEL TEAM Trebišov - HK Brezno 2:3 pp a sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
21. Halás (Fedorko, Hančák), 38. Matis (Kubus, Stríž) - 22. Boldižár (Homola, Sarvaš), 54. Surový (Giertl), rozh. nájazd Kylnar. Rozhodovali: Kalina, Jobbágy - Riš, Pribula, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1550 divákov.
      /stav série: 2:3/

Trebišov: Halász - Valčeko, Hopkovič, Slovák, Hančák, Ondrej, Š. Stríž, Bureľ, Štec - Matis, Kubus, T. Stríž - Fedorko, Marcinko, Halás - Danielčák, Šechný, Šiňanský - Béreš, Barna, Vargaeštók

Brezno: Smik - Ganz, Eliaš, Boldižár, Lopejský, Homola, Soveľ - Surový, Giertl, Zemko - Kraut, Kylnar, Sarvaš - Rákoš, Veselý, Šebest - Hojo, Rybár, Bálint

Prvé dejstvo góly neprinieslo, avšak v tom druhom otvoril skóre stretnutia a slušne naplnený domáci štadión rozradostil pri vlastnom oslabení Igor Halás. Vedenie Trebišova trvalo iba 39 sekúnd. Brezno sa usadilo v pásme a nedisciplinovanosť Kubusa napokon vyrovnávajúcim gólom potrestal obranca Dávid Boldižár. Do prestávky ešte prinavrátil vedenie suverénnemu víťazovi tretej najvyššej súťaže Matis po skvelej spolupráci s Kubusom. Aj tentoraz dokázali hostia odpovedať. Na trestnú lavicu putoval za faul Hančák a mužstvo z Horehronia sa dočkali vyrovnania vďaka bodovému lídrovi Marošovi Surovému. Následovalo 10-minútové predĺženie, v ktorom zinkasovali hostia až dva tresty. Celok z východu republiky strávil takmer polovicu času v početnej výhode, no brankára Smika prekonať nedokázal. Rozhodnúť preto museli samostatné nájazdy, kde sa viad darilo hosťom. V piatej sérii rozhodol Jakub Kylnar.