Trebišov triumfoval v druhom zápase v Brezne, baráž o TIPOS SHL vyrovnaná

Hokejisti Trebišova vyrovnali stav barážovej série o postup do TIPOS SHL. Víťaz druhej ligy vyhral vo štvrtom zápase série na ľade HK Brezno 4:1. Piaty duel sa odohrá v stredu od 18.00 hod. na ľade Trebišova a už teraz je jasné, že sa bude hrať aj v piatok v Brezne, kde sa odohrá šiesty duel.

HK Brezno - HK Steel Team Trebišov 1:4 (0:1, 0:1, 1:2), stav série 2:2
44. M. Surový (Giertl, Dvonč) - 7. Šiňanský (Matis), 37. T. Stríž (Kubus), 49. Matis (T. Stríž, Kubus), 54. Marcinko (Fedorko). Strely: 29:33. Vylúčení: 3:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec, Krajčík - Jurčiak, Tvrdoň. Divákov: 543.

Brezno: Pončák (10. Smik) - Ganz, Boldižár, Homola, Lopejský, Soveľ, Eliáš - Kraut, Giertl, Dvonč - Surový, Kylnár, Sarvaš - Šebest, Rybár, Veselý - Rákoš, Hojo, Bálint.

Trebišov: T. Halász - Hopkovič, Valečko, T. Slovák, Štec, Š. Stríž, Ondrej, Buraľ, Dolgoš - Matis, Kubus, T. Stríž - Fedorko, Marcinko, Halás - Šiňanský, Šechný, Danielčák - Béreš, Khismatullin, Barna.

Štvrtý zápas série začali aktívnejšie opäť Trebišovčania, ktorých tréner Richard Šechný pozmenil svoje útočné formácie. Hostia síce nepotrestali vylúčenie Lopejského, po jeho návrate na ľade ale Šiňanský na dvakrát pretlačil puk za chrbát Pončáka. Z obdobnej situácie mohol skórovať o niekoľko sekúnd aj Igor Halás, ktorý ale Pončáka neprekonal. Brankár Brezna sa následne pobral na striedačku a vymenil ho Pavol Smik. Ten mal hneď po svojom príchode prácu s prečíslením a nebezpečnou strelou Igora Halása. Hostia následne ustáli vylúčenie Šimona Stríža a po prvej tretine tak aj po štvrtýkrát v sérii boli vo vedení.

Aj v druhej tretine sa hralo v rýchlom tempe s minimom prerušení. Trebišovčania získali opäť šancu presilovky, opäť po faule Lopejského a opäť ju nedokázali využiť. Na druhej strane ich brankár Tomáš Halász musel čeliť tvrdej strele Maroša Surového, svoju tretiu čistú šancu v zápase nevyužil ani Igor Halás a neskóroval ani Tomáš Stríž, ktorému Lopejský zobral puk pred prázdnou bránkou. Domáci mohli vyrovnať v dlhočiznej 92 sekundovej presilovke o dvoch hráčov, tú ale zahrali veľmi zle. Tlak Brezna sa stupňoval, paradoxne to ale boli domáci, ktorí inkasovali, keď tvrdou strelou od modrej prekonal Smika Tomáš Stríž.

Tretiu časť začali lepšie domáci, ktorí boli za svoju aktivitu odmenení po spolupráci Giertla so Surovým. Najproduktívnejší hráč HK v sezóne znížil na 1:2. Trebišovčanov mohol upokojiť Igor Halás, v ďalšej čistej šanci ale mieril iba do Smika. V 49. minúte sa už ale nemýlil Matúš Matis, ktorý upravil na 1:3. Po góle svojho kanoniera si už Trebišovčania pevne strážili vedenie, ktoré ešte navýšil v 54. minúte Martin Marcinko.