Trebišov vyrovnal baráž o TIPOS SHL, rozhodne siedmy zápas

Hokejisti HK Steel Team Trebišov vyrovnali stav barážovej série o TIPOS SHL, keď na ľade HK Brezno vyhrali v šiestom zápase série 2:1. Siedmy rozhodujúci duel sa odohrá v nedeľu od 18.00 hod. v Trebišove.

HK Brezno - HK Steel Team Trebišov 1:2 (0:1, 0:0, 0:1), stav série: 3:3
Góly: 45. Zemko (Boldižár, Homola) - 20. Šiňanský (Danielčak, Š. Stríž), 59. T. Slovák (Hančák). Vylúčení: 2:8. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krajčík, Fridrich - Vyšný, Knižka. Divákov: 1023.

Brezno: Smik - Ganz, Eliaš, Boldižár, Lopejský, Homola, Soveľ - Surový, Giertl, Zemko - Kraut, Kylnar, Sarvaš - Šebest, Veselý, Rákoš - Hojo, Rybár, Bálint.

Trebišov: T. Halász - Valečko, Hopkovič, T. Slovák, Hančák, Š. Stríž, Ondrej, Štec, Buraľ - T. Stríž, Kubus, Matis - Halás, Marcinko, Fedorko - Šiňanský, Šechný, Danielčak - Vargaeštok, Khismatullin, Béreš.

Aktívnejšie začali hostia, ktorí museli doháňať jedno víťazstvo (v prvej tretine prestrieľali svojho súpera 19:7). Z ich aktivita pramenil faul Zemka a teda aj prvá presilovka v zápase. V nej mohol skórovať Fedorko, v pokľaku ale mieril iba do brankára Smika, na druhej strane sa Zemko hneď po naskočení na ľad dostal do brejku, tiesnený zakončil do brankára Halásza. V desiatej minúte mohol skórovať aj domáci Surový, spomedzi kruhov takisto mieril do Halásza. Zaujímavé veci sa diali aj v ďalších minútach prvej tretiny. Po kombinácii prvej trebišovskej lajny a strele Kubusa úspešne zasahoval Smik, na druhej strane strelu Boldižára vytlačil Halász lapačkou nad bránku, no a gól nepadol ani z Valečkovej strely a následných dorážok „oceliarov“, či z Veselého strely do vyrážačky Halásza. V poslednej minúte najskôr puk neskončil v sieti po strele Boldižára, zahrmelo tak na druhej strane. Danielčak našiel spoza bránky Šiňanského a ten sám pred brankárom Smikom nezaváhal.

V úvode druhej časti bol vylúčený hosťujúci Hopkovič. V oslabení sa ďalšieho faulu dopustil Ondrej a domáci tak hrali tridsať sekúnd piati proti trom. Presilovku ale nevyužili. Za rovnaký faul vysokou hokejkou (hoci sa zdalo, že súpera skôr zasiahol do ramena...) bol ešte pri vylúčení Ondreja vylúčený aj Šiňanský a Brezno hralo pätnásť sekúnd opäť piati proti trom. Ani túto prevahu ale domáci nevyužili. Už v hre piatich proti piatim nenašiel Marcinko pred bránkou voľného Fedorka, na druhej strele po strele Ganza zvonila ľavá žŕdka. Brankára Trebišova Tomáša Halásza neprekonal zo stopercentnej šance ani Rákoš. Tlak domácich sa stupňoval, na čo reagoval tréner Trebišovčanov Richard Šechný oddychovým časom. Oceliari odpovedali prienikom Valečka a ďalšou nepríjemnou strelou Matisa.

Aj úvod tretej tretiny priniesol ofenzívny hokej na oboch stranách. Najskôr pohrozili hostia Halás s Marcinkom, na druhej strane Halász dobre zasiahol pri strele Ganza. V 45. minúte sa začínalo odznova. Homola našiel pred bránkou Zemka a ten vyrovnal na 1:1. Hneď na to bol vylúčený za hákovanie Igor Halás. V presilovke fauloval Tomáš Slovák prenikajúceho Veselého a domáci opäť hrali presilovku o dvoch hráčov, tentoraz najdlhšie - 39 sekúnd. Presilovku ale opäť nevyužili a rovnako ako tú, keď bol opäť vylúčený Igor Halás. V nej Tomáš Halász fantasticky zneškodnil šancu Veselého. Potrestať ich za to mohol Danielčak, sám pred Smikom ale mieril len do jeho betónov. Necelé tri minúty pred koncom získali presilovku aj hostia, keď Šebest sekal Hančáka. Trebišovčania zatlačili domácich až pred ich bránku a Tomáš Slovák ich poslal po druhýkrát do vedenia. Domáci si ihneď pýtali oddychový čas. Ich šance zvýšil faulom v útočnom pásme Matúš Matis, Brezno ihneď reagovalo aj odvolaním brankára Smika. Keď vzápätí Tomáš Halász nedovolene vyhodil puk, hrali domáci šiesti proti trom, ani túto presilovku však nevyužilo a o víťazovi série sa tak rozhodne v nedeľu v Trebišove.