Poznáme štvrťfinálové dvojice, Modré krídla a Trnava postúpili do play-off

Tri duely kvalifikácie o play-off na zistenie mien postupujúcich nestačili, dvojice mužstiev si tak museli zmerať svoje sily aj štvrtý raz po sebe. Štvrťfinálovú miestenku si na domácom ľade po tesnom víťazstve vybojovali bratislavské Modré krídla. Medzi osem najlepších tímov súťaže mieria aj Trnavčania, ktorí uspeli v Žiari nad Hronom.

Štvrťfinálové dvojice:

Vlci Žilina - Modré krídla Slovan

HK iClinic Skalica - HK Gladiators Trnava

HK VITAR Martin - TSS Group Spartak Dubnica

HC 19 Humenné - HC Topoľčany

TIPOS Slovenská hokejová liga - 4. zápas kvalifikácie o play-off

Modré krídla Slovan - HK ´95 Považská Bystrica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), konečný stav série: 3:1

Góly: 5. Danišovský 56. Chalupa (Gašpar, Uram) – 59. J. Ďurkech (Zaťko, Drevenák). Rozhodovali: Krajčík, Müllner – Konc ml., Haringa, strely: 30:26, vylúčení: 6:6 (navyše: Žabaka 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 158 divákov

Modré krídla: Hlavaj – Žabka, Fatul, Škultéty, P. Kotzman, Hauser, Parobek, Verčík, Mrva – Klučiar, Bezák, Danišovský – Gašpar, Uram, Chalupa – Lukošik, R. Petráš, Lepskij – Géci, Trubač, Petriska

Považská Bystrica: Lamper – Turian, J. Ďurkech, Zaťko, L. Ďurkech, Surán, Šefčík, K. Dvonč, Omelka – Drevenák, J. Zlocha, Murtazin – Urbánek, Pšurný, Jakubec – Vlčinskij, Rufati, Švantner – Turan, Ligas, Krieger

Po prehre z úvodného stretnutia série nasledovali pre Modré krídla dva víťazné zápisy, tretí zárez chceli Bratislavčania pridať na vlastnom klzisku. Svoje plány začali napĺňať v piatej minúte vďaka trefe počas oslabenia a z gólového scenára duelu to bolo na hodnú chvíľu všetko. Ďalší presný zásah pridali domáci až v 56.minúte a ukázalo sa, že to bol zásah postupový. Minútu pred záverom si hostia z Považskej Bystrice vykresali nádej gólom znižujúcim na 1:2, no skóre súboja sa už viac nepohlo. Hostitelia si tesnou výhrou zaručili vstupenku vo štvrťfinále, v ktorom vyzvú káder Žiliny.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - HK Gladiators Trnava 3:5 (1:2, 1:0, 1:3), konečný stav série: 1:3

Góly: 7. Gašpar (Magdolen, Gubančok) 24. Šramaty (Jakúbek, Lunter) 60. Polukhin (Adamčík) - 2. Miklík (Kukumberg) 15. Kupka (Jurák) 42. Jurák (Schmidt) 59. Okoličány (Holovič) 60. Jurák (Kukumberg, Miklík). Rozhodovali: Lesay, Konc st. – Drblík, Frimmel, strely: 37:38, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 728 divákov

Žiar nad Hronom: Ovečka – Pač, Kobolka, Andersons, Hlinka, Buianov, Nádašdi, Polukhin – Jakúbek, Šramaty, Lunter – Gašpar, Gubančok, Magdolen – Babeliak, Novotný, Václav – Hrabčák, Adamčík, Tatár

Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Semaňák, Kliment, Hajda, Vuorijärvi, Poldruhák – Antonov, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Šandor – Jurák, Schmidt, Kupka – Komloš, Adamčík, Litavec

Hokejisti Žiaru nad Hronom si z Trnavy priniesli dve prehry, v treťom zápase však zužitkovali výhodu domáceho prostredia a rovnaký počin chceli zopakovať aj vo štvrtom meraní síl. „Gladiátorom“ však stačilo na otvorenie účtu presných zásahov len 70 sekúnd, o päť minút neskôr už ale na ukazovateli svietil výsledok 1:1. Do šatne šli napokon šťastnejší hostia, ktorí si prinavrátili vedenie trefou z 15. minúty. Vstup do prostredného dejstva vyšiel „indiánom“, vyrovnali druhýkrát v dueli. Gólový štart do tretiny bol k videniu aj počas záverečnej časti, Trnavčania sa presadili v jej druhej minúte a znova mali navrch. Na ďalšiu zmenu skóre sa čakalo až do záverečných okamihov stretnutia. V predposlednej minúte najprv strelil trnavský káder štvrtý zásah, aby o pár sekúnd neskôr pridal aj piaty gól. Bodku za zápasom ale dali domáci, ktorí už len znížili na konečných 3:5 z ich pohľadu. Do nasledujúcich vyraďovacích bojov tak má namierené Trnava, súperom jej budú Skaličania.