Trnava udrela v predĺžení, napínavé derby napíše svoje siedme pokračovanie

Pútavá séria duelov krajského derby doposiaľ ponúkla päť skutočne kvalitných stretov Skalice s Trnavou. „Gladiátorom" šlo na domácom klzisku o všetko, hostia zo Záhoria si u svojho súpera chceli zaistiť semifinálovú miestenku. Skvelý zápas odohraný vo výbornej atmosfére si napokon pre seba uchmatli hostitelia, čím si vynútili aj siedmy súboj.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 6. zápas štvrťfinále

HK Gladiators Trnava  - HK iClinic Skalica 2:1pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0), stav série 3:3

Góly: 54. Rašin (Jurák, Holovič) 61. Ejem (Miklík, Jurák) - 13. Hujsa (Šmach, Džiošvili). Rozhodovali: Fridrich, Výleta – Jurčiak, Valo, strely: 27:49, vylúčení: 4:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 495 divákov

Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Semaňák, Poldruhák, Schmidt, Kliment, Hajda, Vuorijärvi – Jurák, Holovič, Okoličány – Kukumberg, Antonov – Ružek, Miklík, Šandor – Komloš, Mrava - Kupka

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, R. Nemec – Hujsa, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Šišolák, Jarolín, Kuba

Vyrovnaná štvrťfinálová bitka o trnavský kraj mala na pláne svoju šiestu kapitolu. Domáci káder nastúpil s úmyslom víťazstva a predĺženia série na maximum možných zápasov, Záhoráci sa však už na vlastný štadión v rámci boja o semifinále vrátiť nechceli. Už úvodné okamihy stretnutia sprevádzané skvelou atmosférou dokazovali, že ide o veľa. Protagonisti duelu nastolili vysoké tempo a hra sa prelievala zo strany na stranu. Gólový účet dôležitého stretu sa otvoril počas trinástej minúty, keď po biliardovej akcii Skaličanov zasúval puk do odkrytej bránky Hujsa. Otváracie dejstvo už viac presných zásahov neponúklo, pred druhou tretinou tak mali hostia najtesnejší náskok.

Ani prostredná dvadsaťminútovka neostala nič dlžná povesti derby súboja – obe strany pokračovali v nastolenom trende aktívneho a pútavého hokeja. Emócie na ľadovej ploche mierne vzplanuli v 33. minúte po faule Kukumberga, ktorý putoval na trestnú lavicu za napadnutie hlavy a krku. Skalický tím ale presilovú hru zužitkovať nedokázal. V nasledujúcich chvíľach sa však nepresadili ani Trnavčania a stav pred záverečnou časťou ostal nezmenený.

Tretia perióda sa takisto mohla pochváliť slušným tempom. Okrem samotných hokejistov dodávali zápasu atraktivitu aj oba tábory fanúšikov. Necelých sedem minút pred koncom základnej hracej doby sa hostitelia museli vysporiadať s oslabením, ktoré ale napokon využili na skórovanie. Vyrovnávajúci zásah si k svojmu menu pripísal Rašin. Predstavenie gradovalo až do posledných sekúnd, z oboch kádrov bolo cítiť chuť na rozhodnutie pred tretím klaksónom, no nestalo sa a nasledovalo predĺženie. Hra troch proti trom ale nemala dlhé trvanie a už v prvej minúte ju ukončili domáci Ejem. „Gladiátori“ si postrážili domáci ľad, zvíťazili 2:1 a na rozhodujúci duel série pocestujú do Skalice.