Trojgólový záver z produkcie Trnavy, Humenné so zlomovými zásahmi hneď v úvode

Najviac očakávané obdobie každej sezóny otvorili duely v oboch kútoch Slovenska. Trnava a Humenné smerovali do štvrťfinálových meraní síl z lepšej pozície, výhodu domáceho prostredia zužitkovali obaja hostitelia.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 1. štvrťfinálové zápasy

HK Gladiators Trnava - HK VITAR Martin 5:1 (2:0, 0:1, 3:0), stav série: 1:0

Góly: 6. Schmidt (Čížek, Holovič) 18. Ružek (R. Dvonč, Kukumberg st.) 58. Holovič (Jurák) 60. Moncman (Kupka, Ružek) 60. R. Dvonč (Miščík) – 30. Juščák. Rozhodovali: Bachúrik, Moller – Vyšný, Olle, strely: 42:37, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 750 divákov

Trnava: Hollý – Moncman, Čížek, Ejem, Schmidt, Korím. Kliment, Kocúr – Jurák, Holovič, Galimov – Miklík, Kukumberg st., Antonov – R. Dvonč, Kupka, Ružek – Miščík, Tóth, Bodnár

Martin: Glosár – Semaňák, Petran, Dvořák, Charvát, Lavička, Nemec, Biro, Masnica – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Lahtinen, Vorobjev - Poliaček, Tyczynski, Paulíny – Stanček, Juščák, Ďurina

V Trnave bolo nachystané otvorenie série medzi tímami, ktoré boli po uzavretí základnej časti tabuľkovými susedmi. Lepší vstup do štvrťfinálových bojov zaznamenal domáci káder – v šiestej minúte viedol zásluhou Schmidta 1:0. Polovica riadneho hracieho času však už hlásila skóre 2:1 a o všetkom sa malo rozhodnúť vo zvyšnej časti. O definitívne rozuzlenie sa postarali hostitelia, paradoxne, počas vlastného oslabenia, keď sa presadil Holovič. Na góly najbohatšia bola posledná minúta, ktorá do štatistík nasmerovala dva presné zásahy, oba z produkcie „gladiátorov“. Prvý bod série tak ostal u Trnavčanov.

Roman Straka, asistent trénera HK Gladiators Trnava: Z oboch strán to bol kvalitný zápas. Nám sa podarilo dobre vstúpiť do zápasu, dali sme dva góly. Pred zápasom sme chlapcom zdôrazňovali, že musíme jazdiť, vynútiť si fauly a dostať súpera pod tlak. Aj napriek tomu, že súper v druhej tretine znížil, tak sme odohrali dobrý zápas, ale to nič neznamená, pre nás je séria 0:0 a zajtra je nový deň.

Rudolf Jendek, tréner HK Vitar Martin: Mali sme veľmi zlý vstup do zápasu, veľmi slabučká prvá tretina. Vôbec sme nerobili to, čo sme si povedali, dostávali sme sa pod tlak a súper nás prestrieľal. V druhej tretine sa nám podarilo dostať sa do zápasu, začali sme si viac veriť a mali sme aj šance. Bohužiaľ sme tie kľúčové nepremenili. Mrzí nás hlavne absolútne nezvládnutá 4 minútová presilovka na konci tretej tretiny.  Prehrali sme jednu bitku, ale ešte nie je nič stratené a ideme ďalej.

HC 19 Humenné - Modré krídla Slovan 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)stav série: 1:0

Góly: 3. Safaralejev (Lenďák, Vaško) 5. Novota (Borov, Novický) 32. Pulščák (Jacko, Legalin) 48. Horvát (Ragan) – 29. Petriska (Ožvald, Lopuchovský). Rozhodovali: Kalina, Smrek – Knižka, Riš, strely: 29:22, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 753 divákov

Humenné: Durný – Jacko, Lenďák, Novota, Novický, Kudin, Ťavoda, Pulščák, Ragan – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin - Lačný, D. Markuš, Frič

Modré krídla: Beke – Žabka, Bohunický, Fereta, Marcinko, Březák, Myšiak, Krakovský, Trubač – Preisinger, Lipiansky, Fetkovič - Jaseceb, Bezák, Petriska – Ožvald, Petráš, Klučiar – Matoušek, Polák, Lopuchovský

Namotivovaní východniari hostili mužstvo z hlavného mesta a svojho súpera privítali rýchlymi ranami - po piatich minútach svietil na ukazovateli rezultát 2:0. Krátko pred skončením úvodnej polovice stretnutia sa Bratislavčania postarali o zníženie, no odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať. Gólovú bodku za súbojom priniesla 48. minúta, schopnosti strelca predviedol humenský Kristián Horvát. Lepšie tak do boja o semifinálovú miestenku vykročili Humenčania.

Ivan Boržík, asistent trénera HC 19 Humenné: „Modré krídla predviedli to, čo sme predpokladali – húževnatosť, dobré korčuľovanie, dohrávanie súbojov, fyzický hokej. Dobrý play-off hokej sa musel divákom páčiť, nás teší, že do série sme vstúpili víťazne. V prvej tretine sme boli lepší, strelili sme dva góly, v druhej fáze sa Modré krídla zmobilizovali, dôležitý bol tretí gól. Záver sme si ustrážili, no čaká nás zaujímavá séria.“

Tomáš Slovák, asistent trénera Modré krídla Slovan: „Gratulujem Humennému k víťazstvu. Videli sme typické play-off stretnutie, hralo sa na doraz, bojovne. V prvej tretine boli domáci lepší, viedli o dva góly, mohli streliť aj tretí. Napokon sme však mali aj my dve šance, škoda, že bez efektu. Naša snaha bola odmenená kontaktným gólom. Zbytočnými zákrokmi sme však ponúkli domácim prevahu i tretí gól. Domáci vyhrali zaslúžene, naša bojovnosť však v zápase bola, s čím sme pokojní.“