UDALOSTI TÝŽDŇA #10: Návšteva sezóny, míľnik ťahúňa Žiaru i galapredstavenie Maceka

Kto má krátko pred koncom základnej časti istotu? Vôbec nikto. Osudie TIPOS Slovenskej hokejovej ligy je naďalej zamotané, všetko stále visí vo vzduchu. Kľúč k odpovediam na dôležité otázky sa nám odkrýva postupne pomalým tempom. Prispel k tomu aj posledný januárový týždeň, ktorý si skrz jeho najzaujímavejšie momenty zanalyzujeme.

Neporaziteľnosť Rudolfa Jendeka odčarovaná

Martin potreboval krátko po príchode nového kalendárneho roka zažehnať výsledkovú krízu, preto sa v Turci odhodlali k trénerskej výmene. Daniela Babku st. nahradil Rudolf Jendek, čo sa ukázalo ako výborná voľba. Nový kouč po príchode do funkcie triumfoval so svojimi zverencami päťkrát v rade.

Úctyhodná šnúra sa ale na tomto čísle zastavila. Víťazný recept na „rytierov“ našli v piatok hráči Dubnice. Spartak ovládol defenzívnu vojnu futbalovým výsledkom 1:0. Vlaňajší finalista však nateraz rozhodne môže byť so svojou voľbou nového lodivoda spokojný.

Rudolf Jendek

Rudolf Jendek naladil Martin späť na víťaznú vlnu. Zdroj: HK Martin

Návštevu sezóny zariadili študenti

Vedeniu Topoľčian záleží na tom, aby bojovníci z ľadu cítili podporu tribún. „Žochári“ sa preto odhodlali k veľmi sympatickej marketingovej aktivite. Na zápas proti reprezentačným mladíkom do 18 rokov pozvali študentov stredných škôl v meste. A oplatilo sa. Štvrtkovú prestrelku sledovalo celkovo 2521 fanúšikov, padol teda divácky rekord sezóny.

Na západe republiky dokázali, že iskra záujmu o hokej sa vo verejnosti aj po neľahkom období stále ukrýva, iba ju je potrebné zapáliť. My pevne veríme, že pri tomto čísle to ani zďaleka neskončilo a k podobným akciám sa odhodlajú aj ďalší účastníci.

Cenný míľnik ťahúňa Žiaru

Jeden jediný kanadský bod potreboval Martin Jakúbek pred konfrontáciou proti Skalici na to, aby dosiahol pozoruhodný kariérny míľnik. Ťahúň „indiánov“ vôbec nestrácal čas a gólom pri početnej výhode zo záveru úvodného dejstva zaokrúhlil svoj produktívny účet v TIPOS Slovenskej hokejovej lige na hodnotu 200.

Dosiahnutie tejto méty nabudilo 30-ročného útočníka natoľko, že výhru Žiaru nad Hronom režíroval rovno dvoma presnými zásahmi a totožným počtom asistencií.

Mladíci ladia formu

Aprílový svetový šampionát do 18 rokov sa nezadržateľne blíži. Mladí reprezentanti začínajú pred odchodom do Švajčiarska postupne veľmi slušne ladiť formu. Počas uplynulého týždňa sa zverencom hlavného trénera Tibora Tartaľa podarilo o body ozbíjať Skalicu i Humenné. Na Záhorí šlo dokonca o ich premiérový triumf v prebiehajúcom ročníku TIPOS SHL.

JOJ ŠPORT Slovensko 18

Mladíci z JOJ ŠPORT Slovensko 18 zaskočili Skalicu a na triumf siahali aj proti Topoľčanom. Zdroj: Mário Bóna

Galapredstavenie Mateja Maceka

Občas sa zdá, akoby bol z úplne inej planéty. Samozrejme, všetko v dobrom zmysle slova. Úchvatné, fantastické či neskutočné? Ťažko nájsť správny pojem, ktorým by sme popísali výkon Mateja Maceka. Vo veľkom šlágri 35. kola malo Humenné úradujúcich šampiónov spod Dubňa na lopate, potom ale zaúradoval krídelník druhej formácie.

Za nepriaznivého stavu 2:5 vzal 24-ročný forvard všetko na svoje plecia a stal sa absolútnym hrdinom kola, vlastne celého hracieho dňa. Do uplynutia riadnej hracej doby sa mu podarilo hetrikom vyrovnať a už po 51 sekundách rozhodol svojím štvrtým presným zásahom o dokonalom obrate Žiliny.

Že takéto niečo sa podarí profesionálovi raz za život? Vráťme sa na koniec októbra. „Vlci“ cestovali do Brezna, kde zvíťazili jednoznačne 5:1. A hádajte, kto skóroval štyrikrát...

Hráč týždňa

Ocenenie tentokrát putuje do Brezna. Význam funkcie kapitána svojimi výkonmi naplno potvrdil Maroš Surový. Ak sa ešte vrátime k týždňu predtým, proti Martinu začala strelecká šnúra odchovanca hokeja v Banskej Bystrici. Strelecky sa postupne presadil aj proti Žiline, Humennému a naposledy pozdravil hetrikom Skalicu.

Obdobie posledných siedmich dní zavŕšil bilanciou štyri presné zásahy a asistencia. Niekdajší hráč extraligových celkov ako Banská Bystrica, Detva či Liptovský Mikuláš má na svojom konte už 21 kanadských bodov, čo ho pasuje do role najproduktívnejšieho hráča „rytierov“.


Súvisiace články