UDALOSTI TÝŽDŇA #6: Gól draftovej voľby Montrealu, Poliačkova štvorstovka a tri hetriky

Uplynulé dni znamenali pre protagonistov z TIPOS SHL zapojenie sa do ostrej akcie a kolotoča ligových stretnutí po reprezentačnej prestávke. Nedávne stretnutia priniesli ďalšie zaujímavosti, ktoré sme zhrnuli v šiestom pokračovaní našej pravidelnej rubriky.

Štyri stovky kanadských bodov

Významný a uznania hodný míľnik si pripísala opora martinských ambícií František Poliaček. V piatkovom dueli so Skaličanmi si svoje individuálne štatistiky obohatil o hetrik, ktorým vo veľkej miere prispel k cennému víťazstvu 4:3.

Pre 30-ročného útočníka znamenal tretí gól v sieti Záhorákov už jeho 400. kanadský bod v rámci SHL. Počas aktuálneho ročníka zaznamenal v štrnástich stretnutiach bilanciu 10 presných zásahov a 4 asistencie.

Krídelník „rytierov“ výrazne vykročil aj k vyrovnaniu a prekonaniu historického rekordu SHL v počte gólov strelených jedným hráčom. Pri momentálnej streleckej chuti a nesporných schopnostiach kanoniera by vytúženú hranicu mohol pokoriť už čoskoro. V tomto úsilí mu držíme palce, nechceme nič zakríknuť a hodnotu uvedenej méty zatiaľ neprezradíme.

Patrik Hohl

Úctyhodná žatva bodov v SHL. Zdroj: HK Martin

Považské derby pre študentov

Žilinčanov okrem návratu útočníkov Mareka Hovorku a Bruna Mráza do zostavy potešila aj návštevnosť derby zápasu s Považskou Bystricou. Na štadión „vlkov“ si počas hokejového Dňa študentstva našli cestu stovky študujúcich priaznivcov, ktorým bol umožnený vstup zdarma.

Tamojší klub sa tak mohol tešiť z takmer 1300 prítomných priaznivcov, a tí mali možnosť vidieť skvelé meranie síl. Súboj ponúkol až deväť presných zásahov, posledný z nich smeroval počas predĺženia na radosť domácich fanúšikov do siete hostí.

Posila s víťazným gólom do siete majstra

Vydarený štart a predstavenie sa novému zamestnávateľovi predviedla nová topoľčianska akvizícia Jeremiah Addison. Kanadský rodák si dres „žochárov“ po prvý raz obliekol v domácom stretnutí so žilinským kádrom a krátko pred záverom prostredného dejstva sa prezentoval víťazným zásahom, ktorým dopomohol k zdolaniu aktuálneho majstra ligy.

Hráč, ktorého si na drafte v roku 2015 vybral Montreal Canadiens, na svoj druhý kanadský bod v SHL nečakal dlho a proti Humennému si pri jedinom góle Topoľčian pripísal primárnu asistenciu, no výhra z toho tentokrát nebola.

Hetrik hetrikov

Uplynulé hracie dni druhej najvyššej súťaže ponúkli až tri trojgólové predstavenia jednotlivcov. O prvé z nich sa postaral útočník Brezna Maroš Surový, ktorý svoj hetrik skompletizoval v rozmedzí šiestich minút a sedemnástich sekúnd, čím sa značne podpísal pod výhru 6:2.

Kvalitný individuálny výkon predviedol aj už spomínaný František Poliaček a svojimi tromi presnými zásahmi nasmeroval Martinčanov za víťazným ťažením proti Skalici.

Posledným do partie strelcov hetriku je Jakub Rufati z Považskej Bystrice, ktorého tri rany do čierneho znamenali dramatizáciu duelu v Žiline a pre „panterov“ bod za remízu 4:4 v riadnom hracom čase.

Hráč týždňa

Z hľadiska vystúpení jednotlivcov boli vysoko hodnotené najmä výkony Romana Kukumberga v drese Trnavy. Počas ostatnej trojice zápasov sa k jeho menu zapisovalo až sedem kanadských bodov.

Prvé štyri získal za asistencie na dubnickom ľade, kde síce predviedol prehľad a schopnosti režiséra hry, no so svojím tímom podľahol hostiteľovi 4:6. Nasledovalo meranie síl s Martinčanmi a Kukumbergov rozhodujúci zásah v predĺžení.

Podobný kúsok si pripísal aj v súboji proti Modrým krídlam. Duel najprv asistenciou pri vyrovnávajúcom zásahu nasmeroval do predĺženia, po ktorom o trnavskom víťazstve rozhodol víťazným samostatným nájazdom. Počas 16 duelov nazbieral Roman už 26 kanadských bodov, z čoho až 21 za gólové prihrávky.