Ukážkový obrat Topoľčian, „gladiátori“ naplno proti Skalici, Žilinčania naďalej lídrami

Zo zápasov uzatvárajúcich druhú desiatku ligových kôl bol ťahákom duel medzi Topoľčanmi a Martinom, v ktorom sa všetko podstatné udialo počas posledného dejstva. Trnavčania na domácom ľade ukončili bodovú šnúru Skalice a Žilinčania si vysokou výhrou s „pantermi" upevnili postavenie lídra tabuľky.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 20. kolo

HC Topoľčany - HK VITAR Martin 3:2 (0:0, 0:0, 3:2)

Góly:47. Kapičák (Vereš) 58. Kluka (D. Gergel) 59. Bystričan (Kluka, Bečka) – 46. Dírer (Toma, Tiainen) 47. Murček (Fafrák, Poliaček). Rozhodovali: Čahoj – Kollár, Hanko, strely: 34:44 vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Rohaľ, Kapičák, Detko – Ručkay, Laššo, Gubo – Kluka, Bečka, D. Gergel – Matej, Legalin, Vereš – Tomčák, Hvizdoš, L. Novák

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Krempaský, Droppa, Thomka, Pacalaj, Bartoš, Smidžár – Linet, Huhtela, Fafrák – Toma, Dírer, Tiainen – Novák, Murček, Poliaček – Juščák, Babka, Ďurina

V stretnutí štvrtého s piatym celkom tabuľky sa stretli mužstvá s najlepšou športovou formou nedávneho obdobia a obe strany chceli pridať do série piatu výhru po sebe. Po štyridsiatich minútach bez presného zásahu otvorili gólový účet stretnutia hostia, ktorí onedlho pridali ďalšiu trefu. Domácim stačilo na odpoveď len 24 sekúnd a na tabuli svietilo skóre 1:2. Martinčania sa v závere pomaly tešili na tri body, no zo strany hostiteľa prišlo presilovkové vyrovnanie a o necelú polminútu aj víťazný zásah. Ukážkovým obratom ukončili Topoľčany úspešný deväťbodový týždeň.

HK Gladiators Trnava - HK iClinic Skalica 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 8. Okoličány (Holovič, Jurák) 38. Holovič (Okoličány, Jurák) 43. Kupka (Antonov, Pejkovič) 59. Holovič (Miklík, Jurák) – 12. Janáč (Kotzman, Včelka). Rozhodovali: Kollár – Frimmel, Danko, strely: 40:35 vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Trnava: Hollý – Semaňák, Kliment, Hajda, Rašin, Pejkovič, Vuorijärvi, Poldruhák – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Schmidt, Kukumberg – Ružek, Kupka, Antonov – Hodál, Litavec, Mrava

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Vidovič, Rapant, Hílek, Arbuzov, Mikula – Hujsa, Jaša, Štumpf –  Šišolák, Džiošvili, Galimov – Janáč, Včelka, Kotzman – Kotvan, Kuba, Mizerák

Do Trnavy zavítala z druhého miesta tabuľky Skalica, ktorá mala v pláne prekaziť snahu domácich o štvrté víťazstvo v rade, no nestalo sa. Domáci po dvoch tretinách viedli 2:1 a motivácia výhry s favoritom ich hnala aj v záverečných dvadsiatich minútach. „Gladiátori“ pridali ďalšie dva gólové zápisy a zvíťazili 4:1. Hrdinom stretnutia sa stal dvojgólový Holovič, ktorý si pripísal aj asistenciu pri prvej trnavskej trefe.

VLCI Žilina - HK ´95 Považská Bystrica 7:3 (3:1, 3:1, 1:1)

Góly: 14. Hřebíček (Macek, Vybiral) 18. Safaralejev (Vybiral) 19. Mikula (Markovič, Pišoja) 22. Koyš (Drtina) 24. Mikula (Koyš, Markovič) 33. Sloboda (Jakubík, Petráš) 49. Cíger (Nahálka, Jakubík) – 7. Hrušík (Zaťko, Jakubec) 25. Lušňák (Drevenák) 56. Drevenák (Lušňák, Šefčík). Rozhodovali: Vido – Riš, Pribula, strely: 38:28, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Žilina: Škorvánek – Pišoja, Sloboda, Hřebíček, Drtina, Petran, Nahálka, Myšiak – Cíger, Jakubík, Petráš – Safaralejev, Šmida, Vybiral – Mikula, Markovič, Koyš – Kocúr, Rehák, Macek - Skladaný

Považská Bystrica: Lamper (21. Hrušík) – J. Ďurkech, Surán, Zaťko, L. Ďurkech, Šefčík, Turian, K. Dvonč, Zlocha – Drevenák, Ligas, Lušňák – Hrušík, Pšurný, Jakubec – Vlčinskij, Krieger, Murtazin – Urbánek, Stránský, Šavntner

Žilinský líder hostil „panterov“, ktorých v polovici októbra dokázal zdolať vysoko 6:1. „Vlci“ sa podobne nastavili aj na tento stret s Považskou Bystricou a v prvých dvoch tretinách sa zrodil totožný rezultát 3:1 v prospech domácich. Záverečné dejstvo ponúklo po jednom góle na oboch stranách klziska a Žilinčania si víťazstvom 7:3 upevnili svoje miesto na výslní tabuľky.

TSS Group Spartak Dubnica – HK Levice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 6. Maniaček (Korbel, Mikuš) – . Rozhodovali: Adamec – Drblík, Ščurka, strely: 38:30 vylúčení: 2:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Dubnica: Gabriš – Martiška, Mikuš, Trška, Dubeň, Urban, Putala, Janík, Kopáč – Sojčík, Vaňo, Džugan - Tábi, Ďuriš, Haščák – Krajčovič, Hegyi, Síkela – Maniaček, Korbel, Cerda

Levice: Rychlík – Zubák, Chovanec, Štefanka, Socha, Bulák, Valente, Pastucha – Piačka, Saliji, Uhnák – Vorobjev, Ró. Huna, Svitana – Suľovský, Tužinský, Adámik – Grachev, Jandák

Dubničania začali svoje plány ohľadom dotiahnutia sa na Martinčanov napĺňať hneď z úvodu stretnutia s Levicami, keď skóre otvorili už v šiestej minúte. To však napokon bolo do konca duelu všetko, zvyšok merania síl ponúkol už len vylúčenia, ale žiadne góly. Po futbalovej výhre sa teda Spartak v tabuľke priblížil „rytierom“ z Turca už na rozdiel jediného bodu.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - Modré krídla Slovan 2:3sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 51. Heckl (Gašpar, Buianov) 51. Andersons (Jakúbek, Mihalík) – 25. Danišovský (Luža, Urbánek) 46. Petriska. Rozhodovali: Konc ml. – Rehák, Hajnik, strely: 37:26 vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Buianov, Pač, Kobolka, Hudec, Hlinka, Duran – Jakúbek, Mihalík, Babeliak – Gašpar, Šramaty, Tatár – Sarvaš, Gubančok, Ďuriš – Rybnikár, Heckl, Hús

Modré krídla: Beke – Hauser, Krakovský, Škultéty, Verčík, Ejem, Luža, Parobek – Danišovský, Uram, Klučiar – Urbánek, Preisinger, Škvarek – Abaffy, Petráš, Lepskij – Petriska, Dej, Ožvald

Tesný boj tabuľkových susedov bol na programe medzi „indiánmi“ a mladými Bratislavčanmi, čo napokon dokumentoval aj samotný priebeh stretnutia. Do záverečnej časti zápasu sa šlo za stavu 0:1, ktorý vo svoj prospech hostia ešte o gól vylepšili. Domácim však na vyrovnanie stačilo 34 sekúnd 51. minúty a súboj smeroval do predĺženia. V ňom sa však nepresadil žiadny z protagonistov a k videniu boli samostatné nájazdy, v ktorých mali šikovnejšie ruky hráči Modrých krídel. Po troch prehrách smerujú do hlavného mesta dva body za víťazstvo.