Martin v dramatickom šlágri 1. kola zdolal Topoľčany, favoriti vstúpili do ligy víťazne

Úvodné kolo St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy prinieslo hneď niekoľko atraktívnych súbojov. V šlágri kola vyzvali Topoľčany pred slušne zaplneným hľadiskom silného nováčika z Martina. V dramatickom súboji potvrdili Martinčania skvelú formu z prípravy a zaknihovali tesné víťazstvo. Napínavý súboj sa očakával aj v Dubnici, avšak obhajca prvenstva z Michaloviec nedal domácemu tímu šancu a zvíťazil na nulu. Bratislava aj Skalica uspeli proti outsiderom a Prešov, ktorý pozliepal mužstvo v hodine dvanástej, podľa očakávania nedokázal konkurovať Spišskej Novej Vsi.

Výsledky 1. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HC Prešov - HK Spišská Nová Ves 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Góly: 19. Lamáč (Stena, Gábor), 56. Novotný – 7. Findura (M.Nagy, Vantroba), 17. Halász (Koky, Turan), 28. Koky (Cvengorš, Halász), 29. Šebest (Pastucha), 45. Koky (Zwick, Osuský). Vylúčenia: 7:4 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hatala – Makúch, Kováčik. Diváci: 200.

Prešov: Bábik – Gábor, Nociar, Dubian, Rudý, Kováč, E.Török – Tužinský, D.Novák, Novotný – Stena, Iždinský, Lupták – Magdolen, P.Halama, Hrabčák – Miščík, Lamáč

Spišská: Surák – Zekucia, Vantroba, Osuský, Cvengroš, Turan, Krmenčík, Kyčák, Soveľ – Findura, M.Nagy, Olejník – Halász, Koky, Zwick – Šebest, Macko, R.Štrauch – Ráab, Pastucha

HC Osmos Bratislava - HK Gladiators Trnava 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Góly: 22. Musliu (Šalka, Prokop), 24. Klučiar (Pavešic), 43. Mikolášek (Ondris, Guoth), 58. Ondris (Pavešic, Guoth), 60. Šalka (Pavešic, Musliu) – 4. Valo (Hrbáčik, Hudec), 45. Škokor (Schmidt, Szalay), 45. Ftáčnik (Kuna). Vylúčenia: 5:6 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valachovič – Kovalík, Junek. Diváci: 208.

HC Bratislava: Němec – Valjent, Kuzmín, Juriga, Ficel, Guoth, Pavešic, Čech, Vidovič – Klučiar, Kalináč, Danišovský – Musliu, Prokop, Šalka – Mikolášek, Kratochvíla, Ondris – Puš, Bednarič, Brodek.

Trnava: Kutej – Klein, Poláček, Burian, Mihalko, Housa, Kuna, Šanko, Kormúth – Ševčík, Schmidt, Szalay – Hudec, Valo, Hrbáčik – Škokor, Klema, Ftáčnik – Grell, Lindeman, Mikeš.

Dopisovateľ: Matej Čalfa, HC Bratislava
V úvodnom kole 1. St. Nicolaus hokejovej ligy sa predpokladalo víťazstvo domácich. Počas letnej prestávky do ich kádra pribudli viaceré posily, ktoré sa bodovo zapísali už v tomto zápase. No plány domácich už po štyroch minútach narušil Valo a dostal hostí do vedenia. Bratislavčania pôs bili zaskočene, no prevzali opraty zápasu do vlastných rúk. Taktiež im k tomu dopomohli hostia, ktorí v rozpätí piatej až šestnástej minúty obdržali dvojminútové tresty. Kutej v bránke hostí však nekapituloval. Hoci domáci mali šance, prvú dvadsať minútovku ukoristili hostia.

V prostrednej časti hry zabral dohovor domácich trénerov a už po úvodnej minúte sa presadil Musliu, ktorý si otvoril strelecký účet v drese HC Osmos Bratislava. Domáci hýrili pohybom a povzbudení vyrovnaním kráčali v ústrety k zmene stavu vo svoj prospech. Dvojminútovým trestom im k tomu dopomohol hosťujúci Burian, ktorý pykal za podrazenie. O slovo sa v presilovej hre prihlásil Klučiar a po asistencii Pavešica zdvihol zástavu domácich. Po štyridsiatich minútach teda na ukazovateli skóre svietil pre domácich priaznivý stav 2:1.

Z pohľadu divákov sa najzaujímavejší hokej odohral v tretej tretine. Prítomní boli svedkami piatich gólov. Keď v štyridsiatej druhej minúte Mikolášek zvyšoval na 3:1, zdalo sa, že hostia z Trnavy „rezignovali“. Opak bol však pravdou. O ďalšiu minútu hákoval domáci Danišovský a Škokor vrátil hostí do stretnutia. Viditeľne otrasený HC Osmos Bratislava nepochopiteľne kapituloval už o desať sekúnd, keď sa presadil Ftáčnik a bolo 3:3. Následne ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu, hráči sa navzájom pozorne strážili a diváci boli svedkami dramatickej zápletky. Bratislavčania nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu, keď sa presadili Ondris a Šálka a druhý menovaný uzavrel skóre stretnutia na konečných 5:3.

MHK Dubnica nad Váhom - HK Dukla Ingema Michalovce 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 11. Safaraleev (Gavrik, Piatak), 24. Róth (Linet), 35. Gavrik (Safaraleev, Piatak). Vylúčenia: 6:7 na 2 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krist – Jurčiak, Nosek. Diváci: 432.

Dubnica nad Váhom: Pajpach – Jarábek, Brňák, Serkin, Rehák, Hohl, Hlaváček, Vladimirov, Vyskoč – Kristín, Ďuriš, Krajči – Macek, Lantoš, Kútny – Trenčan, Hegyi, Mrava – Medek, Jakubík, Vakhrameev

Michalovce: Trenčan – Kolba, Bdžoch, Korenko, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko, Balko – Mašlonka, Piatak, Gavrik – Banovský, Cútt, Chalupa – Róth, Linet, Safaraleev – Hamráček, Toma, Baláž

HC Topoľčany - HK Martin 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 41. Uhnák (Šťastný, Podstavek) – 26. Rechtorík (Díber), 37. Markovič (Lavička). Vylúčenia: 3:2 na 2 min., navyše Hruška 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Vido – Holienka, Drblík. Diváci: 820.

Topoľčany: Halo – Kováčik, Ďurčo, Král, Hrudík, Bystričan, Hruška, Gergel, Duran – Podstavek, Tomčák, Uhnák – Bečka, Laššo, Tábi – Kluka, Šťastný, Pekarčík – Gergel, Klenko, Dvonč.

Martin: Gavalier – Lavička, Tabaček, Burzík, Pacalaj, Dvořák, Rusina, Brveník, Themár – Rudzan, Langhammer, Markovič – Brezniak, Jurášek, Poliaček – Pokrivčák, Dírer, Zeliska – Rechtorík, Barto, Paulíny.

Dopisovateľ: Jaroslav Šupa, MY Topoľčianske noviny
Ešte pred samotným buly si všetci prítomní uctili minútou ticha Erika Nitrianskeho, ktorý tragicky zahynul počas letných prázdnin. Od úvodu stretnutia sa hral výborný hokej, po úvodnom oťukávaní sa do prvej šance dostal Tomčák, ale samostatný nájazd na brankára nepremenil, keď Gavalier bol pozorný. Aj druhá šanca patrila domácim, ale Uhnák v dobrej pozícii prestrelil. Na druhej strane mohol skóre otvoriť Paulíny, ale Halo bol na mieste.

Aj v druhej tretine pokračoval dobrý hokej, hostia udreli v 26. minúte, keď domáci zadáci zle striedali a Rechtorík svoj samostatný nájazd zakončil gólovo – 0:1. S domácimi gól otriasol a hostia boli častejšie pri puku. Postupne sa ale domáci osmeľovali, snažili sa o vyrovnanie. V týchto minútach sa hral hokej hore-dole, šance sa striedali na oboch stranách. V 37. minúte vyhrali hostia buly v útočnej tretine, od modrej vypálil Lavička a Markovič jemným tečom poslal puk po druhýkrát do domácej siete – 0:2.

Domáci do záverečnej tretiny vstúpili s tlakom, strelu Podstavka prepasíroval za chrbát brankára hostí Šťastný za asistencie Uhnáka – 1:2. Domácim narástli krídla, tlačili sa do zakončenia, ale vytúžený vyrovnávajúci gól nestrelili.

V kvalitnom zápase uspeli šťastnejší hostia. Martin do Topoľčian prišla povzbudiť aj početná divácka kulisa, a keďže sa nedal zahanbiť ani domáci fanklub, tak Topoľčany boli svedkami výbornej diváckej kulisy.

HC Mikron Nové Zámky B - HK Skalica 1:9 (0:4, 1:3, 0:2)

Góly: 27. Maroš (Evdokimov, Dobrotina) – 9. Kutálek (Štumpf, Hujsa), 9. Jurák (Pač, Janáč), 12. Trávniček (Jurák), 14. Janík (Štumpf, Škapík), 24. Jaša (Trávniček), 25. Vaškovič (Jurák), 27. Kotzman (Mrázik), 49. Vaškovič (Jurák), 58. Okoličány (Štumpf). Vylúčenia: 2:1 na 2 min. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Píšťanský – Rehák, Tvrdoň. Diváci

Nové Zámky B: Glosár – Kudrna, Evdokimov, Štefánik, Sabo, Židulják, Jesenský, Petro – Dobrotina, Buc, Maroš – Kucsera, Vörös, Hariš – Ryšavý, Gubó, Danilov – Janka, Otruba, Ruzsinszki.

Skalica: Romančík – Janík, Škapik, Pač, Trávniček, Straka, Hílek, Mrázik – Kutálek, Hujsa, Štumpf – Janáč, Jurák, Vaškovič – Okoličány, Dufek, A. Kotzman – Trnka, Jaša, P. Kotzman

Dopisovateľ: Patrik Koči, HC Nové Zámky B
Skaličania vybehli na novozámockých mladíkov od úvodu stretnutia a prvú tretinu zakončili jednoznačne - 4:0. V druhej tretine z nastoleného tempa nepoľavili, naopak Novozámčanom do 27. minúty strelili ďalšie tri góly. Nasledovalo však prvé vylúčenie na strane Skalice, čo expresne využil domáci Lukáš Maroš. Strelený gól Zámčanov osmelil, no z viacerých dobrých príležitostí už nevyužili ani jednu. Naopak, v poslednej tretine ešte hostia zo Záhoria dvomi gólmi upravili na konečných 1:9 z pohľadu Nových Zámkov. Domáci brankár Glosár si napriek vysokej prehre pripísal 71 úspešných zákrokov.