V dueli piatich dvojbodových hráčov zvíťazili Martinčania, „rytieri“ opäť bližšie k druhej priečke

Druhý týždeň mesiaca február odštartovala dohrávka 35. kola medzi Martinom a Levicami. V treťom vzájomnom ligovom strete uspeli domáci hokejisti, ktorí sa dôležitou výhrou dostali už len na rozdiel jediného bodu za druhú Skalicu.

TIPOS Slovenská hokejová liga - dohrávané 35. kolo

HK VITAR Martin - HK Levice 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Góly: 3. Toma (Nauš, Dírer) 11. Dírer (Nauš, Charvát) 22. Fafrák (Tiainen, Poliaček) 38. Murček 60. Toma – 22. Bunov (Bajtek, Mihalík) 36. Ró. Huna (Bunov, Mihalík). Rozhodovali: Tornay, Krist – Pribula, Valachovič, strely: 36:30, vylúčení: 8:8, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 284 divákov

Martin: Maťovčík – Charvát, J. Nemec, Lavička, Pacalaj, Nátny, Krempaský, Belica – Tiainen, Huhtela, Juščák – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Murček, Poliaček – J. Bartoš, Thomka, A. Bartoš

Levice: Rychlík  – Štefanka, Zubák, Chovanec, Homer, Pastucha, Šeliga, Mešár, Škibtan – Ri. Huna, Ró. Huna, Svitana – Vorobjev, Mihalík, Bunov – Valigura, Jevoš, Suľovský – Piačka, Bajtek, Múčka

Martinčania sa v rámci aktuálnej ligovej sezóny stretli s Levicami doposiaľ v dvoch zápasoch, každý duel našiel iného víťaza. Po tretí raz si svoje sily zmerali na martinskom ľade v rámci dohrávky, do ktorej sa podarilo lepšie vstúpiť „rytierom“. Hostitelia otvorili skóre v štvrtej minúte a v polovici prvého dejstva viedli už 2:0. Ešte lepší štart do tretiny však predviedli hostia a po 77 sekundách druhej časti bolo znížené na rozdiel jediného gólu. To však z prostrednej dvadsaťminútovky nebolo zďaleka všetko, po druhej tretine sa napokon šlo do šatní za stavu 4:2 v prospech martinského kádra. Tento rezultát vydržal až do poslednej minúty, v ktorej ho domáci upravili piatym presným zásahom. Mužstvo Martina zvíťazilo 5:2 a ziskom troch bodov sa priblížilo tabuľkovo druhej Skalici, oproti ktorej má ešte súboj k dobru.