V ťaháku kola víťazstvo Topoľčian, rozbehnutých „panterov“ zastavili Trnavčania

Z ďalšej šestice konfrontácií v rámci diania TIPOS Slovenskej hokejovej ligy boli zraky fanúšikov upreté najmä na stret Humenného s Topoľčanmi, ktorý si pre seba uchmatli hostia. Skalica a žilinskí „vlci“ výhrami potvrdili dopredu dané papierové predpoklady. Trnava gólmi v závere zobrala Považskej Bystrici nádej na šiestu výhru v rade.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 19. kolo

HK iClinic Skalica - HK Brezno 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Góly: 7. Galimov 19.Kotzman (Šátek, Džiošvili) 27. Šátek (Džiošvili, Jaša) 30. Hujsa (Šmach, Štumpf) 44. Rapant (Šátek, Džiošvili) 54. Vidovič (Janáč, Jaša) – 7. Sojka (Viktorin, Bodnár) 23. Kraut (Španko, Jendroľ) 32. Surový (Melcher). Rozhodovali: Píšťanský – Vyšný, Šefčík, strely: 60:37 vylúčení: 4:4 (navyše: Kotzman 5+DKZ za bitku, Olejník 5+DKZ za bitku), presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 100 divákov

Skalica: Trenčiansky-Vero – Horváth, Šmach, Kadlečík, Vidovič, Hílek, Rapant, Mikula, Mizerák – Hujsa, Nemec, Štumpf –  Jaša, Džiošvili, Šátek – Janáč, Včelka, Kotzman – Kotvan, Šišolák, Galimov

Brezno: Ovečka – Petrinec, Soveľ, Homola, Viktorin, Španko, Lopejský, Petrek, Bálint – Surový, Giertl, Melcher – Bodnár, Sojka, Jendroľ – Kraut, Kylnar, R. Dvonč – Koštial, Veselý, Olejník

Skaličania chceli na svojom ľade v dueli s Breznom natiahnuť sériu deviatich stretnutí, v ktorých zakaždým bodovali. Pracovať na tom začali už v siedmej minúte, no za pár sekúnd sa hostia dostali favoritovi na roveň. Víťazný zásah domácich prišiel zásluhou Hujsu presne v polovici merania síl počas prostredného dejstva, v ktorom Záhoráči prestrieľali svojho protivníka 23:10. Najproduktívnejšími protagonistami však boli trojbodoví Šátek a Džiošvili. Aj vďaka ich aktivite si hostitelia udržali druhú priečku.

HC 19 Humenné - HC Topoľčany 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Krajňák (Pichnarčík) – 33. M. Novák (Kluka, Gubo) 47. D. Gergel (Bečka, Kluka). Rozhodovali: Rojík – Varga, Pribula, strely: 28:41, vylúčení: 7:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Humenné: Rabčan – Novický, Novota, Ivanov, Jacko, Pichnarčík, Ondrej, Wysocki – Horvát, Krajňák, Borov - Lačný, Farkaš, Macko - Solomončak, Frič, Veličkin – Kiss

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Rohaľ, Kapičák – Ručkay, Laššo, Kováč – Kluka, Bečka, D. Gergel – Vereš, Legalin, Matej – Gubo, Hvizdoš, Detko

Na východe republiky bol na programe šláger 19. kola, ktorý napokon ponúkol po jednom góle v každej tretine. Prvú presnú trefu si pripísali Humenčania, no v ďalšom priebehu doplatili na vylúčenia. Topoľčany totiž mali k dispozícii sedem početných výhod, dve z nich dokázali premeniť na gólový zápis a z Humenného si odnášajú veľmi cenné tri body, ziskom ktorých sa v tabuľke dotiahli práve na svojho súpera.

HK Levice - VLCI Žilina 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Góly: 23. Piačka (Svitana, Ró. Huna) 48. Adámik (Jandák)  60. Suľovský (Tužinský) – 9. Jakubík (Petráš) 10. Mikula 26. Šmida (Mikula) 31. Šmida (Safaralejev, Mikula). Rozhodovali: Krist – Hanko, Tvrdoň, strely: 34:35 vylúčení: 3:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:2, 50 divákov

Levice: Rychlík – Chovanec, Socha, Štefanka, Bulák, Zubák, Valente – Vorobjev, Saliji, Uhnák – Piačka, Ró. Huna, Svitana – Suľovský, Tužinský, Olejník – Grachev, Jandák, Adámik

Žilina: Kubiridžák – Pišoja, Sloboda, Hřebíček, Myšiak, Petran, Nahálka, Lopušan, Kocúr – Cíger, Jakubík, Petráš – Safaralejev, Šmida, Koyš – Mikula, Markovič, Vybíral – Rehák, Skladaný, Macek

Tabuľkovo najjednoznačnejší duel sa mal odohrať v Leviciach, ku ktorým zavítal káder Žiliny. V zápase prvého s posledným získali hostia vedenie dvomi rýchlymi zásahmi za sebou. Domácim sa v úvode druhej tretiny podarilo kontrovať, no nasledovali ďalšie dve trefy Žilinčanov. „Levy“ však nemali v pláne odovzdať kožu lacno, skóre opäť znížili a v poslednej minúte sa dostali už na rozdiel jediného gólu. Nakoniec to však na body nestačilo a „vlci“ zvíťazili 4:3.

HK ´95 Považská Bystrica - HK Gladiators Trnava 2:4 (1:1, 1:1 0:2)

Góly: 13. Vlčinskij (Murtazin) 40. Zaťko (Pšurný, Urbánek) – 3. Miklík (Mrava, Litavec)25. Holovič (Antonov) 57. Miklík (Kukumbeg) 60. Schmidt (Kukumberg, Miklík). Rozhodovali: Konc ml. – Rehák, Hajnik, strely: 34:28 vylúčení: 4:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 50 divákov

Považská Bystrica: Lamper – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Zaťko, K. Dvonč, Šefčík, Turian, Surán,Švantner – Drevenák, Ligas, Lušňák – Hrušík, Pšurný, Jakubec – Vlčinskij, Minárik, Murtazin – Urbánek, Krieger, Turan

Trnava: Hollý – Semaňák, Kliment, Hajda, Rašin, Pejkovič, Vuorijärvi, Poldruhák – Jurák, Holovič, Antonov – Miklík, Schmidt, Kukumberg – Ružek, Kupka, Šandor – Litavec, Mrava

Rozbehnutí „panteri“ šli do súboja proti Trnave s cieľom predĺžiť šnúru víťazstiev a udržať si kontakt s vrchnými poschodiami tabuľky. Po štyridsiatich minútach prezrádzal ukazovateľ skóre vyrovnaný priebeh a skóre 2:2. O všetkom podstatnom však rozhodol svojím druhým zásahom Miklík, ktorý v záverečnej minúte ešte asistoval Schmidtovi na bodku za zápasom. Trnavčania si z Považskej Bystrice vezú výhru 4:2.

Modré krídla Slovan - HK VITAR Martin 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Góly: 38. Klučiar (Preisinger, Danišovský) 60. Klučiar (Preisinger, Luža) – 3. Ďurina 18. Poliaček (Murček, Novák) 26. Tiainen (Charvát, Linet) 46. Juščák 50. Toma (Tiainen). Rozhodovali: Krajčík – Nosek, Drblík, strely: 24:39, vylúčení: 6:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 109 divákov

Modré krídla: Hlavaj – Luža, Krakovský, Škultéty, Verčík, Parobek, Hauser, Abaffy, Ejem – Danišovský, Preisinger, Ožvald – Urbánek, Jendek, Klučiar – Petriska, Uram, Šotek – Bubica, Petráš, Lepskij

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Krempaský, Droppa, Burzík, Pacalaj, Bartoš, Smidžár – Linet, Huhtela, Fafrák – Toma, Dírer, Tiainen – Novák, Murček, Poliaček – Juščák, Babka, Ďurina

V tesnom závese za čelom tabuľky chceli po stretnutí v Bratislave ostať martinskí hokejisti. Ziskom všetkých bodov sa im to napokon aj podarilo. V polovici duelu viedli proti Modrým krídlam 3:0. Po druhej využitej presilovke to pre nich bolo znova o čosi veselšie, keď na tabuli svietil výsledok 5:1 v ich prospech. Posledná minúta priniesla už len druhý Klučiarov zásah, ktorý znamenal úpravu výsledku na 2:5 z pohľadu domácich.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - TSS Group Spartak Dubnica 4:5sn (0:1, 2:1, 2:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 31. Andersons (Jakúbek, Babeliak) 34. Jakúbek (Mihalík, Babeliak) 43. Gašpar (Kobolka, Hudec) 45. Šramaty (Jakúbek, Andersons) – 14. Tábi (Haščák, Putala) 33. Ďuriš (Haščák, Dubeň) 42. Ďuriš (Tábi, Dubeň) 52. Džugan (Urban, Síkela) rozh.sam.nájazd Ďuriš. Rozhodovali: Lesay – Olle, Kováčik, strely: 37:29 vylúčení: 2:5, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Hudec, Kobolka, Duran, Hlinka, Buianov, Barcík – Jakúbek, Mihalík, Babeliak – Gašpar, Šramaty, Tatár – Rybnikár, Sarvaš, Ďuriš – Kamzík, Gubančok, Hús

Dubnica: Gabriš – Martiška, Mikuš, Trška, Dubeň, Putala, Urban, Janík, Vaňo – Beták, Sojčík, Krajčovič - Tábi, Ďuriš, Haščák – Džugan, Hegyi, Síkela – Maniaček, Korbel, Cerda

Podľa postavenia v tabuľke bol najtesnejší duel nachystaný v Žiari nad Hronom, kam pricestovala siedma Dubnica. Predzápasové predpoklady potvrdili aj samotní hráči, po druhom klaksóne sa zrodila remíza 2:2. V poslednej časti padli dva góly do každej siete a šesťdesiat minút prinieslo rezultát 4:4. Stretnutie nakoniec smerovalo až do nájazdovej lotérie, kde sa stal hrdinom Oliver Ďuriš, ktorý rozhodujúcim nájazdom uzavrel svoje hetrikové predstavenie. Vďaka dvom bodom poskočili hostia medzi hornú polovicu osudia tímov.