V Topoľčanoch rozhodla nájazdová lotéria, podobný scenár aj na dubnickom ľade

Po presťahovaní oboch štvrťfinálových sérií boli na programe tretie duely vyraďovacích bojov. Na topoľčianskom zimnom štadióne dospel súboj až k nájazdovej dráme, v ktorej si víťazstvo uchmatli Humenčania. Po bezgólovom stretnutí nasledovali samostatné nájazdy aj v Dubnici a z víťazstva sa tešil hostiteľ zápasu.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 3. zápas štvrťfinále

HC Topoľčany - HC 19 Humenné 2:3sn (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1), stav série 2:1

Góly: 22. Tomčák 30. Čaládi (L. Novák) – 8. Veličkin (Solomončak) 48. Farkaš (Ivanov) rozh. sam. nájazd D. Markuš. Strely: 43:37 vylúčení: 2:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Goga, Bachúrik – Drblík, Tvrdoň, 1021 divákov

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Kaščák, Kapičák, Bulák, Vereš – Cápay, Čaládi, L. Novák – Kluka, Tomčák, Kurbatov – Ručkay, Tomčák, Legalin – Kováč, Laššo, Matej

Humenné: Rabčan – Pichnarčík, Stripai, Ťavoda, Španko, Chovan, Ivanov, A. Markuš, Macko - Horvát, Krajňák, Borov - Solomončak, Šimčák, Veličkin – Hvila, D. Markuš, Frič - Miškuf, Farkaš, Lačný

Po dvoch výhrach z humenského klziska nastúpili Topoľčany na prvý domáci duel play-off aktuálnej sezóny. Hostia z východu republiky však budú chcieť „žochárom“ vrátiť požičané. Otvárací zásah duelu padol počas ôsmej minúty, postaral sa oň hosťujúci Veličkin, čím zároveň stanovil výsledok prvej tretiny. V úvode prostrednej časti sa presnou muškou prezentoval Tomčák a vyrovnal na 1:1. Tesne pred koncom prvej polovice stretnutia domáci káder zužitkoval početnú výhodu a prvýkrát v súboji sa dostal do vedenia. Ďalší gólový úder ponúkla až 48. minúta, v ktorej sa počas vlastného oslabenia presadil Farkaš a stav bol znova nerozhodný. Remíza napokon vydržala až do posledného hvizdu riadnej hracej doby. Víťaz sa nenašiel ani v desaťminútovom predĺžení a na rad prišli samostatné nájazdy. Lotériu otvorili trefami obaja prví strelci, na ďalšieho úspešného exekútora sa čakalo do štvrtej série a stal sa ním Denis Markuš. Po jednoručnej parádičke humenského útočníka a nepremenenom nájazde domácich si prvý bod vo vyraďovacích bojoch pripísali „levy“.

TSS Group Spartak Dubnica - HK VITAR Martin 1:0sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)stav série 2:1

Góly: rozh. sam. nájazd Hegyi. Strely: 39:32, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hronský, Krist – Wolf, Ševčík, 809 divákov

Dubnica: Kristín – Švec, Mikuš, Trška, Dubeň, Janík, Putala, Meszároš, Korbel – Hegyi, Ondruš, Tábi - Haščák, Ďuriš, Mi. Kristín – Síkela, Tyczynski, Vaňo – Andrisík, Ferenyi, Cerda

Martin: Glosár – Dvořák, Charvát, Nátny, Bobček, Lavička, Krempaský, J. Nemec, Smidžár – Tiainen, Huhtela, Fafrák – Toma, Dírer, Nauš – Makarov, Murček, Poliaček – Juščák, Thomka, A. Bartoš

Do Dubnice sa séria presťahovala za vyrovnaného stavu a v tomto duchu sa niesol aj celý tretí stret štvrťfinálových protivníkov. Úvodných dvadsať minút gólové korenie neponúklo a k videniu boli dve nevyužité presilovky hostiteľa. Podobný scenár ponúkla aj druhá tretina, počas ktorej však dve početné výhody tentoraz nezužitkovali Martinčania. Rovnomerne rozložené sily oboch celkov deklarovalo napokon aj záverečné dejstvo, ani jednej zo zúčastnených strán neprinieslo gólovú radosť a o slovo sa prihlásilo predĺženie. Osem stoviek prítomných divákov nevidelo presný zásah ani vo štvrtej časti duelu, ktorá vyústila do nájazdovej lotérie. Ako prvý sa dokázal presadiť domáci Ďuriš, o pár okamihov mu ale pekným blafákom kontroval Dírer. Ďalším nájazdovým strelcom sa stal dubnický Hegyi, ktorého trefa sa po ukážkovom zákroku Mateja Kristína stala víťaznou.