V trojhodinovom stretnutí víťazstvo Záhorákov, bitku pod Dubňom rozhodlo predĺženie

Šestica piatkových duelov ponúkla boje opačných polovíc tabuľky. Papierovo najvyrovnanejšie stretnutie bolo na programe v Bratislave, z ktorej si všetky body odniesli „panteri“. Aj druhý tohtosezónny stret Žiliny s Trnavou priniesol tesný súboj, no tentoraz s úspešným koncom pre „vlkov“. Nečakane dlhý čas kvôli topiacemu sa ľadu museli na štadióne stráviť protagonisti merania síl medzi Dubnicou a Záhorákmi. Po troch hodinách sa z troch bodov tešili hostia.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 22. kolo

Modré krídla Slovan - HK ´95 Považská Bystrica 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 14. Hrušík (Zaťko, Jakubec) 23. Drevenák (Turian, Lušňák) 31. Švantner (Hrušík, Pšurný). Rozhodovali: Krist – Kollár, Nosek, strely: 31:29 vylúčení: 5:3 (navyše: Preisinger 5+DKZ za bitku, Zaťko 5+DKZ za bitku), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Modré krídla: Beke – Bačík, Hauser, Luža, Ejem, Škultéty, Verčík, Parobek, Polák – Danišovský, Preisinger, Klučiar – Uram, Urbánek, Fominykh – Petriska, Petráš, Škvarek – Abaffy, Bubica, Lepskij

Považská Bystrica: Lamper – Šefčík, Turian, Zaťko, L. Ďurkech, K. Dvonč, Surán, Zlocha, Omelka – Drevenák, Ligas, Lušňák – Hrušík, Pšurný, Jakubec – Švantner, Minárik, Rufati – Kukos, Krieger, Turan

Extraligovému zápasu Slovana na bratislavskom štadióne predchádzal duel druhej najvyššej súťaže, v ktorom domáci výber motivovalo dotiahnutie sa na dnešného protivníka z Považskej Bystrice. „Panteri“ však túto možnosť pripustiť nechceli, v pláne totižto mali priblížiť sa k hornej polovici tabuľky, čo sa im napokon aj podarilo. Modrým krídlam nedovolili presadiť sa, trikrát ich prekonali a z hlavného mesta si vezú všetky body.

HK Brezno - HK VITAR Martin 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Góly: 10. Veselý (Fungáč, Olejník) 44. R. Dvonč (Homola, Veselý) – 9. Poliaček (Pacalaj, Burzík) 14. Thomka (Smidžár) 15. Smidžár (Lavička, Nauš). Rozhodovali: Vido – Staššák, Homola, strely: 15:29 vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Brezno: Ovečka – Petrinec, Ganz, Španko, Soveľ, Homola, Viktorin, Lopejský, Bálint – Surový, Giertl, R. Dvonč – Bodnár, Kylnar, Kraut – Veselý, Fungáč, Olejník – Koštial, Rybár, Lukačovič

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Droppa, Burzík, Pacalaj, Nátny, A. Bartoš – Novák, Linet, Ďurina – Toma, Dírer, Tiainen – Fafrák, Murček, Poliaček – Nauš, Thomka, Smidžár

Brezno motivované víťazstvom proti Trnave si chcelo v domácom prostredí vyšliapnuť aj na martinského favorita. „Rytieri“ však mali v úmysle nadviazať na dôležitú výhru s Humenným ďalšími troma bodmi. Priebeh prvej tretiny napovedal zdar hokejistov od rieky Turiec, ktorí po úvodných dvadsiatich minútach viedli 3:1. Po polhodine gólovej odmlky sa ďalšieho presného zásahu dočkali hostitelia, no ich trefa na 2:3 znamenala už len uzavretie končeného výsledku.

HC 19 Humenné - HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 32. Solomončak (Lačný, Šimčák) 35. Solomončak (Hajnik) 58. Frič (Lačný, Novický) – 41. Magdolen (Halama, Gašpar). Rozhodovali: Kalina – Pribula, Riš, strely: 30:15 vylúčení: 4:1 (navyše: Markuš 10 za nešportové správanie sa), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Humenné: Rabčan – Novický, Ondrej, Ivanov, Wysocki, Pichnarčík, Jacko, Farkaš, Maury – Horvát, Krajňák, Borov - Frič, Markuš, Lačný - Solomončak, Šimčák, Hajnik – Macko, Khismatullin, Šiňanský

Žiar nad Hronom: Lackovič – Andersons, Knižka, Pač, Kobolka, Hudec, Hlinka, Buianov – Magdolen, Halama, Pulščák – Gašpar, Romanov, Babeliak – Hrabčák, Gubančok, Tatár – Ďuriš, Rybnikár, Sarvaš

Domáci káder v snahe udržať si štvrtú priečku nastúpil proti „indiánom“ a víťazstvom chcel predĺžiť sériu prehier svojho súpera. Po bezgólovom otváracom dejstve začali padať góly až v druhej polovici stretnutia, keď sa v priebehu troch minúť dvakrát presadil Solomončak. Žiar nad Hronom predviedol ukážkový vstup do záverečnej tretiny a v jej prvej minúte znížil na rozdiel jediného gólu. Bodky za duelom však dali Humenčania, zásluhou Friča stanovili výsledný rezultát 3:1, čím si uhájili svoje tabuľkové postavenie.

HC Topoľčany - HK Levice 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 37. Legalin (D. Gergel, M. Novák) 43. Vereš (Legalin, Matej) 50. Ručkay (Čaládi) – 7. Ró. Huna (Dzivjak). Rozhodovali: Bachúrik – Wolf, Kovalčík, strely: 32:29 vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Topoľčany: Kompas  – M. Novák, Zekucia, Bystričan, Dúžek, Rohaľ, Kapičák, Detko, Kapičák – Legalin, Čaládi, Ručkay – Kluka, Bečka, D. Gergel – Kováč, Tomčák, L. Novák – Matej, Hvizdoš, Vereš

Levice: Beržinec – Socha, Štefanka, Zubák, Chovanec, Valente, Bulák, Šeliga, Pastucha – Olejník, Ró. Huna, Dzivjak – Piačka, Mihalík, Vorobjev – Matoušek, Tužinský, Uhnák – Adámik, Jandák, Gračev

Veľmi náročná skúška bola prichystaná na hokejistov Levíc, ktorých čakal súboj na ľade rozbehnutých Topoľčian. Ťažkej úlohy sa však zhostili pomerne dobre a práve hostia prelomili bezgólovú oponu zápasu ako prví, keď sa v siedmej minúte presadil Róbert Huna. Ďalšie presné zásahy už ale padali len do levickej bránky, konkrétne boli tri a znamenali natiahnutie dvoch sérii. Kým pre domácich to bola siedma výhra v rade, pre Levičanov tento rezultát priniesol siedmy neúspech po sebe.

VLCI Žilina - HK Gladiators Trnava 1:0pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0 )

Góly: 63. Petráš (Drtina, Safaralejev). Rozhodovali: Rojík – Šebeň, Drblík, strely: 48:38 vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Žilina: Škorvánek – Pišoja, Sloboda, Hřebíček, Drtina, Petran, Nahálka, Myšiak – Cíger, Halama, Petráš – Safaralejev, Šmida, Vybiral – Mikula, Markovič, Koyš – Jakubík, Skladaný, Rehák

Trnava: Nagy – Semaňák, Kliment, Hajda, Rašin, Poldruhák, Vuorijärvi – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Schmidt, Kukumberg – Ružek, Kupka, Šandor – Antonov, Litavec, Mrava

Prvý vzájomný zápas „vlkov“ a „gladiátorov“ v októbri ponúkol tesný boj s vyvrcholením až v nájazdovej lotérii, ktorú si pre seba uchmatli Trnavčania. Napäté to bolo aj v odvete na žilinskom ľade. Riadna hracia doba okrem zahodených šancí priniesla aj tri vylúčenia na oboch stranách. Nasledovalo predĺženie, v ktorom boli hostia potrestaní za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Žilinčania ponúknutú príležitosť využili a gólom Petráša si pripísali piatu výhru za sebou.

TSS Group Spartak Dubnica - HK iClinic Skalica 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Góly: 42. Urban (Korbel, Síkela) 45. Tábi (Dubeň, Haščák) - 40. Štumpf (Janáč) 41. Jaša (Šátek, Horváth) 52. Kotzman (Hílek) 57. Šmach (Štumpf, Nemec) 60. Jaša (Šátek). Rozhodovali: Smrek – Tomáš, Ščurka, strely: 40:37 vylúčení: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, bez divákov

Dubnica: Gabriš – Martiška, Mikuš, Trška, Dubeň, Urban, Putala, Janík, Kopáč – Sojčík, Vaňo, Džugan - Tábi, Ďuriš, Haščák – Maniaček, Síkela – Krajčovič, Korbel, Cerda

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Hílek, Kadlečík, Arbuzov, Hílek, Rapant, Mizerák, Mikula – Nemec, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Kotzman – Kotvan, Kuba, Šišolák

Jediným súbojom tímov z prvej šestky bolo stretnutie v Dubnice, kam zavítali Skaličania. Na otvárací zásah sa čakalo až do záverečnej minúty druhého dejstva, keď gólový účet stretnutia načal Štumpf. Nastali však nečakané problémy s topiacim sa ľadom, ktoré spôsobili takmer hodinovú odmlku od herného diania. Hokejistom oboch celkov vynútená pauza očividne pomohla a hneď po nej začali padať ďalšie góly. Posledných desať minút však puky smerovali už len za chrbát domáceho gólmana a hostia zo Skalice zvíťazili 5:2.