V Turci opäť rozhodovali nájazdy. Lotéria so šťastným koncom pre Žilinu

Oba zápasy v Turci museli rozlúsknuť až samostatné nájazdy, v oboch prípadoch sa z víťazstva tešili hokejisti Žiliny. „Vlci" cestovali do Martina s dvomi prehrami, avšak stav finálovej série TIPOS Slovenskej hokejovej ligy dokázali vyrovnať. Sobotňajším hrdinom dvojgólový ruský útočník Igor Safaraleeev.

Finále play-off – 4. zápas

HK Vitar Martin - VLCI Žilina 2:3 sn (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 0:1), stav série: 2:2

Góly: 51. Makarov (Huhtela), 55. Huhtela (Makarov) - 10. Safaraleev (Šmida), 24. Petráš (Halama, Pišoja), rozhodujúci samostatný nájazd Safaraleev. Rozhodovali: Korba, Stano - Riš, Bogdaň, strely: 44:34, vylúčení: 6:5 (navyše: Pacalaj 5+DKZ za bitku; Petran 5+DKZ za bitku), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3498 divákov.

Martin: Glosár - Charvát, Dvořák, Lavička, Pacalaj, Bobček, Krempaský, Belica, Nemec - Fafrák, Murček, Tiainen - Toma, Dírer, Nauš - Makarov, Huhtela, Poliaček - Juščák, Thomka, Bartoš.

Žilina: Škorvánek - Jansons, Šidlík, Petran, Sloboda, Drtina, Nahálka, Jakubík, Pišoja - Macek, Halama, Petráš - Safaraleev, Šmida, Vybiral - Mikula, Markovič, Koyš - Cíger, Linet, Skladaný.

Od úvodu mali viac z hry Žilinčania, ktorí viackrát ohrozili Glosára. Hra bola opäť veľmi nervózna, čo sa ukázalo menšími šarvátkami. Prevaha Vlkov sa prejavila v 10. minúte, kedy Safaraleev získal puk a strelou do pravého horného rohu otvoril skóre stretnutia, 0:1. Hostia mohli svoje vedenie navýšiť dvomi po sebe idúcimi presilovými hrami, ale presadiť sa im nepodarilo a do šatne tak odchádzali s jednogólovým náskokom.

Po chybe v obrane rytierov sa v úvode tretiny do gólovej príležitosti dostal Petráš, ale Glosára neprekonal. Podarilo sa mu to v 24. minúte, keď unikol domácej obrane, potiahol si puk cez bránkovisko a backhandovým zakončením zvýšil na 0:2. V polovici zápasu sa hra otvorila a obaja brankári predvádzali výborné zákroky. V závere tretiny mohol pridať tretí gól Šidlík, ale puk sa odrazil len od ľavej žrde. Martinčania ani napriek dobrým streleckým príležitostiam v závere tretiny nedokázali prekonať dobre chytajúceho Škorváneka.

Úvod záverečnej tretiny bol veľmi bojovný. V 51. minúte sa rytieri dostali do útočného pásma, Makarov vyslal na Škorváneka puk, ktorý najskôr zostal ležať na bránke, ale následne skončil za bránkovou čiarou, 1:2. Martinčania sa dostali na koňa a zvyšovali tlak na Vlkov. Prejavilo sa to o pár minút neskôr, keď sa podarilo Huhtelovi rozvlniť sieť hostí a vyrovnať na 2:2. Ani presilová hra v závere tretiny Vlkom nepomohla rozhodnúť v riadnom hracom čase a tak zápas smeroval do predĺženia.

Ani v predĺžení sa o výsledku nerozhodlo a o osude zápasu rozhodli až samostatné nájazdy. Rozhodujúci samostatný nájazd strelil Safaraleev a vyrovnal tak stav série na 2:2.