Body bralo v stredu až deväť tímov, čisté kontá Tomeka a Ovečku

Dve čisté kontá a deľba bodov na troch zimných štadiónoch - taká bola hokejová streda v TIPOS SHL. Na čele pelotónu druhej najvyššej súťaže ostáva po štyroch odohraných kolách napriek prehre po predĺžení Skalica. Naopak na opačnom konci tabuľky sú stále v koncovke sa trápiace Topoľčany. 

TIPOS Slovenská hokejová liga - 4. kolo

Modré krídla Slovan – TSS Group Spartak Dubnica 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 26. Korbel (Haščák), 32. Ondruš (Huhtela, Géci). Rozhodovali: Adamec, Bachúrik – Šefčík, Hercog; strely: 23:23; vylúčení: 2:2; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 132 divákov.

Slovan: Noskovič – Demo, Žabka, Myšiak, Krakovský, Škultéty, Volkov – Fetkovič, Dej, Klučiar – Ožvald, Lipiansky, Petriska – Matoušek, Preisinger, Kukumberg – Trubač, Petráš, Bubica

Dubnica: Ovečka – Urban, Trška, Mikuš, Putala, Janík, Chatrnúch, Hruška – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Géci, Huhtela, Tábi – Lunter, Haščák, Korbel


Vlci Žilina – HC Topoľčany 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 46. Hajnik (Šidlík). Rozhodovali: Crman, Konc ml. – Rehák, Drblík; strely: 36:27; vylúčení: 3:2; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0.

Žilina: Tomek – Šidlík, Nahálka, Růžička, Pišoja, Hudec, Pacalaj, Vojtech, Hajas – Koyš, Mráz, Macek – Tibenský, Halama, Hovorka – Hajnik, Bečka, Lopušan – Benko, Jakubík, Synák

Topoľčany: Kompas – Hřebíček, Dúžek, Dosek, Zekucia, Bystričan, Sedlák, Laurenčík – Šandor, Tomčák, Vybiral – Piačka, Stránský, Zekucia – Cápay, Jaroš, Gergel – Tomala, Nagy, Detko

Report zaslal klub Vlci Žilina:

V stretnutí 4. kola hrali prím brankári. Šance, ktoré si hráči na jednej či druhej strane vypracovali v priebehu prvej a druhej tretiny, úspešne marili. Rozhodujúci moment prišiel v 46. minúte, keď puk zdarne upratal do siete Dávid Hajnik. Mladý útočník je v tíme „vlkov" momentálne na hosťovaní z extraligových Nových Zámkov. „Vlci" následne ubránili aj oslabenie a po záverečnom hvizde sa mohli tešiť z dôležitých troch bodov.


HK Vitar Martin – HK Gladiators Trnava 4:3sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 11. Nauš (Dvořák, Charvát), 36. Tyczynski (Poliaček), 47. Tiainen (Toma, Bobček), rozhodujúci nájazd: Poliaček – 14. Kupka (Schmidt, Jurák), 24. Schmidt (Kukumberg, Miklík), 45. Bodnár (Kupka, Jurák). Rozhodovali: Konc st., Čahoj – Tichý, Hanko; strely: 50:30; vylúčení: 4:3; presilovky: 0:2; oslabenia: 0:0; 552 divákov.

Martin: Glosár – Charvát, Dvořák, Lavička, Bobček, Petran, Semaňák, Nemec, Krempaský – Paulíny, Tyczynski, Tiainen – Toma, Dírer, Poliaček – Fafrák, Juščák, Nauš – Stanček, Sleziak, Ďurina

Trnava: Nagy – Korím, Kliment, Maarnela, Schmidt, Rašin, Bulák – Bodnár, Kupka, Jurák – Miklík, Kukumberg, Antonov – Deneš, Tóth, Dvonč – Urban, Litavec, Moncman


HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Levice 2:3pp (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 4. Jakúbek (Gašpar, Fekiač), 53. Kováč (Hlinka, Kolenič) – 9. Smidžár (Zahradník, Gaško), 19. Rais (Zahradník, Volko), 62. Volko. Rozhodovali: Mĺkvy, Tornay – Danko, Knižka; strely: 37:35; vylúčení: 4:6; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 426 divákov.

Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Kobolka, Lopejský, Šeliga, Gabri, Hlinka, Čulík, S. Barcík – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Chlepčok, Halama, Magdolen – Kolenič, Giertl, Kováč – A. Barcík, Brumerčík, Tatár

Levice: Beržinec – Šiškov, Novák, Rais, Štefanka, Gaško, Korenko, Zajko, Hofer – Vorobjev, Šakvorostov, Suľovský – Lacka, Mihalík, Szücs – Volko, Tužinský, Zahradník – Pohl, Gubo, Smidžár

Report zaslal klub HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: 

Prvú veľkú šancu v zápase sme videli v 4. minúte a hneď bol z toho úvodný gól „indiánov". Po osi Fekiač -  Gašpar a Jakúbek sa puk dostal až do siete Levíc - 1:0. V siedmej minúte zápasu sa zrodila ďalšia obrovská príležitosť prvej domácej formácie. Po strele Jakúbeka výborne zareagoval brankár Beržinec a nedokázal ho prekonať z dorážky ani Gašpar. Levičania po rýchlom prečíslení a kombinácii Zahradníka s Gubom poslal puk Smidžár blafákom ponad pravý betón Petríka, 1:1. Príležitosť dostať sa opäť do vedenia mali „indiáni" v presilovej hre, po vylúčení Štefanku, ale nedokázali ju zúročiť. Čo sa nepodarilo domácim, využili hostia po vylúčení Tatára. Po prihrávke Zahradníka prekonal brankára domácich strelou od modrej čiary Rais. Hostia tak gólom do šatne uzavreli scenár úvodnej tretiny.       

Prvú príležitosť na korekciu skóre mali domáci, po vylúčení Zahradníka, ale nedokázali ju využiť. Hostia mohli svoj náskok zvýšiť po nebezpečnom protiútoku a strele Lacku, ale Petrík bol pozorný. Hostia nevyužili ani ďalšiu presilovú hru v polovici duelu po vylúčení Jakúbeka a stále držali domácich v nádeji na vyrovnávajúci gól. V závere tretiny si „indiáni" zahrali dvojminútovú presilovú hru piatich proti trom, ale vyslali v nej len jeden strelecký pokus, bez gólového efektu. Do šatne sa tak po dvoch tretinách odchádzalo za nezmeneného skóre 1:2.

Tretia tretina priniesla spočiatku vlažný hokej. V 46. minúte sa Levice usadili v pásme a po rýchlej kombinácii zakončil Lacka len do pripravenej lapačky Petríka. V 52. minúte, po rýchlom nakorčuľovaní Koleniča do pásma Levíc poslal Hlinka presne smerovaný puk do bránkoviska. V neprehľadnej situácii sa dostal na hokejku Kováča, ktorý vyrovnal na 2:2. Gól výrazne oživil priebeh duelu. Napriek snahe „indiánov" o rozhodujúci gól sa Levičania viackrát usadili v pásme a viacerými nebezpečnými strelami zasypali Petríka. Ten ale puk už za svoj chrbát nepustil a zápas putoval do predĺženia.

Rýchly a svižný vstup do nadstaveného času priniesol chyby na oboch stranách. Puk v domácom pásme stratil Jakúbek, ale prvé zakončenie hostia nepremenili. Po vybojovaní odrazenej strely, posunul Sishkov presnú prihrávku na Volka a ten rozhodol o víťazstve 2:3 po predĺžení.

Norbert Javorčík, tréner Žiaru nad Hronom: Rovnako môžeme byť spokojní s tým, čo sme predvádzali viac ako 60 minút. Snažili sme sa do zápasu vstúpiť aktívne, čo sa nám podarilo. Bol to boj, trochu sme sa trápili vo finálnej fáze v koncovke a samozrejme musíme ešte viac popracovať na presilovke. Za ten záver, ktorý sme mali sme si ten bod určite zaslúžili. Išli sme si po vyrovnanie, na konci mal súper opäť niekoľko šancí. V predĺžení sme si vypracovali nejaké náznaky, mali sme tam aj jednu nebezpečnú strelu, ale súper vynikajúcou individuálnou akciou rozhodol. Hráčom nemáme čo vyčítať, toto je štýl hokeja, ktorým sa chceme prezentovať aj naďalej.

Ivan Dornič, tréner Levíc: Bol to dramatický zápas od začiatku až do konca. Začiatok sme trochu zaspali, dostali sme gól na 1:0, ale chlapci si svojou iniciatívou vypracovali niekoľko šancí, z ktorých sme dali dva góly a dostali sme sa do vedenia. Odvtedy sa začal boj o každý kúsok ľadu, súper hral agresívne, bolo tam množstvo osobných súbojov. Bohužiaľ v závere tlak domácich bol enormný a po našej školáckej chybe ostal súperov hráč sám pred našou bránkou a nebol pre neho problém prekonať nášho brankára. V predĺžení sme prečíslili súpera a dali víťazný gól. Sme spokojní s výsledkom, aj s hrou.


HK Brezno Knights - HK´95 Považská Bystrica 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Góly: 10. Melcher (Zubák, Ri. Huna) – 2. Urbánek (Tománek, L. Ďurkech), 22. Dmitriev (Hlaváč, A. Zlocha), 27. Lušňák (Zaťko), 33. Cíger (Zaťko, Lušňák), 48. Urbánek (J. Zlocha, L. Ďurkech). Rozhodovali: Snášel ml., Krist – Wolf, Nosek; strely: 22:36; vylúčení: 4:8; presilovky: 1:2; oslabenia: 0:0; 129 divákov.

Brezno: Belányi – Biro, Frídel, Zubák, Kuboš, Korytko, Ganz, Grec – Melcher, Ró. Huna, Olejník – Ri. Huna, Zemko, Rákoš – Thomka, Fungáč, Jasenec – Turňa, Hudák, Nespala

Považská Bystrica: Lamper – Zaťko, Cebák, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Meszároš, Hlaváč, Šamaj, A. Zlocha – Cíger, Lušňák, Komloš – Tománek, J. Zlocha, Urbánek – Dmitriev, Rufati, Krieger – Vilčinskij, Sádecký, Turan 

Report zaslal klub HK Brezno Knights: 

Po domácej prehre s Topoľčanmi sme zaknihovali ďalší neúspešný zápas. V posledných dvoch stretnutiach strelili Brezňania iba jeden gól a to je aktuálnym kameňom úrazu. V prvej tretine sa dokázal presadiť navrátilec do nášho tímu Peter Melcher, ktorý odpovedal v presilovke na úvodný zásah Urbánka a po prvej dvadsaťminútovke bolo vyrovnané.

Zverenci trénera Lichanca však nedokázali potrestať celozápasovú nedisciplinovanosť Považanov. Tí si na trestnú lavicu sadli až osemkrát, no presilové hry nešli podľa predstáv. Hostia preto postupne navyšovali svoje vedenie. Rozhodli v prostrednej časti hry, kedy sa trafili Dmitriev, Lušňák a aj Cíger. Konečnú podobu dal výsledku svojim druhý gólom v stretnutí Urbánek.


HC 19 Humenné – HK Esmero Skalica 3:2pp (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 8. Markuš (Ragan, Fereta), 42. Lačný (Krajňák, Stripai), 63. Lačný (Ščurko) – 27. Hujsa (Landrigan, Šátek), 36. Landrigan (Janáč, Šátek). Rozhodovali: Kocúr, Orolin – Riš, Beniač; strely: 38:28; vylúčení: 7:6; presilovky: 1:0; oslabenia: 1:0; 432 divákov.

Humenné: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Fereta, Marcinko, Ťavoda, Novický, Stripai, Kiss – Vaško, Vrábeľ, Ščurko – Ragan, Krajňák, Horvát – Borov, Markuš, Safaralejev – Miškuf, Plochotnik, Lačný

Skalica: Bernát – Fatul, Semandel, Janík, Kadlečík, Vidovič, Hílek, Čerhit, Polák – Jurík, Nemec, Obdržálek – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Kuba, Rajčák, Šišolák

Report zaslal klub HC 19 Humenné: 

Domáci zatlačili už od úvodu, hneď zasypali brankára strelami, Ščurko i Lenďák sa dostali do sľubných pozícii, Bernáta preveril aj Miškuf. V 8. min. bol vylúčený Vaško, ale hneď po 19 sekundách sa dostal do brejku Markuš – 1:0. „Levy“ si vynútili drvivú prevahu, pri humenskej presilovke sa dostal k tutovke skalický Hujsa, ale Krasanovský vynikol! Na druhej strane domáci nevyužili 53-sekundovú presilovku 5 na 3, Skaličania mali rovnakú výhodu 24 sekúnd. Stredná pasáž bola z humenskej strany najmä o vylúčeniach – až štyrikrát hrali hostia presilovku. Nakoniec došlo k obratu, ktorý zariadil Landrigan. Najskôr sa preštrikoval a ponúkol gól Hujsovi, v 30. min. už signalizovali hostia gól, ale puk tancoval na čiare, tutovky mali tiež Obdržálek i Včelka. V 36. min. využil Landrigan hrúbku v humenskom obrannom pásme – 1:2. Tretiu tretinu začali „levy“ presilovkou a teč Lačného určil vyrovnanie – 2:2. Humenčania opäť vyvinuli tlak, šance mali Safaralejev i Ščurko, ale stav ostal remízový. V predĺžení Ščurko vyzval do koncovky Lačného, ktorý nastrelil korčuľu skalického obrancu a puk skončil v bránke – 3:2.