Nové Zámky B dostali bez extraligistov debakel, Prešov prehral aj do tretice

Nové Zámky B bez podpory extraligistov dostali v 3. kole play-out St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy debakel od Trnavy. Zmohli sa len na jediný gól. V ďalšom stretnutí sa odohrala dráma medzi Prešovom a Považskou Bystricou. Šarišania držali vo Zvolene krok s favoritom, no napokon prehral tesne 2:3. V tabuľke play-out sú Prešovčania po polovici odohratých zápasov bez bodu poslední a stali sa tak hlavným ašpirantom na baráž o zachovanie prvoligovej existencie.

Výsledky 3. kola play-out St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HC Prešov – HK 95 Považská Bystrica 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 19. Pulščák (Hajda, Hrabčák), 37. Pulščák (P. Pucher st.) – 7. Turan (Niník, Leško), 9. Turan (Rodionov, Bednár), 21. Zlocha (J. Ďurkech). Strely: 30:46. Vylúčenia: 3:2 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Wolf, Gavalier. Diváci: 85.

Prešov: Kožiak – Hajda, Zavalniuk, Kameneu, P. Pucher ml., Matekovie, Voitcekh, Krajč – Pulščák, P. Pucher st., Hrabčák – Lupták, Stena, Iždinský – Lamač, Kicha, Španko.

Považská Bystrica: Kompas – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Trška, Fančovič, Leško, Niník, Nahálka, Kubala – Cíger, Zlocha, Drevenák – Koleda, Ligas, Dolinajec – Rodionov, Turan, Bednár – Mokrohájsky, Németh.

HK Gladiators Trnava – MHC Mikron Nové Zámky B 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)

Góly: 10. Lindeman (Poláček), 14. Klema (Szalay, Mrázik), 33. Hrbáčik (Ševčík, Kamenický), 35. Szalay (Klema, Mrava), 40. Hrbáčik (Kamenický, Mihalko), 45. Mrava (Szalay, Poldruhák), 49. Lukačovič (Poláček) – 4. Dobrotina (Mihalčin, Danilov). Strely: 60:28. Vylúčenia: 3:3 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Bachúrik – Jedlička, Šotek. Diváci: 128.

Trnava: Košút – Mrázik, Poláček, Poldruhák, Štepanovský, Mihalko, Klein – Szalay, Klema, Mrava – Ševčík, Hrbáčik, Kuna – Kamenický, Lavrenov, Lukačovič – Mikeš, Lindeman, Olša.

Nové Zámky B: Glosár – Kudrna, Danilov, Evdokimov, Štefánik, Šimko – Maroš, Dobrotina, Ryšavý – Hariš, Vörös, Kucsera – Janka, Petro, Mihalčín.

Súhrn zaslal klub HK Gladiators Trnava
Domáci začali aktívne, ale paradoxne to boli hostia čo sa ujali vedenia. Nastrelený puk zo stredného pásma sa nešťastne odrazil a skončil za chrbtom trnavského brankára. To zaskočilo domácich, ale len na chvíľu a ešte v priebehu priebehu prvej tretiny otočili výsledok vo svoj prospech. Druhá aj tretia tretina pokračovala naďalej v réžii domácich, ktorí si vypracovali veľa dobrých streleckých pozícií a iba vďaka dobre chytajúcemu brankárovi hostí nebolo rozhodnuté už skôr. Posledná tretina skončila dva nula pre domácich, čím si zabezpečili dostatočný gólový náskok a tak dnes zaslúžene vyhrali a pripísali si dôležité body do tabuľky.