Dubnica pred tisícovou návštevou nezvládla považské derby, Nové Zámky prvýkrát vyhrali

Povianočné 32. kolo našej druhej najvyššej hokejovej súťaže prialo slušným návštevám. Doterajšie tohtosezónne divácke maximá prekonali v Bratislave aj Dubnici nad Váhom, avšak obe mužstvá svojich fanúšikov nepotešili. V Považskom derby uspela po dramatickom priebehu Považská Bystrica a hokejisti z hlavného mesta nestačili na favorizovaný Martin. O veľké prekvapenie sa postarali Nové Zámky B. Najväčší outsider ligy dokázal vyhrať prvý zápas v tomto ročníku, keď strelil šesť gólov a zdolal Trnavu. Na Záhorí prekvapili Spišiaci tesným víťazstvom. Líder z Michaloviec nezaváhal a aj vďaka dvom gólom nových posíl z KHL porazil Prešov. 

 

Výsledky 32. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

HK Skalica - HK Spišská Nová Ves 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 25. A. Kotzman (Janáč, Pač) – 18. D. Mikula (Zekucia, Pishchalnikov), 23. Findura (L.Olejník, Vantroba). Strely: 45:30. Vylúčenia: 2:3 na 2 min., navyše Grman 5+DKZ za pichnutie. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Krist – Junek, Jurčiak. Diváci: 789.

Skalica: Romančík – Straka, Škápik, Pač, Trávniček, P.Kotzman, Grman, Mrázik, Vanek – Okoličány, Hujsa, Vaškovič – Štumpf, Mowrey, Jurák – Janáč, Jaša, A.Kotzman – Trnka, Dufek, Kniazev.

Spišská Nová Ves: Surák – Vantroba, Semaňák, Zekucia, Soveľ – Koky, Pishchalnikov, L. Novák – L. Olejník, Halász, M.Olejník – Findura, Vartovník, M. Nagy – Polomský, Murashov, D. Mikula – L. Novák.

Dopisovateľ: Vlado Miček, nazahori.sk
Ak niekto čakal ospalý povianočný hokej, musel byť milo prekvapený. Od začiatku sa hral rýchly hokej, kde ani jedno mužstvo nešetrilo silami. V úvode mali navrch domáci hokejisti, ktorí sa dostali do viacerých nádejných príležitostí, keď najväčšiu zahodil kapitán Vaškovič. Ten si spravil blafákom aj hosťujúceho brankára, ale bekhend mieril mimo tri žrde. Hostia využili hneď prvú presilovú hru v zápase, keď domácich uzamkli takmer na celé dve minúty v ich obrannom pásme a strelou od modrej otvoril skóre Mikula. V závere úvodnej časti dostali hostia ďalšiu výhodu, keď rozhodca vylúčil Grmana na päť minút a do konca stretnutia.

Hosťom sa v úvode druhej časti dlho nedarilo zavrieť Záhorákov v početnej výhode, ale napokon sa v 23. minúte gólovo presadili, keď pohotovou dorážkou zvýšil na 2:0 Findura. Domáci si uvedomili vážnosť situácie a Alex Kotzman síce samostatný nájazd nepremenil, ale o pár sekúnd ešte stále vo vlastnom oslabení už po asistenciách Pača a Janáča nezaváhal a naštartoval tak výrazný tlak domácich. Ten trval takmer celú druhú časť. Keď už gól doslova visel na vlásku, zobral si hosťujúci tréner oddychový čas, ktorý predsa len na istú dobu otupil ofenzívu Skaličanov. Tí sa však nadlho nezastavili, ale gól sa im dať nepodarilo. Pač nastrelil žrď a Štumpf v nariadenom trestnom strieľaní dobre mieril medzi betóny Suráka, ale ten výborne zasiahol a tak sa aj po druhej časti tešili hostia z tesného vedenia.

Záhoráci mali aj v záverečnej časti prevahu, ale tá už nebola tak výrazná ako v druhej tretine. Napriek tomu mali domáci viaceré príležitosti, ktoré však nedokázali dotiahnuť do gólového konca. Dvakrát mal gól na hokejke Vaškovič, Janáč nevyužil prečíslenie dvaja na jedného a tak sa z víťazstva napokon tešili hokejisti Spišskej Novej Vsi.

 

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Prešov 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Góly: 10. Kurbatov (Piatak, Dvurečensky), 18. Dvurečensky (Piatak), 28. Cútt (Giľák, Valečko), 36. Chalupa (Korenko) – 11. Halama (Novotný, Magdolen), 46. Magdolen (Novotný, Halama). Strely: 45:13. Vylúčenia: 7:5 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: P. Korba – Riš, Pribula. Diváci: 1380.

Michalovce: Tkáčik – Kurbatov, Kolba, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Korenko, Bdžoch – Dvurečensky, Piatak, Bojko – Giľák, Cútt, Banovský – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček.

Prešov: Babik – Španko, Matejovie, Hajda, Vojtcek, Benko, Dubina – P. Marcinek, Tužinský, Ľupták – Ševčenko, Stena, Chlepčok – Magdolen, P. Halama, Novotný – Ljubimov, Lamač, Hrabčák.

Súhrn zaslal klub HC Prešov
Dnešný zápas znova odohrali papierovo domáci prešovčania na ihrisku svojho súpera z Michaloviec. Počas celého zápasu sa srdnato bránili skúsenejšiemu mužstvu posilnenému o troch nových hráčov z Ruska. Kvalita bola na strane hráčov Michaloviec, ktorí Prešovčanov výrazne prestrieľali a zaslúžene vyhrali 4:2. Prešovčania ale nepredali svoju kožu zadarmo a po bojovnom výkone si zapisujú priajateľný výsledok.

 

HC Osmos Bratislava - HK Martin 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)

Góly: 4. Trudman (Mucha, Valjent), 9. Prokop (Musliu, Klučiar) – 10. Pacalaj (Poliaček, Urbánek), 11. Dírer (Jurášek), 31. Barto (Jurášek, Paulíny), 32. Poliaček (Brezniak, Oravec), 41. Markovič (Rudzan, Urbánek), 51. Burzík (Poliaček, Urbánek). Strely: 44:41. Vylúčenia: 4:7 na 2 min., navyše Markovič 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jonák, Purgat – Jedlička, J. Konc ml. Diváci: 527.

Bratislava: Lakosil (32. Mega) – Ficel, Pavešic, Vidovič, Juriga, Hedera, König, Čech, Valjent – Klučiar, Smolka, Šalka – Musliu, Prokop, Danišovský – Rzavský, Pék, Ondris – Trudman, Bednarič, Mucha.

Martin: Bernát – Tabaček, Themár, Pacalaj, Burzík, Rusina, Oravec, Brveník, Lednický – Markovič, Barto, Rudzan – Poliaček, Urbánek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Paulíny, Langhammer, Jurášek.

 

MHK Dubnica nad Váhom - HK 95 Považská Bystrica 3:4 (2:0, 0:2, 1:2)

Góly: 5. Krajči (Kokavec), 17. Medek (Trenčan, Vakhrameev), 47. Kútny (Kokavec) – 27. Ligas (Trška, Cíger), 35. Ligas (Nahálka, Niník), 43. Cíger (Dolinajec, Trška), 58. Cíger (Trška, Ligas). Strely: 34:34. Vylúčenia: 10:8 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Mĺkvy – Šefčík, Nosek. Diváci: 1014.

Dubnica nad Váhom: Pajpach – Hlaváček, Jarábek, Švec, Hohl, Matejovič, Serkin, Vladimirov, Kozachuk – Kristín, Krajči, Macek – Kokavec, Jakubík, Mikolášek – Kútny, Lantoš, Kanaet – Medek, Trenčan, Vakhrameev.

Považská Bystrica: Kompas – Augustín, Ďurkech, Trška, Fančovič, Niník, Nahálka, Koreník – Cíger, Ligas, Dolinajec – Koleda, Pšurný, Drevenák – Mokrohájsky, Turan, Ďurina – Urbánek, Németh, Bednár.

 

MHC Mikron Nové Zámky B - HK Gladiators Trnava 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)

Góly: 10. Ondrušek (Kudrna, Jakúbek), 15. Slávik (Ondrušek, Jakúbek), 23. Slávik (Jakúbek), 27. Dobrotina (Ondrušek), 38. Ondrušek (Evdokimov, Jakúbek), 49. Ondrušek (Jakúbek, Štefánik) – 12. Burian (F. Hudec), 30. Hrbáčik (Szalay, Mrava), 50. Poldruhák (Mrava, Szalay), 50. Valo (F.Hudec, Olša). Strely: 42:39. Vylúčenia: 6:6 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bachúrik – Ziolkovský, Kovalík. Diváci: 65.

Nové Zámky B: Kristín (14. Glosár) – Kudrna, Petro, Židulják, Ryšavý, Štefánik, Procháczka, Evdokimov, Šimko – Slávik, Ondrušek, Jakúbek – Janka, Buc, Maroš – Hariš, Dobrotina, D.Novotný – Kucsera, Gubó, Danilov.

Trnava: Brucháč – Poldruhák, Mihalko, Burian, Kuna, Klein, Mikeš, Kormúth – Szalay, Schmidt, Mrava – Hrbárik, Valo, F.Hudec – Lukačovič, Lindeman, Kamenický – Škokor, Olša, Ševčík.

 

HC Topoľčany - MHK Humenné 6:5pp (1:0, 2:2, 2:3 - 1:0) PREDOHRANÉ V NEDEĽU

Góly: 8. Tábi (Král, Ďurčo), 22. Tábi (Tomčák, Uhnák), 39. Pekarčík, 47. Kováčik (Kalináč), 48. Pekarčík (Šťastný), 64. Tábi (Kluka, Kováčik) – 33. Baláž (Bylina, Solomončak), 35. Baláž (Markuš, Bylina), 41. Fedorko (Vaško, Markuš), 49. Fedorko (Markuš), 60. Baláž (Solomončak). Strely: 47:42. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Druga – Rehák, Drblík. Diváci: 660.

Topoľčany: Halo – Král, Ďurčo, Hrudík, Kováčik, Hřebíček, Hruška, Šťastný, Ďurech – Tábi, Laššo, Podstavek – Dvonč, Kalináč, Kluka – Minárik, Tomčák, Uhnák – Pekarčík, Klenko, Bečka.

Humenné: Sidor – Patlevič, Mačkovič, Krempaský, Majerník, A. Markuš, Bylina – Fedorko, D. Markuš, Vaško – Baláž, Krajňák, Solomončak – Šiňanský, Hudák, Matej.

Dopisovateľ: Jaroslav Šupa, mytopolcany.sme.sk
Humenné svoj piatkový domáci zápas proti Dubnici neodohralo. Kvôli finančným problémom majú uzavretý štadión a v sobotu dopoludnia oznámili do Topoľčian, že na zápas na nedeľňajšiu predohrávku nevycestujú. Topoľčiansky tréner Ľubomír Hurtaj tak pred sviatkami rozpustil hráčov na dovolenky. Niektorí už boli pri svojich rodinách, iní cestovali práve na hory do Tatier, kedy funkcionári z Humenného zmenili verdikt a v sobotu večer oznámili, že na zápas predsa len prídu. A tak sa zároveň aj topoľčianski „dovolenkujúci“ hokejisti museli narýchlo vrátiť späť do Topoľčian...

Domácim patrila prvá tretina a proti okliešteným hosťom mali prevahu. Prvú presilovku domáci nevyužili, ale krátko po nej otvoril skóre zápasu Tábi – 1:0. Domáci boli naďalej aktívni, ale domáci zakončovatelia sa predbehovali v zahadzovaní šancí. Na druhej strane hostia pohrozili až v samom závere, ale počas presilovky vytiahol dva dobré zákroky Halo.

Aj vstup do druhej tretine patril domácim, strelu Tomčáka doklepol do siete Tábi – 2:0. Domáci však akoby dali dole nohu z plynu a nechali hrať hostí. Topoľčany následne trestuhodne nevyužili minútovú presilovku o dvoch hráčov. A prišiel zákonitý trest, po dvoch nedôrazoch pred brankárom domácich sa z dvoch gólov tešil Baláž – 2:2. Topoľčany však napriek tomu šli ešte v druhej tretine do vedenia, keď si nahodený puk Pekarčíka zrazil brankár hostí do vlastnej bránky – 3:2.

Tretia tretina začala faulom Hrudíka a hostia početnú výhodu využili, Fedorko vyrovnal na 3:3. Pekný moment prišiel v 47. minúte, kedy prudkú strelu ideálne tečoval Podstavek a domáci opäť viedli – 4:3. Ubehlo len 36 sekúnd a po spolupráci Pekarčík – Šťastný, dáva Pekarčík na 5:3. Domáci sa tlačili dopredu, ale pozabudli na zadné vrátka a hostia v 49. minúte svoje prečíslenie zvládli bravúrne – 5:4. Štyri minúty pred koncom mali domáci výhodu presilovku, ale nič z nej nevyťažili a hostia trestali, keď 23 sekúnd pred koncom vyrovnával Baláž, ktorý dosahuje hetrik. Domácim v záverečnej tretine neboli uznané dva góly, prvý vraj bol dosiahnutý vysokou hokejkou, pri druhom sa odrazil puk od korčule Podstavka. A navyše Kluka ešte nastrelil žrď a pri dorážke zastal puk na bránkovej čiare.

V predĺžení mali domáci prevahu, po peknej spolupráci dosahuje hetrik i domáci Tábi – 6:5.