Spišiaci postupujú do play-off, Humenné prekvapilo Skalicu a je šieste, Dubnica tretia

Posledné otázniky základnej časti vyšiesilo až posledné kolo St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy. Topoľčany podali stopercentný výkon proti Považskej Bystrici a zmarili jej akékoľvek šance na postup do play-off. Vďaka víťazstvu nad Novými Zámkami B si ôsme miesto definitívne uchmatli Spišiaci. Žochári mali ešte šancu skončiť tretí, museli sa však spoliehať na zaváhanie Dubnice. Tá prehrávala s Martinom už 0:3, no predviedla fantastický obrat, zvíťazila po predĺžení a tretiu priečku si obhájila. Prekvapenie sa zrodilo na Záhorí, kde v gólovej prestrelke vyhralo Humenné a vďaka trojbodovému úlovku vymenilo na šiestom mieste Bratislavu. Hokejisti z hlavného mesta totiž ťahali za kratší koniec s Michalovcami.

Výsledky 44. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy

MHC Mikron Nové Zámky B – HK Spišská Nová Ves 3:7 (0:3, 2:3, 1:1)

Góly: 23. Maroš (Kucsera), 30. Danilov (Ondrušek, Murashov), 54. Ondrušek (Mihalčín, Dobrotina) – 4. Ondov (Pishchalnikov, Findura), 13. Pishchalnikov (Koky, Findura), 19. Pishchalnikov (Grebenyuk, Ondov), 24. Novák (Köver, Nagy), 27. Olejník (Pishchalnikov, Koky), 38. Zwick (Novák, Grebenyuk), 59. Findura (Halász, Mikula). Strely: 37:68. Vylúčenia: 11:4 na 2 min. Presilovky: 1:4. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: M. Valachovič – T. Valachovič, Jedlička. Diváci: 35.

Nové Zámky B: Vyžinkár (30. Glosár) – Kudrna, Evdokimov, Šimko, Procháczka, Štefánik, Židulják, Hariš – Murashov, Danilov, Mihalčín – Kucsera, Vörös, Ryšavý – Dobrotina, Ondrušek, Maroš – Dybanev, Janka, Otruba.

Spišská Nová Ves: Surák – Semaňák, Romaňák, Zekucia, Soveľ, Gerasimov, Halász, Grebenyuk – Pishchalnikov, Koky, Ondov – Findura, M. Olejník, Mikula – Novák, Nagy, Köver – Zwick, Václav, L. Olejník.

Dopisovateľ: Patrik Koči, MHC Mikron Nové Zámky
Súboj posledných Nových Zámkov B so Spišskou Novou Vsou prekvapenie nepriniesol. Hosťujúci hráči zvládli prvú tretinu na výbornú, strelili tri góly a neinkasovali ani raz. Skóre otvoril Ondov, ktorému dvakrát sekundoval Piščalnikov. V úvode druhej tretiny dostali Spišiaci výhodu štvorminútovej presilovky 5 na 4, no domáci Maroš dokázal v početnej nevýhode znížiť na 1:3. Do konca presilovej hry však vrátil trojgólový náskok Spišskej Novej Vsi Novák. Druhá dvadsaťminútovka priniesla ešte tri góly, na domácej strane sa presadil Danilov, na hosťujúcej Olejník a Zwick. Pomyselnú nádej na zvrat stretnutia vrátil na novozámocké hokejky 5 minút pred koncom Ondrušek. Hostia však žiadne zaváhanie nepripustili, na konečných 7:3 pre Spišiakov upravil v 59. minúte Findura.

HC Prešov – HK Gladiators Trnava 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Góly: 44. Hrabčák (Pulščák, Lupták), 45. Lupták (Hrabčák) – 9. Hudec (Valo, Housa), 11. Hudec (Hrbáčik, Valo), 28. Valo (Hrbáčik, Olša), 40. Kamenický (Mihalko, Housa). Strely: 39:34. Vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše Poldruhák 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Píšťanský – Crman, Maškulka. Diváci: 75.

Prešov: Babik – Hajda, Zavalniuk, Matejovie, Voitcekh, Benko, Španko – Lupták, Tužinský, Pulščák – P. Marcinek, Magdolen, Vrbka – Liubimov, Kicha, Lamač – Hrabčák.

Trnava: Bruchač – Mrázik, Klein, Poldruhák, Štepanovský, Mihalko, Housa – Kamenický, Klema, Mrava – Hrbáčik, Valo, Hudec – Olša, Lavrenov, Szalay – Ibolya, Mikeš.

Súhrn zaslal klub HC Prešov
Zápas susedov z dolnej časti tabuľky začali domáci vlažne, čo hostia okamžite využili a po desiatich minútach viedli 2:0. V druhej časti prvého dejstva sa síce hra vyrovnala, domáci mali niekoľko sľubných príležitostí, no skórovať nedokázali. V druhej tretine boli znova lepší hostia a navýšili svoj náskok na štyri góly. Až v poslednej tretine sa začali presadzovať domáci aj gólovo a zápas zdramatizovali .Na body to ale nestačilo.

HK Skalica – MHK Humenné 5:6 (1:2, 2:3, 2:1)

Góly: 19. Trávniček (Okoličány, Mowrey), 22. Okoličány (Jurák), 30. Okoličány (Jurák, Pač), 55. Janáč (Kniazev), 58. Mowrey (Jurák, Pač) – 1. Vrábeľ (Vaško, Markuš), 19. Vrábeľ (Vaško, Mačkovič), 25. Šiňanský, 38. Babynets (Krajňák, Ondrej), 40. Patlevič (Ondrej, Solomonchak), 52. Žitný (Hudák, Šiňanský). Strely: 46:19. Vylúčenia: 5:3 na 2 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valko – Junek, Tvrdoň. Diváci: 658.

Skalica: Romančík – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Grman, Vanek, Hílek – Vaškovič, Hujsa, Štumpf – Jurák, Mowrey, Okoličány – A. Kotzman, Dufek, Janáč – Kniazev, P. Koztman, Trnka.

Humenné: Adamko – Ondrej, Patlevič, Mačkovič, A. Markuš, Cibák, Palacko – Babynets, Krajňák, Solomonchak – Žitný, D. Markuš, Vaško – Frič, Hudák, Vrábeľ – Šiňanský.

Dopisovateľ: Vlado Miček, nazahori.sk
Zápas začali lepšie hostia, ktorí sa už v prvej minúte ujali vedenia, keď dorážkou skóroval Vrábel. Domáci sa síce snažili o vyrovnanie, mali viac streleckých pokusov, ale dlho nevedeli nájsť recept na pozorného Adamka. Až v 19. minúte sa presadil po asistencii Okoličányho Trávniček. Lenže radosť Záhorákov dlho netrvala a ešte v tej istej minúte svojim druhým gólom dostal Vrábel Východniarov opäť do vedenia.

Skaličania boli nútení v druhej tretine hrať aktívne a už v 22. minúte boli odmenení gólom, keď si pekne potiahol puk Okoličány a nedal brankárovi hostí šancu. Lenže domáci opäť nedôsledne bránili a boli za to potrestaní gólom Šiňanského, ktorý zasunul puk v podstate do prázdnej bránky. Na tento presný zásah dokázal v polovici stretnutia zareagovať Okoličány, ktorý druhým gólom v stretnutí vyrovnal na 3:3. Keď sa už zdalo, že Záhoráci definitívne preberajú oprate zápasu do svojich rúk, opäť prepadli v defenzíve a Babynets dostal hostí znova do vedenia. Skaličania vystriedali gólmana, ale po prísnom vylúčení Alexa Kotzmana museli ísť do štyroch a Trutt inkasoval po pár sekundách na ľade po dorážke Patleviča.

V záverečnej tretine sa čakal nápor domácich hokejistov, ale ten dlho neprichádzal, naopak Skaličania hrali nedisciplinovane a museli sa brániť v presilových hrách. Navyše hostia dokázali zvýšiť Žitným už na 6:3 a aj keď mali Záhoráci drvivý záver, na viac ako skorigovanie výsledku to nestačilo.

HC Osmos Bratislava – HK Dukla Ingema Michalovce 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 34. Rzavský (Juriga, Pék) – 13. Piatak (Dvurečenskij, Bojko), 21. Hančák (Cútt, Gavrik), 41. Róth (Hančák, Giľák), 56. Cútt (Dvurečenskij, Hopkovič). Strely: 35:40. Vylúčenia: 7:7 na 2 min. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Purgat – Beniač, Vyšný. Diváci: 282,

Bratislava: Lakosil – Vyskoč, Hedera, Valjent, Juriga, Pavešic, Ficel, Vidovič – Šalka, Prokop, Musliu – Trudman, Pék, Rzavský – Mucha, Smolka, Klučiar – Čech, Bednarič, Mlynčár.

Michalovce: Trenčan – Korenko, Kolba, Košecký, Hančák, Novický, Hopkovič, Banovský, Bdžoch – Bojko, Piatak, Dvurečenskij – Gavrik, Cútt, Giľák – Róth, Linet, Safaraleev – Hamráček, Toma, Chalupa.

HC Topoľčany – HK 95 Považská Bystrica 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Góly: 39. Kalináč (Podstavek, Bystričan), 47. Laššo (Šťastný), 53. Kalináč, 56. Uhnák (Bečka). Strely: 44:34. Vylúčenia: 4:9 na 2 min., navyše Klenko 5+DKZ za pästný súboj, Danielčák 10 min. OT za pästný súboj a Cíger 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krist – J. Konc ml., D. Konc ml. Diváci

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Bystričan, Hrudík, Loydl, Hruška, Hřebíček, Bulák, Gergel – Lichanec, Tomčák, Podstavek – Nemček, Kalináč, Kluka – Šťastný, Laššo, Uhnák – Pekarčík, Klenko, Bečka.

Považská Bystrica: Kompas – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Trška, Fančovič, Leško, Niník, Augustín, Koreník – Drevenák, Zlocha, Cíger – Dolinajec, Ligas, Koleda – Bednár, Németh, Mokrohajský – Danielčak, Turan, Rodionov.

Dopisovateľ: Jaroslav Šupa, mytopolcany.sk
V poslednom kole základnej časti zdolali Topoľčany súpera z Považskej Bystrice na nulu, čisté konto si udržal Halo. Ani zisk troch bodov však nestačil Topoľčancom posun na tretiu priečku, pretože Dubnica porazila Martin po predĺžení 4:3, hoci v zápase prehrávala už 0:3. Oba tímy tak v dlhodobej časti nazbierali zhodne po 93 bodov, v prospech Dubnice však hovorí lepšie skóre, keďže zo štyroch zápasov dvakrát vyhrali Topoľčany a dvakrát Dubnica.

Topoľčany boli v domácom stretnutí lepším tímom a v úvodnej tretine zahodili tri čisté šance, dvakrát nevyužili ani presilovku. Aj v druhej časti mali domáci prevahu, no pozorný musel byť aj Halo pri kontrách hostí. Považská Bystrica sa až do záveru druhej tretiny mohla spoľahnúť na pozornú obranu, ktorú dirigoval skúsený Kompas. Až v 39. minúte rozjasal domáce tribúny Kalináč, ktorý pri hre štyroch proti štyrom poslal domácich do vedenia. Bolo to krátko po tom, ako domáci nevyužili dvojminútovú presilovku štyri na tri. V záverečnej tretine sa hostia snažili o vyrovnanie, ale rutinérsky gól Lašša v 47. minúte, keď spoza bránky prekvapil Kompasa, znamenalo dvojgólové vedenie domácich. Hostia zareagovali oddychovým časom, ale po chybe hosťujúcich zadákov pridal faulovaný Kalináč tretí gól Topoľčian. Skóre na konečných 4:0 uzavrel po akcii celého útoku Uhnák. Topoľčany v zápase zaslúžene vyhrali, hostia sa však za predvedený bojovný výkon hanbiť nemusia.

Topoľčany vo štvrťfinále play-off narazia na Skalicu. Prvý a druhý zápas sa bude hrať v Topoľčanoch v piatok a v sobotu. Práve Skalici majú Topoľčany čo odplácať, pretože ich vyradila v oboch predchádzajúcich ročníkoch, najskôr vo štvrťfinále a v minulom ročníku i v semifinále.

MHK Dubnica nad Váhom – HK Martin 4:3pp (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 32. Kanaet (Trenčan, Dvonč), 49. Jakubík (Kristín, Kokavec), 55. Kokavec (Kristín, Jarábek), 62. Lantoš (Rehák) – 8. Jurášek (Langhammer, Poliaček), 20. Barto (Rudzan, Paulíny), 22. Brveník (Zeliska, Rusina). Strely: 29:32. Vylúčenia: 5:5 na 2 min., navyše Rusina 10 min. OT za nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Vido – Ševčík, Jurčiak. Diváci: 501.

Dubnica nad Váhom: Gibl – Jarábek, Švec, Rehák, Lee, Kozachuk, Hohl, Vladimirov, Prna – Veshutkin, Kristín, Kokavec – Mikolášek, Lantoš, Kútny – Trenčan, Dvonč, Kanaet – Vakhrameev, Jakubík, Medek.

Martin: Riečický – Themár, Dvořák, Pacalaj, Šimon, Rusina, Oravec – Jurášk, Langhammer, Poliaček – Burzík, Urbánek, Rešetár – Brveník, Dírer, Zeliska – Rudzan, Barto, Paulíny.

Súhrn zaslal klub MHK Dubnica
Dubnica po víťazstvách s Topoľčanmi, Humenným a v Považskou Bystrici potrebovala vyhrať. Zápas začal v tempe, herne bol na tom lepšie Martin i keď Dubnica zahodila viacero vyložených šancí. Za hostí trafil Jurašek a Barto. V druhej tretine už v úvode zvýšil na 3:0 Brveník. V 32. minúte zavelil do útoku Dubnice za bronzovou priečkou Kanaet. Ďaľšie šance výborne vychytal Gibl a na opačnej strane Riečický. V tretej tretine Dubnica stupňovala tlak na bránu hostí a po góloch Jakubíka a neúnavného kráľa strelcov Kokavca vyrovnala stav na 3:3. Do predĺženia vrhlo domáce mužstvo neskutočnú energiu a Lantoš gólom v čase 61:22 ukončil úspešnú bronzovú základnú časť súťaže pre Dubnicu.