Môj dom, môj hrad! Žilina doma nezaváhala a získala barážový mečbal

Piaty zápas o účasť v budúcom ročníku Tipsport ligy znova potvrdil pravidlo "môj dom, môj hrad". Michalovce odštartovali duel pred komornou kulisou výborne a už v druhej minúte išli do vedenia zásluhou Lineta. Rozhodujúce dva momenty ale prišli na konci prvej tretiny. Výpadok Dukly zamenal dva inkasované góly v priebehu minúty a vedenie žilinských Vlkov 2:1. Tí mohli svoj náskok zvýšiť v druhom dejstve, keď mali herne navrch, avšak nepremenené šance ich napokon nemuseli mrzieť. V tretej dvadsaťminútovke boli síce hostia aktívnejší, no Fučíka neprekonali a v závere ešte dvakrát inkasovali. Žilina tak potvrdila úlohu favorita a vybojovala si prvý barážový mečbal.

 

Baráž o Tipsport ligu - 5. zápas

MSHK Žilina – HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)  STAV SÉRIE: 3:2

Góly: 17. Bagin (Dubeň), 18. Ru. Huna (Matejka, Húževka), 58. Húževka (Huna, Hvila), 60. Hvila (Beránek) – 2. Linet. Strely: 46:37. Vylúčenia: 6:6 na 2 min., navyše Bdžoch 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Novák, Goga – Konc ml., Kollár. Diváci: 1252.

Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Hudec, Dubeň, Mendrej, Bagin, Piegl, Surán – Ru. Huna, Húževka, Jenčík – Milý, J. Ručkay, Barta – Beránek, Podešva, Hvila – Rehák, Surovka, Ondruš.

Michalovce: Trenčan – Kolba, Bdžoch, Korenko, Novický, Linet, Valečko, Mesaroš, Banovský – Hamráček, Toma, Chalupa – Mašlonka, Piatak, Giľák – Róth, Cútt, Safaraleev – Gavrik, Boiko, Dvurechenskii.

Dopisovateľ: Peter Brendza, novinyzemplina.sk
Michalovčania začali piaty barážový zápas vynikajúco. V druhej minúte ustupovala obrana „vlkov“ pred Jakubom Linetom. Ten po prejdení modrej čiary neváhal a prudkou strelou prestrelil Fučíka – 0:1. Následne oba tímy zahrali zle svoje presilovky. Po skončení michalovskej Chalupa vyprášil lapačku Fučíka, na druhej strane si Trenčan poradil s dobre mierenou strelou Hvilu. V polovici tretiny putovali na trestnú lavicu v priebehu ôsmych sekúnd Bárta s Beránkom a Michalovčania tak získali dlhočiznú presilovku o dvoch hráčov. Tú znížil vylúčením Mário Róth. Ani v presilovke štyroch proti trom sa Michalovčania nepresadili. Presilovku pri vylúčení Gavrika následne nevyužili ani Žilinčania. V sedemnástej minúte ale Emil Bagin prenikol až do útočného pásme a strelou švihom vyrovnal na 1:1. Už o minútu neskôr domáci viedli. Po kombinácii prvej lajny sa k strele dostal Rudolf Huna, ktorý svojim štvrtým gólom v play-out dal na 2:1.

Hostia začali druhú tretinu v početnej výhode, keď bol na konci prvej vylúčení Matejka, no ani svoju tretiu presilovku nedokázali využiť. Po nej mali viac z hry Žilinčania, ktorým sa v určitých momentoch podarilo zatlačiť Michalovčanov do obranného pásma. Adam Trenčan ale aj za pomoci šťastia niekoľkokrát odolal. Šance ale mali aj Michalovčania. Dvurečenskij a hlavne Gavrik mohli vyrovnať, no pozorný bol aj Fučík na druhej strane. No a keď najskôr Michalovčania nepotrestali vylúčenie Kučného a na druhej strane domáci Hamráčka a Bdžocha, druhá tretina skončila bez gólov.

Žilinčania si do tretej tretiny preniesli ešte 40 sekúnd z vylúčenia Bdžocha, presilovku ale nevyužili. Hneď po jej skončení zatlačili Michalovčania. Najskôr sa snažil p vyrovnanie štvrtý útok, po ňom neprepasíroval puk za Fučíka Novický a neujali sa ani strely Safaralejeva s Cúttom. Žilinský brankár si v 45. minúte poradil aj s ďalšou strelou Safaralejeva. Rozhodnúť mohol v 53. minúte Podešva, z metra a pol ale mieril iba do Trenčana. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa tri minúty pred koncom skúsenému Húževkovi, ktorý dal na 3:1 a definitívne tak rozhodol o žilinskom víťazstve. Nič na tom nezmenila ani záverečná power-play Dukly. Naopak, do prázdnej brány skóroval Lukáš Hvila a pečatil tak žilinské víťazstvo na 4:1.