Záhoráci prikrášlili svoje víťazstvo nad SR 18 dvomi gólmi v poslednej minúte

Prvým duelom aktuálneho týždňa bol stret na Záhorí, kde Skaličania privítali reprezentačný výber SR 18. Mladíci favorita zápasu do polovice hracieho času vytrápili, no domáci si tri body vziať nenechali a na súboj s Topoľčanmi sa naladili výhrou.

TIPOS Slovenská hokejová liga – vložené 62. kolo

HK iClinic Skalica - Reprezentácia SR18  8:3 (1:2, 3:0, 4:1)

Góly: 8. Kotzman (Janáč, Šmach) 28. Štumpf (Džiošvili, Hujsa) 28. Šišolák (Šátek) 34. Džiošvili (Štumpf, Šmach) 44. Vidovič (Šišolák, Šátek) 56. Galimov (Kadlečík, Šátek) 60. Vidovič (Kotzman, Janáč) 60. Kotvan (Štumpf, Džiošvili) – 1. Pobežal (Eperješi) 17. Molnár (Tomas) 53. Kukumberg (Kupec, Križan). Rozhodovali: Mĺkvy, Adamec – Šefčík, Klejna, strely: 55:29, vylúčení: 8:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 43 divákov

Skalica: Trenčiansky-Vero – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek – Hujsa, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Kotzman – Arbuzov, Kotvan, Mizerák

Reprezentácia SR 18: Gajan – Eperješi, Petras, Kupec, Nahalka, Chromiak, Tomas – Rohaľ, Križan, Kurila, Molnár, Jobek, Pitka, Pobežal, Pekarčík, Stahoň, Kukumberg , Maruna

Skaličania vyzvali reprezentačný výber do osemnásť rokov na druhý vzájomný stret v sezóne. Z prvého merania síl si Záhoráci odniesli víťazstvo 7:2 a iný scenár si nepripúšťali ani na domácom ľade. Mierny škrt cez rozpočet im však už po necelej polminúte urobil presný zásahom Tomáš Pobežal. O niečo neskôr Skalica vyrovnala, no po prvom dejstve šli do kabíny šťastnejší mladíci, ktorí viedli 2:1. Zaujímavosťou druhej tretiny boli dve trefy hostiteľov v rozmedzí 16 sekúnd, do záverečnej časti sa niesol rezultát 4:2. Päť minút pred konečným hvizdom držali mladí reprezentanti sľubný výsledok 5:3, o malú chvíľu ale prišla ďalšia skalická rana a v priebehu poslednej minúty Skaličania ešte dvomi gólmi upravili na konečných 8:3.