Zažiaril dvoma hetrikmi v rade, no hovoriť o nich nechce. Peresunko našiel pod Tatrami „druhý domov“

TIPOS Slovenská hokejová liga sa už naplno rozbehla a má za sebou dve úplné kolá. V nich sa impozantným spôsobom zaskvel útočník AquaCity Pikes Alexander Peresunko. Ukrajinský útočník strelil v oboch úvodných zápasoch hetrik a k tomu pridal ešte aj gól a asistenciu v predohrávanom dueli so slovenskou „osemnástkou“. Po troch odohratých stretnutiach mu tak na konte svieti neuveriteľných osem bodov (7+1).

Popradský tím si na samý úvod sezóny poradil so slovenskými mladíkmi vysoko 8:2. Následne odohral dva duely v domácom prostredí proti Trebišovu a Trnave. V oboch zápasoch strelili „šťuky“ tri góly a v oboch prípadoch ich nastrieľal ukrajinský forvard Peresunko. Na svoj výborný vstup do sezóny však vôbec nehľadí. „Naozaj o tom nechcem hovoriť. Sezóna je dlhá a pred sebou máme ešte veľa práce,“ veľmi skromne od seba odpútava pozornosť. 

 

 

V druhom útoku nastupoval Peresunko s útočníkmi Jakubom Kylnarom a Michalom Králikom. Zjavne si spolu veľmi dobre sadli. „Sú to veľmi milí a pozitívni chlapci. Je radosťou s nimi spolupracovať,“ pochvaľuje si ich spoluprácu rodák z ukrajinského Charkova.

Ani dva hetriky v podaní Peresunka napokon Popradčanov nestačili na víťazstvá. Trebišovu podľahli 3:5 a hoci s Trnavčanmi uhrali v riadnom hracom čase remízu 3:3, v predĺžení napokon ťahali za kratší koniec. „Žiaľ, nie je to najlepší začiatok sezóny, ale máme veľmi mladý tím. Myslím si, že každým zápasom bude naša úroveň stúpať,“ vyjadruje svoju nádej dvadsaťtriročný Ukrajinec. Príležitosť dokázať to majú „šťuky“ už v stredu v Považskej Bystrici.

Peresunko_TT

Peresunko sa zaskvel dvomi hetrikmi v rade proti Trebišovu aj Trnave. Zdroj: AquaCity Pikes

Popradská ponuka by sa dala odmietnuť iba ťažko

K slovenskému hokeju Alexander Peresunko prvý raz pričuchol ešte minulú sezónu, keď si deväťkrát obliekol popradský dres v extralige. Najviac času však v ostatnom ročníku trávil mladý útočník v susednom Maďarsku. „Bola to pre mňa dobrá skúsenosť. Budapešť je veľké a krásne mesto, ktoré vo mne zanechalo spomienky na celý život,“ obzrel sa za svojím pôsobením u našich južných susedov. V maďarskej lige nastupoval za tím UTE Budapešť.

„Sezóna v Maďarsku však skončila veľmi skoro. Po jej konci som dostal ponuku, ktorú sa ťažko dalo odmietnuť,“ naráža Peresunko na to, ako sa dostal do extraligového Popradu. V ňom sa napokon rozhodol zotrvať aj naďalej. „Ukrajina je môj domov, ale Poprad je pre mňa momentálne najlepšie miesto, kde som mohol zostať. Toto malé, ale veľmi pokojné a krásne mesto sa mi veľmi páči,“ vyznal sa mladý útočník.

Alexander Peresunko sa ešte v sezóne 2020/2021 stal s tímom Donbass Doneck dokonca majstrom Ukrajiny. A hoci kvôli zrejmým okolnostiam dnes vo svojej domovine nehrá, na ukrajinský hokej sa pozerá s hrdosťou: „Úroveň hokeja sa na Ukrajine neustále mení, ovplyvňuje ju množstvo faktorov. Keď som hral za Donbass, liga bola veľmi silná, keďže v nej hralo veľa zahraničných hráčov. Momentálne ukrajinská liga nie je tak kvalitná ako predtým. Musíme však vzdať hold tomu, že počas ruskej agresie proti Ukrajine hokej u nás existuje.“

 


Súvisiace články