Žilina dokonala famózny obrat trinásť sekúnd pred koncom, „panteri“ na dostrel Dubnice

Keďže do aktuálneho programu TIPOS Slovenskej hokejovej ligy zasahuje naďalej koronavírus, piatkový program priniesol len dva zápasy. V dueli 33. kola sa takmer zrodilo veľké prekvapenie v Trnave. Domáci viedli nad Žilinou po druhej tretine 4:2 a zdalo sa, že utnú famóznu víťaznú sériu lídra tabuľky. Výborná tretia tretina však priniesla „vlkom“ dokonalý obrat a tri body za výhru 5:4. Víťazný gól strelil trinásť sekúnd pred koncom Nahálka. V zápase 32. kola nestačila Dubnica na Považskú Bystricu, ktorá sa priblížila svojmu hostiteľovi na rozdiel troch bodov a navyše má zápas k dobru.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 33. kolo

HK Gladiators Trnava – VLCI Žilina 4:5 (2:1, 2:1, 0:3)

Góly: 11. Rybnikár (Semaňák, Komloš), 20. Jurák (Hajda), 26. Okoličány (Ejem), 39. Šandor (Rybnikár) - 11. Š. Petráš (M. Halama, O. Mikula), 35. Š. Petráš (M. Halama), 47. Macek (Š. Petráš), 57. Koyš (Pišoja, Markovič), 60. Nahálka (M. Halama, Š. Petráš).
Rozhodovali: Čahoj, Tornay - Riš, Homola, strely: 17:39, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 150 divákov.

Trnava: M. Nagy – Ejem, Rašin, Semaňák, Pejkovič, Hajda, Vuorijärvi, Kliment – Jurák, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Ružek – Mrava, Rybnikár, Šandor – Komloš

Žilina: S. Škorvánek (9.–10. minúta Sihelský)– Pišoja, S. Hudec, J. Myšiak, Drtina, Petran, Nahálka, Lupušan, Kocúr – Macek, M. Halama, Š. Petráš – Safaralejev, Šmída, Vybiral – O. Mikula, Markovič, Koyš – J. Cíger, Jakubík, S. Rehák

Hostia síce otvorili v 11. minúte skóre, v ďalšom priebehu sa však domáci šokovali veľkého favorita. V zápase viedli 3:1 i 4:2, na tretiu tretinu by však najradšej zabudli. „Vlci“ v nej nielenže dokázali vyrovnať, kalich horkosti si Trnavčania vypili až do samého dna. Trinásť sekúnd pred záverečným klaksónom rozhodol o sedemnástom triumfe v rade Žilinčan Nahálka. Štyrmi bodmi za dva góly a dve asistencie sa blysol útočník Šimon Petráš.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 32. kolo

TSS Group Spartak Dubnica – HK ´95 Považská Bystrica 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)

Góly: 4. Ondruš (Síkela, Tábi), 5. Hegyi (M. Kristín, O.Ďuriš) – 2. Urbánek (Šefčík, Rufati), 5. Jakubec (J. Zlocha, Zaťko), 21. Pšurný (Jakubec, Ďurkech), 32. Urbánek (Švantner, Rufati), 41. Ďurkech (Zaťko, Pšurný), 58. Vilčinskij (Dmitriev, Jakubec).
Rozhodovali: Krajčík, Píšťanský - Danko, Olle, strely: 31:31, vylúčení: 7:7, presilovky a oslabenia: 0:0, 197 divákov.

Dubnica: Gabriš – Urban, Mikuš, Cebák, Janík, Trška, Dubeň, Putala, Miklovič – Sojčík, Tyczynski, Vaňo – Tábi, Ondruš, Síkela – Hegyi, O. Ďuriš, M. Kristín – M. Andrisík, Korbel, Maniaček

Považská Bystrica: M. Lamper – Zaťko, Ďurkech, Surán, Turian, Šefčík, Duran, Omelka, A. Zlocha – J. Zlocha, Pšurný, Jakubec – Murtazin, Dmitriev, Vilchinskiy – Urbánek, Rufati, Švantner – M. Turan, M. Krieger, Kukos

„Panteri“ sa vrátili do hry po šestnástich dňoch a duel na ľade Dubnice im chutil. Do vedenia šli už v druhej minúte zásluhou Urbánka a hoci domáci v priebehu 33 sekúnd v rozmedzí 4. a 5. minúty otočili na 2:1,  z ich pohľadu to bolo všetko. Hostia ešte do prvej sirény vyrovnali, ďalšie dve tretiny vyhrali zhodne 2:0. Vďaka presvedčivej výhre sa v tabuľke dostali pred Trnavu i rezervu Slovana a na Dubnicu strácajú len tri body. V ich prospech hrá navyše zápas k dobru.