Žilina oplatila Spartaku prehru z prvého vzájomného zápasu

TSS Group Spartak Dubnica – Vlci Žilina 2:6 (0:1, 0:1, 2:4)

Góly: 43. Beták (Chatrnúch, Lunter), 55. Beták (Ďuriš) – 19. Krajč (Růžička, Kluka), 29. Hovorka (Jakubík, Melcher), 43. Tibenský (Růžička, Melcher), 52. Mráz (Koyš, Pacalaj), 53. Mráz (Koyš, Kluka), 58. Koyš (Mráz, Varga). Rozhodovali: Crman, Čahoj – Olle, Jurčiak; strely: 27:43; vylúčení: 7:7 (navyše: Škvarek 5+DKZ za bitku, Šidlík 5+DKZ za bitku); presilovky: 2:2; oslabenia: 0:0; 398 divákov.

Dubnica: Ma. Kristín – Putala, Trška, Mikuš, Švec, Chatrnúch, Janík, Urban, Hruška – Mikula, Ďuriš, Beták – Géci, Ondruš, Škvarek – Lunter, Huhtela, Tábi – Korbel, Haščák, Maniaček

Žilina: Tomek – Sloboda, Šidlík, Růžička, Nahálka, Hajas, Pacalaj, Pobežal, Lopušan – Koyš, Mráz, Hovorka – Kluka, Halama, Varga – Melcher, Tibenský, Krajč – Dudáš, Jakubík, Macek

Report zaslal klub TSS Group Spartak Dubnica:

V 18. kole Tipos SHL, hostila Dubnica žilinských “vlkov.” Na stretnutie nastúpili oba tímy s namaľovanými šráfmi/monoklami pod okom, ako symbol nesúhlasu s násilím páchaným na ženách, ktorému bolo venované celé ligové kolo.

Hoci Dubnica na domácom ľade po rozsiahlej rekonštrukcii a návrate na miestny zimák ešte neprehrala, čakal na hokejistov Spartaka ťažký oriešok v podobe Žiliny. Úvodné dve tretiny boli chudobné na góly. V každej z nich pridali Žilinčania po jednom presnom zásahu, a tak sa do záverečnej 20-minútovky presúvali domáci s dvojgólovým mankom. Hneď na začiatku 3. tretiny znížili stav dubnickí hokejisti, no hneď na to odpovedal útočník “vlkov” Jozef Tibenský a k nemu sa pridal dvoma gólmi Mráz. Šimon Beták prekonal brankára Žiliny aj druhýkrát no na výhru to nestačilo, a tak sa skončilo stretnutie výsledkom 2:6.