Žilina rozobrala defenzívu nováčika z východu, Trnavčania proti Modrým krídlam zlomili domáce prekliatie

TIPOS Slovenská hokejová liga má za sebou 15. kolo, a to bolo na výsledky opäť veľmi pestré. Vedúca Žilina i Dubnica natiahli svoje obdivuhodné víťazné šnúry a o najväčšie prekvapenie sa postarala Trnava, ktorá si proti Modrým krídlam pripísala prvú domácu výhru v aktuálnom ročníku.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 15. kolo

AquaCity Pikes – TSS GROUP Dubnica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 24. Valigura (Mešár), 57. Valigura (Kylnar, Česánek) – 5. Géci (Švec E., Uram), 36. Mikula (Kluka, Tybor), 44. Tybor (Kapičák). Rozhodovali: Smrek, Čahoj – Drblík, Knižka; strely: 26:29; vylúčení: 3:4; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 112 divákov.

AquaCity Pikes: Ovečka – Nahalka, Česánek, Mešár, Zekucia, Socha, Lavička, Tomas, Gonda – Przygodski, Svitana, Kraut – Valigura, Pohl, Kylnar – Stanček, Krasnozhon, Sokoli – Maliňák, Kurovskyi, Dlugoš

Dubnica: Lietava – Hřebíček, Švec E., Trška, Kapičák, Janík, Chatrnúch, Hruška, Bárdoš – Mikula, Hovorka, Tábi – Tybor, Ďuriš, Kluka – Uram, Švec J., Géci – Pobežal, Haščák, Korbel

V skvelej forme hrajúca Dubnica si proti popradskej farme pripísala už šiestu výhru v sérii a tabuľkou sa postupne prebíja vyššie a vyššie. Kľúčovým hráčom hostí bol opäť útočník Radoslav Tybor. Najproduktívnejší hráč tímu tentokrát svoje bodové konto obohatil o dva kanadské body, keď najskôr prihrával na víťazný gól Mikulu a následne v tretej tretine aj jeden sám strelil. Pikes nepomohli ani dva presné zásahy Valiguru.

Dušan Brincko, hlavný tréner AquaCity Pikes: „Naša zostava bola veľmi mladícka. Dubnica má hráčov s extraligovými skúsenosťami a tomu prispôsobili aj systém. Súper zablokoval možno 20 striel. Naša presilovka o dvoch hráčov bola žalostná. Hrali sme úplne ináč, ako v poslednom zápase. Juniorom v zostave nemôžem vyčítať nič.“

Dušan Gregor, hlavný tréner TSS GROUP Dubnica: „Opäť sa nám podarilo dobrou hrou, najmä v prvej a tretej tretine, získať proti kvalitnému súperovi tri body. Naše posledné výsledky sú dobré a je dôležité, že mužstvo prijalo disciplínu a trend, ktorý chceme hrať.“


HK Gladiators Trnava – Modré krídla Slovan 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 36. Kukumberg (Miklík, Zahradník), 36. Škultéty (Alaparunen), 51. Miklík – 35. Lukošik (Hauser), 47. Hajnik (Včelka, Jendek). Rozhodovali: Rojík, Moller – Bezák, Ševčík; strely: 38:37; vylúčení: 4:4; presilovky: 0:0; oslabenia: 1:0; 230 divákov.

Trnava: Hollý – Škultéty, Kadyrov, Ejem, Kocúr, Korím, Dúžek, Štefanka, Korytko – Ružek, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg, Zahradník – Galimov, Kupka, Alaparunen – Haščič, Krištofík

Modré krídla: Gadžiev – Demo, Marcinko, Myšiak, Královič, Hauser, Vidovič, Ličko, Volkov – Dudáš, Petráš, Hajnik – Ožvald, Trubač, Klučiar – Jendek, Včelka, Lukošik – Olos, Lupták

Trnava, ktorá sa až do dnešného nachádzala na chvoste TIPOS SHL, si včera po ôsmich prehrách v rade pripísala jasné víťazstvo 6:1 nad slovenskou osemnástkou, a tak išla do dnešného súboja proti Modrým krídlam v dobrej nálade. Vyrovnaný zápas sa poriadne rozbehol až v druhej polovici hracieho času. Na otvárací gól hosťujúceho Lukošika „gladiátori” okamžite odpovedali dvomi zlepenými presnými zásahmi. V záverečnom dejstve sa ešte raz presadili oba tímy. Posledné slovo mal však v oslabení skúsený Miklík, čo znamená, že Trnavčania zaznamenali prvú výhru v domácom prostredí v aktuálnej sezóne a navyše sa odlepili z dna tabuľky.

Martin Baran, hlavný tréner HK Gladiators Trnava: „Pre nás to je veľmi dôležité víťazstvo. Aj keď sme dnes hrali tretí zápas za tri dni, musím chlapcov pochváliť za nasadenie a odhodlanie uspieť. Nebol okulahodiaci hokej, no skôr tvrdý boj so štastnejším koncom pre nás. V porovnaní s poslednými prehrami sme neinkasovali v závere. Chlapci na čele s brankárom Hollým tam výborne ubránili súperovú hru bez gólmana a navyše ešte v našom oslabení. Verím, že nás toto víťazstvo nakopne a pôjdeme v tabuľke hore." 

Ján Lipiansky, hlavný tréner Modré krídla Slovan: „Z našej strany veľmi slabý zápas. Vôbec sme nehrali svoju hru, prispôsobili sme sa súperovi. Viazla nám kombinácia, hra na puku, neboli sme silní v súbojoch, netlačili sme sa do bránky. Dostali sme dokonca gól v našej početnej výhode, takže si myslím, že dnes to súper chcel o ten gól viac a zaslúžene vyhral. Taká je realita."


Vlci Žilina – HK STEEL TEAM Trebišov 8:2 (3:0, 2:1, 3:1) 

Góly: 4. Varga R. (Galamboš), 11. Galamboš (Beták), 12. Ulrych (Rehák), 33. Varga R. (Jansons, Galamboš), 35. Benko (Lopušan, Bakala), 44. Varga R. (Beták, Galamboš), 46. Galamboš (Varga), 49. Mráz (Koyš) – 37. Varga A. (Škrek, Šimčák), 54. Romanov (Nagy). Rozhodovali: Lesay, Bachúrik – Haringa, Kráľ; strely: 41:23; vylúčení: 7:4 (navyše Belluš a Bodnár 5+DKZ za bitku); presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 1326 divákov.

Žilina: Košarišťan (2. – 4. Adámik) – Pobežal, Jansons, Malina, Nahálka, Rajnoha, Pišoja, Ulrych, Bakala – Beták, Galamboš, Varga R. – Koyš, Mráz, Safaralejev – Melcher, Paukovček, Belluš – Benko, Rehák, Lopušan

Trebišov: Gajan (41. Spodniak) – Valečko, Škrek, Bdžoch, Štec, Jasečko, Knižka, Hrabčák, Komorovský – Matis, Šimčák, Nagy – Novák, Vrábeľ, Bodnár – Stripai, Farkas, Varga A. – Komloš, Vereš, Romanov

Žilinčania naďalej „surfujú” na víťaznej vlne a pomaly sa na čele tabuľky vzdiaľujú najväčším konkurentom. Neprekvapil ich ani momentálne trápiaci sa nováčik z Trebišova. „Vlci” si preto stále držia domácu neporaziteľnosť. Základ dnešného úspechu položili hneď počas úvodnej tretiny, kedy konto súpera zaťažili tromi gólmi. V ďalšom priebehu zápasu Žilina pokračovala v nastolenom trende, hrou zabávala viac ako 1 300 fanúšikov a bez väčších problémov si ustrážila zisk troch bodov. Premiérové zásahy v sezóne zaznamenali skúsený obranca Petr Ulrych a 20-ročný útočník Martin Benko. Hetrikom sa navyše zaskvel Róbert Varga.

Ernest Bokroš, hlavný tréner Vlci Žilina: „Dnešné stretnutie bolo z našej strany po dlhej dobe pokojnejšie. Zápas sme rozhodli už v prvej tretine, ktorú sme vyhrali 3:0 a nepokazili sme si to v tej druhej. Myslím si, že dnes to bol po všetkých stránkach dobrý výkon.” 

Dušan Kobeľa, hlavný tréner HK STEEL TEAM Trebišov: „Duel dopadol viac-menej podľa predpokladov. Mysleli sme si, že súpera potrápime viac. V úvodnej tretine sme boli slabším tímom, dostali sme tri góly, čo určilo celkový priebeh zápasu. V druhom dejstve, ktoré bolo naše najlepšie, sme držali tempo so súperom. Škoda dvoch gólov, ktoré sme dostali. Posledná dvadsaťminútovka sa už len dohrávala, hoci sme opäť inkasovali. Ako som povedal na začiatku sezóny, každý zápas je pre nás dobrým tréningom. Musíme zlepšiť prístup, no v Žiline sa hralo výborne. Skvelí fanúšikovia, parádna atmosféra."


HKM Rimavská Sobota – HK Skalica 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: 43. Cútt (Ďaloga, Nazarov) – 5. Hujsa (Droppa), 11. Vybiral (Obdržálek, Jurík), 54. Šátek (Janík), 59. Hujsa (Bernát). Rozhodovali: Kalina, Vido – Janiga, Hajnik; strely: 34:28; vylúčení: 4:6; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 573 divákov.

Rimavská Sobota: Nagy – Ordzovenský, Frídel, Lenďák, Soveľ, Kožuch, Rákoš, Lörincz, Kalamár – Ďaloga, Cútt, Tužinský – Šabanov, Nazarov, Solomončak – Jadrný, Mlynčár, Ďuriš – Novota, Hojo, Čunderlík

Skalica: Bernát – Ventus, Škápik, Drápal, Janík, Polák, Droppa, Jombík, Čerhit – Vybiral, Jurík, Obdržálek – Hujsa, Pšurný, Šátek – Janáč, Kuba, Kotvan – Búlik, Fungáč, Kočka 

Zatiaľ čo Skaličania sa bijú o tie najvyššie priečky, Rimavská Sobota je v diametrálne odlišnej pozícii. Domáci si tak po dvoch neúspechoch chceli pred vlastnými fanúšikmi napraviť chuť. Tento plán však stroskotal veľmi rýchlo. Najskôr totiž v piatej minúte otvoril skóre veterán Hujsa a do prestávky ho ešte doplnil Vybiral. Nováčik sa z týchto rán nedokázal zotaviť ani po dvoch prestávkach. Jeho hráči totiž rozvlnili sieť za brankárom iba raz, a tak si Skalica dokráčala k cennej výhre.

Vladimír Klinga, hlavný tréner HKM Rimavská Sobota: „Myslím si, že sme zaspali úvod zápasu. Súper dal ľahké dva góly. Následne sme sa herne vrátili, zlepšili sme pohyb, boli sme agresívnejší, no hrá sa na góly. Žiaľbohu, s jedným sa len veľmi ťažko vyhráva."

Michal Ružička, hlavný tréner HK Skalica: „Mali sme mali výborný vstup do stretnutia. Vyhrávali sme 2:0, no možno nám to paradoxne ublížilo. Mysleli sme si, že to pôjde samo. V druhej a tretej tretine si súper vytvoril viacero príležitostí, ale podržal nás brankár. Možno sme niekedy mali aj šťastie. Sme však radi, že sme dnes uspeli."


HK’95 Považská Bystrica – HC Prešov 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0) 

Góly: 20. Jakubec (Rufati, Cíger), 53. Hlinka (Zemko, Volko), 64. Vorona (Tománek, Zaťko) – 4. Jendroľ (Ščurko, Zyrjanov), 39. Ščurko (Leščenko). Rozhodovali: Mĺkvy, Valach – Staššák, Hanko; strely: 29:33; vylúčení: 5:7; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 438 divákov.

Považská Bystrica: Lamper – Omelka, Zaťko, Ďurkech L., Ďurkech J., Hlinka, Scheuer, Zlocha A., Rojko – Cíger, Vorona, Lušňák – Tománek, Zlocha J., Urbánek – Jakubec, Zemko, Volko – Sádecký, Rufati, Ligas

Prešov: Rychlík – Semaňák, Pavúk, Nemec, Putala, Ťavoďa, Bystroň, Kráľovský, Janák – Leščenko, Kohút, Poliaček – Chalupa, Toma, Hrabčák – Zyrjanov, Ščurko, Jendroľ – Lamač, Frič, Vaculik

Prešov sa predstavil na ľade nevyspytateľnej Považskej Bystrice, no ak nechcel dopustiť, aby stratil ďalšie body na vedúcu Žilinu, musel bezpodmienečne zvíťaziť. To sa mu však nepodarilo. Po tuhom boji o každý centimeter ľadu domácemu celku napokon podľahol v predĺžení. Hrdinom sa v 64. minúte stal Oleksii Vorona, ktorý zariadil, že považskobystričania uspeli už v treťom dueli po sebe. „Koňari” tak po skvelom vstupe do sezóny strácajú na lídra súťaže už osem bodov.

Jakub Ručkay, hlavný tréner HK'95 Považská Bystrica: „Som veľmi rád, že mužstvo v posledných zápasoch ukazuje, že sa uberáme správnym smerom, Poraziť mužstvo ako Prešov je pre nás a našu psychiku veľmi dôležité. V nastolenom trende budeme pokračovať!"

Tibor Tartaľ, hlavný tréner HC Prešov: „Stratili sme tri body, myslím si, že sme nevyužili veľmi veľa ponúknutých šancí. Po druhom góle sme nezmyselne spanikárili v určitom úseku hry, ktorý vyvrcholil vyrovnávajúcim gólom súpera na 2:2. Bohužiaľ, v predĺžení sme neuspeli a tak z tohto zápasu odchádzame len s bodom."


HC Topoľčany – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2 pp (1:2, 0:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 8. Šandor (Urban), 43. Novák (Dosek, Šakvorostov), 65. Plochotnik (Legalin) – 7. Kremnický (Tatár), 20. Suľovský (Šeliga, Šramaty). Rozhodovali: Valach, Moller – Bezák, Nosek; strely: 39:19; vylúčení: 6:10; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 1932 divákov.

Topoľčany: Borák – Bystričan, Urban, Novák, Sedlák, Dosek, Kupec, Pupák, Pánik – Legalin, Plochotnik, Šakvorostov – Klíma, Bartakovics, Surový – Matěj, Piačka, Ručkay – Gergel, Gaťár, Šandor

Žiar nad Hronom: Petrík – Rais, Kobolka, Kuboš, Šeliga, Pač, Zubák, Jamrich, Kremnický – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Suľovský, Šramaty, Lunter – Magdolen, Halama, Tatár – Gábor, Brumerčík, Rajčan  

Najviac divákov zavítalo v 15. kole na topoľčiansky zimný štadión. Ich miláčikovia tentokrát hostili hokejistov Žiaru nad Hronom. Podľa predzápasových kurzov bol favoritom domáci celok, no celý zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Víťaza sme v riadnom hracom čase nespoznali, a tak muselo rozhodnúť až predĺženie. V ňom mali viac šťastia „žochari”, najmä vďaka presnej súhre Plochotnika s Legalinom.

Vladimír Matejov, asistent trénera HC Topoľčany: „V prvom rade by som chcel pochváliť chlapcov, ako odohrali ďalší zápas v krátkom časovom slede a
samozrejme, divákov, ktorí nás celý čas fantasticky povzbudzovali. Videli veľmi dobrý duel. Žiar hral kvalitne, dobre bránil aj so skvelým brankárom Petríkom. Kvôli nemu sme nepremenili množstvo šancí a nerozhodli sme tak stretnutie už v riadnom hracom čase."

Tomáš Nádašdi, asistent tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Bol to výborný zápas vo vynikajúcej atmosfére. Začali sme veľmi dobre, zodpovedne sme dodržiavali to, čo sme si povedali. Škoda nejakých príležitostí v druhej tretine, ktoré sme nepremenili a hlavne škoda tých oslabení. Chlapcom by som chcel poďakovať za dnešný výkon, že to ubojovali až do predĺženia."