Žilina so šestnástou výhrou v rade, Modré krídla zdolali SR 18

V dianí TIPOS Slovenskej hokejovej ligy opäť úraduje koronavírus, dôsledkom čoho sa program 35. kola skresal len na dva zápasy. Vo vloženom stretnutí 65. kola hokejisti modrých krídel zvíťazili nad reprezentačnými mladíkmi a pripísali si tak už tretiu výhru v rade. Mimoriadne pútavým duelom bol taktiež súboj medzi Dubnicou a Žilinou, z ktorého vyšli úspešnejšie „vlci“ a zaznamenali tak už svoje šestnáste ligové víťazstvo v poradí.

TIPOS Slovenská hokejová liga – vložené 65. kolo

JOJ Šport SR 18 – Modré krídla Slovan 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Demo (Chalupa), 59. Chalupa (Verčík, Petráš). Rozhodovali: Konc, Celarová – Wolf, Danko, strely: 24:31, vylúčení: 2:6, presilovky: 0:0, oslabenia 0:0

SR 18: Jurčák – Eperješi, Tomas, Kupec, Chromiak, Petras, Nahalka – Križan, Pobežal, Kukumberg – Molnár, Jobek, Pekarčík – Kurila, Pitka, Maruna – Stahoň, Rohaľ

Slovan: Noskovič – Demo, Žabka, Škultéty, Verčík, Fatul, Hauser, Marko – Lepskii, Uram, Chalupa – Danielčak, Funtek, Lukošik – Petriska, Petráš, Škvarek – Bubica

Hráči modrých krídel vstupovali do zápasu v dobrej nálade, keďže z posledných dvoch duelov odchádzali ako víťazi.V stretnutí  proti reprezentačným mladíkom bolo ich cieľom túto víťaznú šnúru ešte viac natiahnuť. V polovici prvej tretiny dokázali otvoriť skóre duelu a do šatní tak  odchádzali spokojnejší. Záver druhého dejstva priniesol reprezentačným mladíkom hneď tri presilovkové šance, ani jednu z nich však nedokázali využiť. Gólová prestrelka nenasledovala ani v ďalšom priebehu zápasu, a tak si po góle Samuela Chalupu v poslednej minúte hráči Modrých krídel odniesli ďalšie tri cenné body.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 35. kolo

TSS Group Spartak Dubnica – VLCI Žilina 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)

Góly: 07. Halama (Petráš), 18. Mikula (Markovič, Petran), 24. Petráš (Halama, Macek), 32. Markovič (Drtina, Safaralejev), 35. Nahálka (Mikula, Markovič), 42. Andrisík (Cebák, Gabriš), 55. Mikula. Rozhodovali: Bachúrik, Hatala – Kovalčík, Ševčík, strely: 23:34, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

Dubnica: Gabriš – Urban, Mikuš, Dubeň, Trška, Cebák, Putala, Miklovič, Andrisík – Sojčík, Ondruš, Síkela – Hegyi, Ďuriš, Haščák – Maniaček, Tyczynski, Vaňo – Korbel, Cerda

VLCI Žilina: Mikoláš – Pišoja, Hudec, Myšiak, Drtina, Petran, Nahálka, Lopušan, Cíger – Macek, Halama, Petráš – Safaralejev, Šmída, Vybiral – Mikula, Markovič, Koyš – Cíger, Jakubík, Rehák

Hokejisti Dubnice dostali v poslednom stretnutí studenú sprchu, keď ich súper zo Skalice porazil pomerom 5:1. V dnešnom dueli si tak chceli napraviť chuť, no opäť ich nečakalo nič jednoduché. Ich protivníkom bol vedúci celok tabuľky zo Žiliny, ktorý do stretnutia vstupoval so šestnásťzápasovou šnúrou bez prehry. „Vlci“ boli od začiatku zápasu aktívnejším mužstvom a na konci druhého dejstva viedli už pomerom 0:5. Na začiatku záverečnej tretiny sa Dubničanom podaril stav aspoň skorigovať, no päť minút pred koncom pridali Žilinčania ešte jeden presný zásah, keď sa v dvojnásobnom oslabení presadil Mikula. Po výsledku 1:6 sa tak tešili hokejisti Žiliny, ktorí si pripísali už sedemnástu výhru v rade.