Žilina vstúpila do baráže proti Liptákom víťazstvom, rozhodol Petran

Hokejisti Žiliny zvíťazili v úvodnom stretnutí baráže o účasť v Tipos Extralige doma nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1. Druhý duel je na programe v pondelok opäť v Žiline.

Vlci Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1, 0:0, 1:0), stav série 1:0
Góly: 4. Petráš, 45. Petran (Petráš) - 14. Handlovský (Kurali). Rozhodovali: J. Konc ml., Rojík - Orolin, Staššák, vylúčení: 2:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3680 divákov.

Žilina: Škorvánek - Šidlík, Jansons, Sloboda, Petran, Hřebíček, Drtina - Petráš, Halama, Macek - Tibenský, Šmída, Safaralejev - Koyš, Markovič, Mikula - Vybiral, Linet, Cíger - Lopušan, Rehák.

Liptovský Mikuláš: Lietava - Ventelä, Cebák, Salija, Kurali, Mezovský, Pavúk, Droppa - Handlovský, Hovorka, Kriška - Uhrík, Elo, Šiksatdarov - Haluška, Walega, Paločko - Ďuriš, Babka, Feherpataky - Dunčko

Domáci sa ujali vedenia už v 4. minúte, keď sa presadil Petráš. V ďalšom priebehu si vypracovali šance obe mužstvá, no diváci čakali na gól do 14. minúty, keď sa po prihrávke Kuraliho presadil Handlovský a vyrovnal na 1:1. V 25. minúte sa ocitol v dobrej šanci Cebák, ale nevyšlo mu zakončenie. Liptovský Mikuláš mal viac z hry a v 32. minúte ho mohol poslať do vedenia Handlovský, no vyznamenal sa Škorvánek. Obe mužstvá hrali čisto a tak za prvé dve tretiny nešiel nikto na trestnú lavicu. Prvé vylúčenie prišlo až v 43. minúte a už minútu po Cebákovi išiel na trestnú aj Ventelä. Žilina presilovku o dvoch hráčov využila, keď sa presadil Petran a svoj tím poslal do vedenia. Mikuláš sa v ďalších minútach snažil o vyrovnanie, zahral si aj dve presilovky, druhú na konci zápasu, keď odvolal aj brankára, no gól už nestrelil.