Žilinčania vyrovnali svetový rekord, pútavé divadlo siedmich strelcov na Záhorí

Brány štvrťfinálových duelov sa otvorili aj pre ďalšiu štvoricu mužstiev. Napínavé meranie síl medzi Skalicou a Trnavou ponúklo viacero presilových hier a obratov. Z víťazstva a cenného bodu sa napokon tešili hostia. V Žiline sa gólové hody síce nekonali, domáci celok si pripísal najtesnejšie víťazstvo, ktoré však znamenalo vyrovnanie Guinessovho rekordu.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 1. zápas štvrťfinále

HK iClinic Skalica - HK Gladiators Trnava 3:4 (1:0, 2:2, 0:2), stav série 0:1

Góly: 10. Džiošvili (Jaša, Janík) 29. Štumpf (Šmach, Jaša) 35. Hujsa (Včelka) – 25. Miklík (Okoličány, Jurák) 28. Antonov (Kukumberg, Schmidt) 47. Holovič (Okoličány) 50. Jurák (Holovič). Rozhodovali: Krajčík, Bachúrik – Valo, Kováčik, strely: 39:30, vylúčení: 8:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1376 divákov

Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Kadlečík, Janík, Vidovič, Hílek, Arbuzov, Šišolák – R. Nemec, Džiošvili, Štumpf –  Galimov, Jaša, Šátek – Janáč, Včelka, Hujsa – Kotvan, Jarolín, Rajčák

Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Semaňák, Kliment, Hajda, Vuorijärvi, Poldruhák, Ružek – Antonov, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Šandor – Jurák, Schmidt, Kupka – Komloš, Adamčík, Mrava

Vyraďovacie boje krajského derby začali písať svoju prvú kapitolu na štadióne Záhorákov. Na radosť slušnej diváckej kulisy gólovú oponu stiahli Skaličania v desiatej minúte počas presilovej hry, keď Janíkovo nahodenie tečované Jašom dorazil do odkrytej bránky Džiošvili. Dve minúty pred prvým klaksónom nevyužili hostia ideálnu príležitosť na zníženie a do šatní sa šlo za stavu 1:0. Hneď skraja prostredného dejstva mal trnavský káder k dispozícii dve po sebe nasledujúce presilovky o dvoch hráčov. Druhú z nich dokázali „gladiátori" po peknej kombinácii pretaviť na vyrovnávajúci zásah. Následne prišla na rad druhá trefa, keď Kukumbergovu skvelú prihrávku medzi kruhy využil na gólový úder Antonov. Hostiteľom však na dorovnanie výsledku stačilo len pár sekúnd, prvú ranu v play-off si pripísal Jaša. Do vedenia sa Skalica dostala v 36. minúte - pri mantineli ukážkovo zapracoval Včelka, pred bránkou našiel Hujsu, ktorému zakončenie nerobilo problém. Šiesty gól stretnutia bol k videniu počas záverečnej časti, po prienikovej prihrávke Okoličányho presne namieril Holovič a vyrovnal na 3:3. Desať minút pred koncom svojmu mužstvu prinavrátil vedenie kapitán Jurák. Skóre duelu sa už viac nepohlo, Trnavčania zvíťazili 4:3 a pripísali si prvý bod série.

VLCI Žilina - Modré krídla Slovan 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), stav série 1:0

Góly: 38. Linet (Halama). Rozhodovali: Konc ml., Rojík – Drblík, Wolf, strely: 31:22, vylúčení: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 684 divákov

Žilina: Mikoláš – Jansons, Petran, Hřebíček, Drtina, Sloboda, Šidlík, Rehák, Nahálka – Macek, Halama, Petráš – Vybiral, Šmida, Tibenský – Cíger, Markovič, Koyš – Jakubík, Linet, Skladaný

Modré krídla: Hlavaj – Beňo, Fatul, Škultéty, P. Kotzman, Hauser, Parobek, Verčík – Klučiar, Bezák, Danišovský – Gašpar, Uram, Chalupa – Lukošik, R. Petráš, Lepskij – Géci, Trubač, Petriska

Papierovo najjednoznačnejšia séria sa začala na ľade doterajšieho lídra, kam zavítali Modré krídla. Predzápasové predpoklady sa ale počas úvodného dejstva výrazne nepotvrdili, ani jeden z tímov sa gólovo nepresadil a druhá perióda sa začala za stavu 0:0. Otvárací zásah priniesla 37. minúta stretnutia, keď početnú výhodu využil domáci Linet a s jednogólovým vedením nastupovali Žilinčania aj do tretej časti. Posledná tretina však scenár presných zásahov už nezmenila. Hostitelia si síce pripísali len skromnú výhru 1:0, no zároveň týmto počinom vyrovnali svetový rekord. Pre „vlkov“ to bolo totiž 28. ligové víťazstvo v rade, čo sa doposiaľ v profesionálnej hokejovej súťaži podarilo len americkému tímu Norfkolk Admirals ešte 15. apríla 2012, zámorské mužstvo vtedy pôsobilo v tamojšej AHL. Pod Dubňom si teda žilinskí hokejisti pripísali skutočne historický míľnik.