3:1
(0:0, 2:1, 1:0)
8. kolo, Číslo zápasu 545 ZŠ Žilina 210 divákov

Levice čakajú na víťazstvo už 3 týždne. Nedočkali sa ani v Žiline

Na jednej strane bolenie brucha po hodoch a na druhej strane prehĺbenie hernej krízy. Žilinčania nastúpili na domáci duel proti Leviciam po vysokom víťazstve v JOJ Slovenskom pohári na ľade Skalice 11:2. Proti nim stáli hokejisti Levíc, ktorí sa naposledy tešili z víťazstva pred devätnástimi dňami.

Pozícia favorita bola v stretnutí jasná. Ním boli nepochybne zverenci Stanislava Škorvánka staršieho, avšak na ľade to od úvodných minút také jasné nebolo. To sa nepáčilo ani dvom stovkám domácich fanúšikov, ktorých navyše rozosmutnil hosťujúci Martin Uhnák. Ten poslal Levičanov do vedenia 38 sekúnd po polovici stretnutia. „Po dobrom výkone v pohári v Skalici sme chceli na domácom ľade potvrdiť tri body v lige. Od začiatku sme však hľadali sami seba. Levice podali dobrý výkon a nám sa ťažko dostávalo do šancí,“ vystrúhal poklonu pre súpera asistent domáceho trénera Tomáš Harant.

Hráči v čiernych dresoch si však vedenie nestihli poriadne ani užiť a po 74 sekundách vyrovnával za „vlkov“ Jakub Cíger, o tri minúty sa do streleckej listiny zapísal aj Ondrej Mikula a razom bola situácia úplne iná. „Hráči dodržiavali všetky taktické pokyny, ktoré sme si pred zápasom stanovili. V druhej tretine sme urobili zbytočné chyby v strednom pásme, postrácali sme puky, a preto sme aj inkasovali. Následne sme neboli dôrazní ani pred bránou a súper to dokonale využil,“ povedal na margo výkonu svojho tímu po stretnutí levický kouč Andrej Výboh.

V tretej časti hry už len zatĺkol klinec do rakvy Levičanov Martin Hřebíček. Ten potrestal dvojnásobné vylúčenie hostí a rozvlnil sieť nekompromisnou delovkou do horných poschodí bránky. „Sadlo mi to, čo si budeme hovoriť. Ten signál a strela vyšla na sto percent. Som za ten gól veľmi rád a taktiež som rád, že som pomohol nášmu tímu na ceste za víťazstvom,“ zhodnotil presilovkový zásah 23-ročný bek.

 

 

„Vlčie“ oči gól videli, rozhodcovia nie

Kuriózna situácia sa odohrala v polovici stretnutia. Žilinčanom sa podarilo dosiahnuť gól, avšak rozhodcovia puk za levickým gólmanom v bráne nevideli. Radujúcich sa domácich tak zaskočil rýchly brejk Levíc, ktorý navyše gólovo zakončil Uhnák. To poriadne rozčertilo žilinskú lavičku.

„Z našej strany to vyzeralo, že puk skončil v bráne. Rozhodcovia to však posúdili inak a nechali hru plynúť ďalej. Následne sme dostali z protiútoku gól. Je to paradox. Dosiahneme gól, ktorý bol podľa nás regulárny, no napriek tomu z protiútoku po náhodnom odrazení puku inkasujeme. V hokeji sa to stáva,“ zobral športovo moment z 31. minúty bývalý obranca Tomáš Harant.

Levice nedokážu ustáť tlak

Tri body na konte, posledné miesto v tabuľke a šesť prehier v rade. Aj napriek sympatickému výkonu sa nelichotivá situácia Levíc nevylepšila ani pod Dubňom. „Sme mladý mančaft, hlavne v obranných radoch. Chlapci sú perspektívni, ale chýbajú im skúsenosti. Keď sa dostanú pod tlak, tak robia chyby. Je to pre nás veľmi veľký problém,“ pomenoval príčiny levického trápenia hlavný kormidelník Andrej Výboh.

Nespokojnosť s obranou a bodové suchoty ofenzívnych ťahúňov. U „levov“ sa čaká viac od bratov Hunovcov, ktorí doteraz strelili dokopy len tri góly a lepšie to nie je ani u iných útočníkov. Nečudo, že najproduktívnejším hráčom Levíc je v doterajšom priebehu súťaže obranca Daniel Klinecký. „Hľadáme posily. Chodia k nám hosťovať hráči z Nových Zámkov, snažíme sa doplniť káder aj z našich zdrojov. Je to proces, ktorý ešte momentálne prebieha,“ dodal Výboh.

Hřebíčkov premiérový gól proti bývalým spoluhráčom

Odchovanec českého Chomutova pôsobí v druhej najvyššej súťaži na Slovensku už štyri sezóny. Tá aktuálna preňho nezačala dobre, keď dlhší čas bojoval so zápalom v lakti. Zdravotné komplikácie sú zažehnané a pravý obranca si po troch stretnutiach pod Dubňom otvoril aj strelecký účet. Navyše proti tímu, v ktorom donedávna pôsobil.

„Niečo mi pred duelom prebehlo v hlave, ale idem do každého zápasu s čistou hlavou a naplno. Je mi jedno proti komu nastupujem. Po zranení je to na ľade lepšie. V obrannej dvojici som s Marcelom Petranom, je to skúsený obranca, čo mi vyhovuje,“ rozhovoril sa Hřebíček, ktorého premiérový gól v drese s vlkom na hrudi bude stáť „prínosné“ do kabíny.

Pre beka tretej obrannej dvojice nebol príchod do kádra vicemajstra súťaže vôbec zložitý. Českému zadákovi sa páči aj mesto. „Pár hráčov som v Žiline poznal, preto bol príchod sem pomerne jednoduchý. Podmienky v Žiline sú omnoho lepšie. Dá sa povedať, že sú extraligové. Mal som čas s chalanmi zatiaľ pozrieť si centrum mesta. Je to tu pekné,“ zakončil spokojne Hřebíček.

Fotogaleria