11. kolo, Číslo zápasu 564 Arena Ondreja Nepelu 121 divákov
Niké TV

Modré krídla zavŕšili náročný týždeň víťazne

Modré krídla Slovan – HK ESMERO Skalica 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 22. Ožvald (Fetkovič, Dej), 29. Polák (Matoušek, Petráš), 51. Klučiar (Petriska, Hauser) – 4. Obdržálek (Nemec, Jurík), 60. Šátek (Landrigan, Janík). Rozhodovali: Adamec, Píšťanský – Drblík, Tichý; strely: 35:35; vylúčení: 5:4; presilovky: 1:1; oslabenia: 0:0; 121 divákov.

Slovan: Hlavaj – Demo, Žabka, Bohunický, Krakovský, Myšiak, Hauser, Škultéty, Trubač – Fetkovič, Dej, Ožvald – Preisinger, Lipiansky, Kukumberg – Klučiar, Bezák, Petriska – Polák, Petráš, Matoušek

Skalica: Bernát – Fatul, Semandel, Janík, Kadlečík, Mikula, Hílek, Polák, Kočka – Jurík, Nemec, Obdržálek – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Kuba, Rajčák, Šišolák

Report zaslal klub Modré krídla Slovan: 

Úvod zápasu, v ktorom sa streli mladíci z Modrých krídiel a favorizovaná Skalica, vyšiel lepšie hosťom. Už v 4. minúte poslal tím Skalice do vedenia Petr Obdržálek. Brankári svoje tímy podržali, útočníci oboch mužstiev si nevytvorili čisté gólové príležitosti. V závere prvej časti po vylúčení domáceho Kukumberga podržal v Modré krídla dobre chytajúci Samuel Hlavaj.

Druhú tretinu odštartovalo aktívnejšie domáce mužstvo z Bratislavy. Brankár hostí Filip Vyskoč držal svoj tím bez inkasovaného gólu do 22. minúty, kedy ho prekonal domáci António Ožvald. Gól domácich hráčov nabudil a o sedem minút v 29. minúte poslal Modré krídla do vedenie Žigmund Polák. 

V záverečnej časti hry sa na ľade trochu priostrilo a zápas prerušovali časté vylúčenia. Jedno z nich dokázal využiť najlepší strelec domácich Dušan Klučiar a zvýšil na 3:1 z pohľadu domácich. Záver zápasu ešte okorenila bitka medzi domácim Bohunickým a hosťujúcim Šátekom. Sekundu pred záverečným klaksónom znížil skalický Michal Šátek na rozdiel jedného gólu. Domáci už ustrážili víťazstvo a získali tak cenné body nad favorizovanou Skalicou. Nepochybnú zásluhu na víťazstve Modrých krídiel mal brankár Samuel Hlavaj, ktorý čelil 35 strelám, z ktorých pustil za chrbát iba dve. V poslednej tretine znemožnil skalickým útočníkom vrátiť sa do strenutia a tak mu právom patrí prívlastok hráč zápasu.

Fotogaleria