12. kolo, Číslo zápasu 569 Slovalco Aréna Žiar nad Hronom 589 divákov
Niké TV

Dvojgóloví Kováč s Jakúbkom vystrelili Žiar na druhé miesto

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Skalica 6:2 (1:1, 0:1, 5:0)

Góly: 9. Kováč (Čulík, Václav), 41. Jakúbek (Fekiač, Pač), 49. Pač (Jakúbek, Fekiač), 55. Jakúbek (Kolenič, Fekiač), 56. Kraut (Magdolen, Kobolka), 58. Kováč (Kobolka, Magdolen) – 19. Landrigan (Hujsa, Šátek), 33. Kuba (Šišolák). Rozhodovali: Smrek, Kocúr – Pribula, Beniač; strely: 44:32; vylúčení: 4:9 (navyše: Barcík 5+DKZ za pästný súboj, Janík 5+5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Janík 5+DKZ za pästný súboj); presilovky: 3:0; oslabenia: 0:0; 589 divákov.

Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Kobolka, Lopejský, Šeliga, Čulík, Gabri, Barcík – Jakúbek, Fekiač, Kolenič – Chlepčok, Valent, Magdolen – Barcík, Halama, Kraut – Václav, Giertl, Kováč

Skalica: Nemec – Fatul, Semandel, Janík, Kadlečík, Vidovič, Hílek, Mikula, Kočka – Jurík, Nemec, Obdržálek – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Včelka, Kotvan – Kuba, Rajčák, Šišolák

Report zaslal klub HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: 

Do zápasu vstúpili obidva tímy bojovnou hrou. Už od úvodu sa objavilo niekoľko vzájomných dobrých streleckých príležitostí. Skóre mohol otvoriť v 7. minúte Adam Barcík, ktorý sa osamotený rútil na Bernáta z pravej strany, no puk v bráne neskončil. Vzápätí vyslal na Petríka prudkú strelu od modrej Hílek, ale ani táto strela gólom neskončila. V 9. minúte unikol skalickej defenzíve Kováč a v samostatnom nájazde otvoril skóre stretnutia, 1:0. Po chybe v obrane „indiánov" v závere tretiny sa k puku dostal Hujsa, krížnou prihrávkou našiel Landrigana a ten strelou do odkrytej bránky vyrovnal stav stretnutia, 1:1.

Prostredná tretina pokračovala v rýchlom tempe a puk lietal zo strany na stranu. V 27. minúte sa "indiáni" dostali do početnej výhody, no neskôr sa situácia otočila a presilovú hru si zahrali aj hostia. V 33. minúte naskočil na ľad oddýchnutý Kuba, zachytil puk na modrej čiare a nikým nebránený ho poslal za chrbát Petríka, 1:2. Ani napriek bojovnému výkonu na oboch stranách už gól nepadol a tak hostia odchádzali do šatne spokojnejší.

Úvod záverečnej tretiny lepšie zachytili domáci, keď sa dostali do útočného pásma a Jakúbek strelou spomedzi kruhov vymietol ľavý horný roh Bernátovej bránky, 2:2. V 48. minúte sa „indiáni" dostali do početnej výhody, kapitán domácich, Marek Pač, vyslal na Bernáta delovku od modrej a rozvlnil tak sieť Skaličanov, 3:2. Vzápätí hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie po faule Kadlečíka, ale Jakúbek vedenie domácich nezvýšil. Podarilo sa mu to až v 55. minúte, keď podobnou strelou spomedzi kruhov zdvihol divákov zo sedačiek, 4:2. V závere tretiny "indiáni" ovládli ľad, čo sa prejavilo dvomi rýchlymi gólmi z hokejky Krauta a Kováča, 6:2. Domáci si po víťazstve zaslúžene pripísali tri body, poskočili na druhú priečku a natiahli víťaznú sériu už na päť zápasov.

Michal Ružička, tréner hostí: "Dnešný zápas sa mi nehodnotí ľahko podľa výsledku. Rozdelil by som ho na dve časti a to na prvé dve a poslednú tretinu. Zo začiatku bol súper trochu lepší, ale postupne sme hru vyrovnali. V druhej tretine sa nám podarilo dať na 2:1, robili sme čo sme mali. Do tretej tretiny sme išli s tým, aby sme zápas uhrali, ale bohužiaľ sme tam hneď dostali góly. Mali sme šance na vyrovnanie, ale súper nás rozobral v presilovkách a bohužiaľ, výsledok je taký aký je."  

Norbert Javorčík, tréner domácich: "Myslím, že sme mali dobrý nástup do stretnutia. V prvej tretine sa nám hra darila, aj keď sme sa nedostávali do vyložených šancí, ale mali sme celkom slušnú početnosť striel. V druhej tretine sa nám veľmi ťažko presadzovalo cez súpera, Skalica ukázala svoju veľkú kvalitu. Tretia tretina nám vyšla a keď sa nám takto daria presilovky, tak je pre nás ten zápas ľahší. Musím povedať, že nás v tretej tretine jednoznačne podržali presilovkové formácie. Na záver by som ešte vyzdvihol disciplínu hráčov, na ktorú sme upozorňovali. Minimum trestov na našej strane svedčí o tom, že si to hráči zobrali k srdcu. Za nás to bol dobrý tímový výkon podporený dobrou treťou tretinou, kde sme v presilovke zlomili zápas."

Fotogaleria