3:0
(2:0, 1:0, 0:0)
14. kolo, Číslo zápasu 583 Arena Ondreja Nepelu 193 divákov
Niké TV

Modré krídla v "šesťbodovom" zápase zdolali Levice

Modré krídla Slovan – HK Levice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 1. Preisinger (Myšiak, Lipiansky), 14. Dej (Ožvald, Demo), 32. Preisinger (Petriska, Klučiar). Rozhodovali: Čahoj, Valach – Tichý, Bezák; strely: 39:25; vylúčení: 8:4; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 193 divákov.

Slovan: Baroš – Demo, Bohunický, Myšiak, Hauser, Škultéty, Mrva, Krakovský, Lopuchovský – Fetkovič, Dej, Ožvald – Preisinger, Lipiansky, Petriska – Klučiar, Bezák, Trubač – Jendek, Polák, Matoušek

Levice: Beržinec – Novák, Socha, Štefanka, Šiškov, Gaško, Korenko, Gubo, Lauro – Zahradník, Tužinský, Volko – Vorobjev, Suľovský, Leščenko – Múčka, Fábry, Szücs – Pohl, Král, Kormúth

Report zaslal klub Modré krídla Slovan

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa hral od začiatku rýchly hokej. Už v prvej minúte zápasu sa radovali z gólu domáci, keď domáceho brankára prekonal kapitán Modrých krídiel Miroslav Preisinger. V bráne hostí viackrát podržal brankár Juraj Beržinec, ktorého druhýkrát v zápase prekonal v 14. minúte útočník domácich František Dej.

V druhej tretine chceli hostia otočiť výsledok stretnutia, avšak zastavil ich gól v polovici zápasu, ktorý po druhýkrát v zápase zaznamenal kapitán domácich Preisinger. Využil tak domácu presilovku štyria na troch.

V záverečnej tretine gól už nepadol. Hosťujúce Levice hrali tri presilové hry a taktiež sa pokúsili o hru bez brankára. Viacero šancí skončilo na dobre chytajúcom Samuelovi Barošovi, ktorý si pripísal dvadsaťpäť zákrokov a čisté konto. V percentuálnom ukazovateľovi zákrokov sa tak dostal s 95,65% na prvé miesto v súťaži. Domáce Modré krídla tak odskočili v tabuľke od dnešného súpera na osem bodov po víťazstve 3:0.

Fotogaleria