15. kolo, Číslo zápasu 590 ZŠ Humenné 593 divákov
JOJ ŠPORT

Skalici zaspieval východniarsky kanárik. Krasanovský s prvou nulou

HC 19 Humenné – HK ESMERO Skalica 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

Góly: 27. Lačný (Safaralejev, Markuš), 29. Krajňák (Horvát, Novický), 32. Horvát (Lenďák, Krajňák), 47. Lenďák (Safaralejev, Vaško), 50. Markuš (Lačný, Ťavoda), 52. Vrábeľ (Safaralejev, Lenďák). Rozhodovali: Snášel ml., Kocúr – Riš, Tomáš; strely: 44:28; vylúčení: 5:2; presilovky: 1:0; oslabenia: 1:0; 593 divákov.

Humenné: Krasanovský – Jacko, Lenďák, Ťavoda, Marcinko, Fereta, Novický, Bakala – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Ragan, Krajňák, Horvát – Lačný, Markuš, Ščurko – Miškuf, Farkaš

Skalica: Bernát – Fatul, Semandel, Kadlečík, Janík, Mikula, Hílek, Soveľ – Hujsa, Nemec, Rajčák – Janáč, Landrigan, Šátek – Kuba, Včelka, Kotvan – Duban, Búlik, Šišolák

Report zaslal klub HC 19 Humenné:

Od úvodnej minúty humenská aktivita, ktorú v šanciach nepretavili Krajňák ani Markuš, obranný zákrok Skaličana na ľade ukončila prečíslenie Vaško – Safaralejev. V sľubnej pozícii sa ocitol Horvát, bombu Lenďáka vyrazil Bernát ramenom. V 15. min. Ščurko nabil Markušovi, ktorý z medzikružia minul. Záhoráci vyčkávali, Semandel v šanci minul. V 18. min. rýchlo kombinoval prvý humenský útok, Safaralejev stroskotal na brankárovi. Prvé vylúčenie zápasu mal na svedomí humenský Bakala, ale práve „levy“ sa v prečíslení (Vaško – Vrábeľ) dostali do brejku. Skóre otvoril v 27. min. Lačný, Záhoráci pykali, že ho nechali pred brankárom bez ostrahy. Ubehlo len 69 sekúnd a hľadisko tlieskalo spolupráci Horvát – Krajňák 2:0. V 31. min. bol vylúčený Ščurko, ale v prečíslení strelil Horvát humenský tretí gól. Záhorákov rozosmutnil Krasanovský pri šanci Nemca, na druhej strane v 39. min. pálil domáci Fereta do žŕdky. Tretiu tretinu začal Krajňák neúspešným blafákom, v 45. min. tutovku Ščurka zblokoval obranca. V 46. min. hrali domáci presilovku, skalický Janáčnevyužil brejk od modrej čiary, v tej istej početnej výhode prepálil brankára Lenďák od modrej čiary – 4:0. Keď naskočil z trestnej lavice Lačný, vysunul Markuša – 5:0 a bodku stanovil dôrazný Vrábeľ. Záhoráci menili brankára, Vaško trafil žŕdku, potešilo prvé čisté konto Krasanovského.