3:1
(0:1, 2:0, 1:0)
16. kolo, Číslo zápasu 594 Aréna Brezno 199 divákov
JOJ ŠPORT

Konečne nám to začalo padať, teší sa po premiérovej domácej výhre Brezna fínsky hrdina

Dočkali sa. Veľmi dôležité tri body si na svoje konto pripísali v zápase tímov zo spodných priečok tabuľky hokejisti Brezna. Napriek tomu, že po úvodnej tretine prehrávali s Levicami 0:1, v ďalšom priebehu zabrali a vďaka zlepšenému výkonu dokázali otočiť skóre na 3:1. Po siedmich prehrách sa tak predsa len dočkali prvého domáceho víťazstva v sezóne.

Hrdinom duelu bol fínsky útočník Lauri Huhdanpää, ktorý sa na výhre podieľal gólom a asistenciou. „V druhej a tretej tretine sme hrali veľmi dobre a v tom potrebujeme pokračovať. Po dvoch výhrach sa cítime lepšie, začalo nám to padať. Bodaj by sme v tom pokračovali,“ začal pozápasový rozhovor niekdajší mládežnícky reprezentant Fínska.

Verí, že sa rozbehol

„Rytieri“ naďalej zostávajú na poslednej priečke tabuľky, skresali však manko na Topoľčany na dva body a na svojho piatkového súpera strácajú päť bodov. „Pomohol nám posledný zápas v Považskej Bystrici, kde sme strelili šesť gólov, cítime sa spokojnejšie. Myslím si, že aj predtým sme hrali dobre, ale mali sme problém presadiť sa. Teraz sa to zdá oveľa jednoduchšie,“ pokračuje Huhdanpää.

Pre hokejistu, ktorý posledné dve sezóny pôsobil u našich severných susedov, to bol vôbec prvý viacbodový zápas v drese Brezna. Po deviatich dueloch má na svojom konte tri body. „Mal som náročný štart, pretože táto liga je iná ako tie, v ktorých som doteraz pôsobil a musel som si zvyknúť. Teraz je to oveľa lepšie. Dostávam sa do šancí a som rád, že som konečne získal nejaké body. Verím, že to takto bude pokračovať,“ vraví 27-ročný rodák z Tampere.

Lauri Huhdanpää

Lauri Huhdanpää potiahol Brezno za prvou domácou výhrouZdroj: SZĽH/LM

Na Horehroní je už niečo vyše mesiaca, a tak môže bez problémov zhodnotiť svoje doterajšie dojmy. „Páči sa mi tu. Všetci chalani sú super, hoci nie veľa ich hovorí po anglicky. No v kabíne vládne dobrá atmosféra a máme spoločný cieľ,“ povedal stručne krídelník, ktorý sám seba považuje za kreatívneho hráča. „Som ofenzívny hokejista a myslím si, že mojou prednosťou je dobrá prihrávka, nie som až taký strelec. A urobím všetko pre tímový úspech,“ tvrdí.

Vďaka skúsenostiam z Poľska môže legionár ľahko porovnať kvalitu SHL s poľskou najvyššou súťažou. „Je to tu veľmi podobné ako v Poľsku. Hrá sa tu veľmi rýchly hokej, ale v Poľsku to bolo trochu rozumnejšie a taktickejšie. Tu hráči viac korčuľujú, snažia sa presadiť individuálne vďaka svojim schopnostiam a nie sú tak viazaní taktikou,“ dodal Lauri Huhdanpää.

Brezno vyhralo zaslúžene, priznal Beržinec

Veľmi dobré výkony predviedli brankári na oboch stranách. Kým domáci Surák inkasoval len raz, hosťujúci Beržinec lovil puk zo svojej siete trikrát. No svoj tím neraz podržal a nebyť jeho, o výsledku mohlo byť rozhodnuté podstatne skôr.

„Viedli sme, ale nedotiahli sme duel do víťazného konca. Po prvej prestávke na nás vybehli a my sme na to nedokázali zareagovať. Bohužiaľ, začali sme robiť chyby, čo sa prejavilo. Brezno využilo svoje šance a podľa mňa zaslúžene zvíťazilo,“ tvrdil mladý brankár Levíc.

Ako ďalej priznal, na to, že ide o dôležitý zápas z pohľadu vývoja na konci tabuľky, príliš nemysleli. „Chceli sme sa hlavne pozerať pred seba a dotiahnuť sa na mužstvá pred nami. Samozrejme, treba brať do úvahy, že Brezno sa k nám priblížilo. Treba dať hlavy hore a pripraviť sa na stredu. Ešte je pred nami viac ako polovica sezóny a je o čo hrať. Musíme začať zbierať body pravidelne,“ vyzýva 20-ročný gólman.

Juraj Beržinec

Beržinca mrzela strata bodov po dobre robehnutom priebehu Zdroj: SZĽH/LM

Pravdou je, že v Leviciach nepanuje spokojnosť s doterajším priebehom sezóny. Dôkazom toho je aj fakt, že začiatkom týždňa skončil pri mužstve tréner Dornič. „Výmena trénera nikdy nie je príjemná, ale niekedy je potrebný impulz pre mužstvo. Asi to bolo vidieť aj v stredu, keď sme proti Žiaru odohrali jeden z najlepších zápasov v sezóne. Snáď sa nám to podarí aj najbližšie proti Žiline,“ zakončil pozápasový rozhovor Juraj Beržinec.

Fotogaleria