18. kolo, Číslo zápasu 604 ESMERO arena Skalica 658 divákov
Niké TV

„Panteri" s ďalším zaváhaním. Na Záhorí rozhodol veterán Hujsa

HK ESMERO Skalica – HK´95 Považská Bystrica 3:2pp (0:0, 1:0, 1:2 – 1:0)

Góly: 25. Kadlečík (Landrigan, Hujsa), 59. Včelka (Janáč, Kuba), 62. Hujsa (Landrigan, Jombík) – 44. Tománek, 53. Rufati (Omelka, Dmitriev). Rozhodovali: Bachúrik, Krist – Nosek, Drblík; strely: 34:35; vylúčení: 3:4; presilovky: 2:0; oslabenia: 0:0; 658 divákov.

Skalica: Bernát – Jombík, Hílek, Kadlečík, Janík, Vidovič, Mikula, Soveľ – Janáč, Nemec, Rajčák – Hujsa, Landrigan, Šátek – Kuba, Včelka, Kotvan – Kočka, Búlik, Šišolák

Považská Bystrica: Pajpach – Omelka, Zaťko, Droppa, Cebák, A. Zlocha, L. Ďurkech, Rojko, Migila – Cíger, Tománek, Lušňák – Urbánek, J. Zlocha, Jakubec – Haluška, Rufati, Dmitriev – Ligas, Sádecký, Švantner

Report zaslal klub HK ESMERO Skalica:

Zápas začala svižnejšie Skalica, síce prvá tretina nebola divácky atraktívna a nepriniesol žiaden gól. Skaličanom sa podarilo počas prvej presilovej hry v druhej tretine otvoriť skóre, kedy puk za Pajpacha dostal Kadlečík. V tretej tretine sa sám na bránku vybral hráč Považskej Švantner, ten bol faulovaný Landriganom a rozhodca rozhodol o tresnom strielaní. To bolo premenené a skóre bolo 1:1 až osem minút do konca zápasu. Tam sa Považskej podarilo dostať do vedenia gólom Rufatiho. Skaličania v trojsekundovej hre bez brankára vyrovnali na 2:2 len dve minúty pred konca zápasu. Zápas medzi Skalicou a Považskou Bystricou sa dostal do predĺženia. V tom sa Skaličania dostali do presilovej hry, v ktorej sa strela Hujsu dostala za brankára Pajpacha. Tá sa však v prvý moment zdala sporná, ale hokejové pravidlá ho uznali a Skalica vyhrala 3:2.