TIPOS Slovenská hokejová liga

48. kolo, Číslo zápasu 768 (Základná časť) Stredná športová škola Poprad 50 divákov
JOJ ŠPORT

Projekt SR 18: Mladíci držali krok s Humenným, rozhodli záverečné minúty

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala vo štvrtkovom vloženom dueli s účastníkom TIPOS Slovenskej hokejovej ligy HC 19 Humenné 2:4. O jej góly sa zaslúžili Timotej Varga a Ondrej Maruna.

Zverenci trénera Tibora Tartaľa nastúpili na ľade v areáli Strednej športovej školy v Poprade proti tímu, ktorému sa v úvode ročníka v druhej najvyššej domácej súťaži darí. Zo štyroch duelov vyhral tri a vo víťaznej nálade dorazil aj pod Tatry. V prvej tretine hral s mladíkmi svižnú partiu, ktorá priniesla minimum gólových príležitostí. Iné to bolo po zmene strán. Po 64 sekundách druhej tretiny sa po dlhej priamočiarej prihrávke dostal puk k hosťujúcemu Krajňákovi, ktorý otvoril skóre. Mladíci sa rýchlo oklepali a už po 33 sekundách vyrovnal po individuálnej akcii Varga. Ďalší zlomový moment prišiel v 25. minúte, presnú mušku ukázal Safaralejev – 1:2. Humenčania mohli skóre navýšiť, ale do druhej sirény už Urbana neprekonali.

Osemnástka sa v tretej tretine držala v hre o cenný výsledok, nezvládla však záverečné minúty. V 53. ju potrestal Ragan a v 54. z dorážky aj Marcinko. Razom bolo 1:4. Konečné skóre uzavrel 44 sekúnd pred tretím klaksónom domáci mladík Maruna, ktorý pretlačil puk do siete popod brankára Jurčáka.

Už v piatok 7. októbra od 12.00 čaká tím JOJ ŠPORT Slovensko 18 zápasové pokračovanie v juniorskej extralige proti Žiline. Duel TIPOS Slovenskej hokejovej ligy odohrajú opäť budúci štvrtok, od 16.00 privítajú v Popradu mužský tím VLCI Žilina.

TIPOS Slovenská hokejová liga – 48. kolo:

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HC 19 Humenné 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Góly: 22. Varga (Feranec, Pobežal), 60. Maruna (Gron, Beluško) – 22. Krajňák (Ragan, Safaralejev), 25. Safaralejev (Krajňák), 53. Ragan (Lačný, Stripai), 54. Marcinko (Vrábeľ).

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, vylúčení: 0:1, strely na bránku: 21:47.

Rozhodovali: Smrek, Kocúr – Valachovič, Tomáš – 50 divákov.

Zostava SR 18: Urban – Kupec, Královič, Ďurina, Beluško, Sakmár, Petras, Šlank – T. Varga, Pobežal, Feranec – Maruna, Párička, Rohaľ – Liščinský, Gron, Jedliček – Masnica, Liška. Tréner T. Tartaľ.