49. kolo, Číslo zápasu 769 Stredná športová škola Poprad 60 divákov
JOJ ŠPORT

Projekt SR 18: Mladíci vo štvrtkovom súboji TIPOS SHL podľahli Žiline

POPRAD (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov nestačila vo štvrtkovom vystúpení v rámci TIPOS Slovenskej hokejovej ligy na tím VLCI Žilina a podľahla mu 1:5. O jediný gólový zápis mladíkov sa postaral v 47. minúte duelu obranca Tomáš Královič.

Žilina nenechala nič na náhodu a v areáli Strednej športovej školy v Poprade sa od úvodného buly pustila do ofenzívy s cieľom rozhodnúť duel už na jeho začiatku. V prvom dejstve strelila dva góly. Najskôr v 9. minúte otvoril skóre Pišoja presnou strelou z hranice kruhu a o dve a pol minúty neskôr pridal druhý gól prudkým projektilom Růžička. Vzápätí mohol v presilovke znížiť Královič, no pred brankárom Kubiridžákom neuspel.

V 32. minúte zvýšila Žilina na 3:0, efektnú presilovkovú kombináciu zavŕšil Rehák. V závere druhej tretiny pridali „vlci“ aj štvrtý gól, Jakubík strelou z prvej na osi klziska nedal šancu Urbanovi. V prvej polovici tretieho dejstva sa mladíci nadýchli a aj oni sa napokon dočkali presného zásahu. V hre štyroch proti štyrom sa individuálne presadil Pobežal, a hoci nezakončil gólovo, vybojoval početnú prevahu, ktorú zužitkoval Královič. Skóre stretnutia na konečných 5:1 z pohľadu Žiliny uzavrel v 56. minúte druhou využitou presilovkou hostí v stretnutí Skalde.

Zápasový program tímu JOJ ŠPORT Slovensko 18 pokračuje v piatok súbojom v juniorskej extralige, od 12.00 privítajú zverenci trénera Tibora Tartaľa HK ŠKP Poprad. V TIPOS Slovenskej hokejovej lige budú pokračovať budúci štvrtok 20. októbra od 16.00 proti HK Gladiators Trnava.

TIPOS Slovenská hokejová liga – vložený zápas:

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – VLCI Žilina 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 47. Královič (Párička, Maruna) – 9. Pišoja (Macek, Jakubík), 11. Růžička (Skalde), 32. Rehák (Růžička, M. Halama), 38. Jakubík (Macek, Hudec), 56. Skalde (Nahálka, Pacalaj).

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Moller, Tornay – Ševčík, Wolf – 60 divákov.

Zostava SR 18: Urban – Kupec, Královič, Ďurina, Beluško, Sakmár, Petras, Šlank – T. Varga, Pobežal, Feranec – Maruna, Párička, Rohaľ – Liščinský, Gron, Jedliček – Masnica, Liška. Tréner T. Tartaľ.