55. kolo, Číslo zápasu 775 Stredná športová škola Poprad 45 divákov
JOJ ŠPORT

Projekt SR 18 zakončil prvú polovicu duelov v TIPOS SHL prehrou s Považskou Bystricou

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zakončila prvú polovicu programu v TIPOS Slovenskej hokejovej lige prehrou. Vo štvrtkovom vloženom súboji v areáli Strednej športovej školy v Poprade podľahla Považskej Bystrici 3:7, hoci väčšinu duelu držala s favorizovaným súperom výsledkový krok.

Ako rozhodujúci sa ukázal moment zo záveru druhej tretiny. Za stavu 2:2, keď sa na považskobystrickej strane presadili Stašiniak s Cígerom a za domácich Frankovič s Krchňavým, poslal účastníka druhej najvyššej súťaže do vedenia Tománek len 46 sekúnd pred druhou sirénou. Považskobystričania sa rozbehli a v úvode tretieho dejstva využili presilovku zásluhou Cígera. V 51. minúte následne skompletizoval hetrik, zvýšil na 5:2 a hostia sa dostali do pohody. V záverečných minútach padli ešte tri góly. Po Zlochovom zvýšení na 6:2 kontroval Liška. Mladíci to za stavu 3:6 v závere skúsili aj bez brankára Haronika a inkasovali siedmy gól z hokejky Urbánka. So súpermi TIPOS SHL sa hráči do 18 rokov stretnú opäť po novom roku. Zostávajúcich 12 duelov odohrajú u súperov.

Program osemnástky pokračuje v piatok zápasom v Extralige juniorov od 13.00 h proti MHKM Skalica. Budúci týždeň už čaká vybranú časť reprezentačných mladíkov zraz v príprave na turnaj v kanadskom Trure. V zámorí sa k tímu pripojí zvyšná časť mužstva, ktoré čakajú dve konfrontácie proti kanadským výberom východu a západu, ďalšia proti výberu USA a takisto proti výberu Švédska. Ďalšia skupina reprezentantov do 18 sa zíde v Poprade v nedeľu 10. decembra a v nasledujúcich dňoch absolvuje domáci Turnaj štyroch krajín za účasti Dánska, Maďarska a Nórska.

TIPOS SHL – vložený zápas

JOJ ŠPORT Slovensko 18 – HK’95 Považská Bystrica 3:7 (1:1, 1:2, 1:4)

Góly: 19. Frankovič (Dravecký, Fabuš), 32. Krchňavý (Lašš, Fabuš), 57. Liška (Straka, Beluško) – 19. Stašiniak (Cíger, Lušňák), 34. Cíger (Lušňák, Urbánek), 40. Tománek (Ďurkech, Vorona), 43. Cíger (Lušňák, Urbánek), 51. Cíger (Zaťko), 53. Zlocha (Hlinka, Urbánek), 60. Urbánek (Jakubec).

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 32:36.

Rozhodovali: Tornay, Kocúr – Ševčík, Janiga – 45 divákov.

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Haronik – Dravecký, Fabuš, Šimon, Beluško, Janák, Húževka, Štrbáň – Gašo, Prokopovič, Tomík – Frankovič, Šatan, Semančík – Hazala, Straka, Liščinský – Lašš, Krchňavý, Liška.Tréner M. Dendis.