4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Stav série: 1:0 1. kolo, Číslo zápasu 802 ZŠ Prešov 2016 divákov

Prešovčanov posadili na koňa zlé striedania súpera

Štart štvrťfinálovej série medzi Prešovom a Modrými krídlami dopadol podľa papierových predpokladov, víťazstvo Šarišanov 4:1 sa však nerodilo ľahko. Na cestu za prvým bodom ich nasmerovali dve nezvládnuté striedania hostí. Prvé dva góly zverencov trénera Tibora Tartaľa padli v presilových hrách, ktoré boli následkom hry Bratislavčanov so šiestimi hráčmi.

„To som si ani neuvedomil. Určite sa však na to nesťažujeme. Pomohli nám a my sme to využili,“ pousmial sa prešovský útočník Dávid Kohút, ktorého okrúhly tridsiaty gól sezóny sa zapísal do štatistík ako víťazný. „Mal som pri ňom aj kúsok šťastia, ale podstatné je, že sme vyhrali. Nebol to totiž ľahký zápas. Dlho to bolo 1:0 a veľmi nám pomohli dva góly v závere druhej tretiny. Po prvom víťazstve sa nám bude dýchať o čosi ľahšie, ale séria sa iba začína a takto musíme pokračovať.“

Prvý gól Modrých krídel prišiel až v 51. minúte za stavu 0:3. „Času bolo ešte dosť a Prešov si určite nebol istý víťazstvom. Bojovali sme do konca a osud zápasu spečatil až štvrtý gól do prázdnej bránky. Nevadí, zajtra je nový deň a pokúsime sa o vyrovnanie série. Nehrá sa na jeden víťazný zápas, ale na štyri. Určite budeme bojovať a Prešov to s nami nebude mať ľahké,“ vyslal varovanie do radov súpera autor jediného presného zásahu hostí od Dunaja Filip Vidovič.

Z pohľadu úvodného duelu série ho pochopiteľne mrzeli nesprávne striedania, ktoré posadili súpera na koňa. „To sú zbytočné veci. Niekto to možno nazve nedisciplinovanosť, ja by som to pripísal premotivovanosti. Každopádne sme na to doplatili,“ povzdychol si 27-ročný obranca, podľa ktorého však niet dôvodu na smútok či paniku. „Musíme byť jednoducho efektívnejší. Neodohrali sme zlý zápas, ale nevyužili sme naše šance a mrzí nás, že sme si nevzali prvý bod.“

Druhý zápas série je na programe opäť v Prešove už v sobotu. „Bude to podobný zápas ako bol ten prvý. Nečakáme nič jednoduché a musíme si to opäť vybojovať,“ dodal Dávid Kohút.

Fotogaleria