3:4 pp
(1:1, 1:1, 1:1, 0:1)
Stav série: 1:1 2. kolo, Číslo zápasu 830 ZŠ Prešov 1770 divákov
JOJ ŠPORT

Cíger a Lušňák ako prešovské nočné mory. Považskej Bystrici vystrelili vyrovnávajúci bod

Zatiaľ čo víťaz základnej časti TIPOS Slovenskej hokejovej ligy zo Žiliny vstúpil do semifinále play-off dvomi domácimi víťazstvami, Prešovu sa podobný kúsok zopakovať nepodarilo. Séria sa preto do metropoly Šariša ešte minimálne raz vráti.

Zo siedmich presných zásahov sa v úvodných dvoch semifinálových vystúpeniach radovali hokejisti Považskej Bystrice. Až o šesť z nich sa postarali produktívni útočníci Patrik Lušňák a Jakub Cíger. Obaja menovaní sa do streleckých štatistík zapísali zhodne trikrát. Zatiaľ čo v nedeľu to ešte „panterom“ na triumf nestačilo, v prvý aprílový deň znamenala ich presná muška vyrovnanie série. Prešov v meraní síl trikrát viedol, ale hosťom sa zakaždým podarilo dotiahnuť, v dvoch prípadoch expresným spôsobom. Rozuzlenie napokon prinieslo predĺženie.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 2. zápas semifinále play-off

HC Prešov – HK’95 Považská Bystrica 3:4pp (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1); stav série: 1:1

Góly: 1. Leščenko (Hrabčák, Kohút), 27. Vrábeľ (Mihalik, Glazkov), 49. Mihalik (Hrabčák, Kohút) – 19. Lušňák (Nahálka), 29. Cíger (Lušňák, Rufati), 50. Jakubec (Zaťko), 69. Cíger (Lušňák). Rozhodovali: Kalina, Rojík – Staššák, Šoltés; strely: 39:28; vylúčení: 1:3; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 1770 divákov.

Prešov: Hollý – Jerofejevs, Semaňák, Glazkov, Mihalik, Nemec, Knižka, Pulščák, Frič – Leščenko, Kohút, Hrabčák – Ďaloga, Vrábeľ, Sigarev – Chalupa, Toma, Lačný – Ščurko, Oško, Milý

Považská Bystrica: Tomek – Omelka, Zaťko, Meszároš, Nahálka, L. Ďurkech, A. Zlocha, Hlinka, Scheuer – Vorona, Jakubec, Tománek – Cíger, Rufati, Lušňák – Urbánek, J. Zlocha, Zemko – Ščasník, Sádecký, Turan

Tibor Tartaľ, hlavný tréner HC Prešov: „Naďalej sa držíme kurzu. Musíme byť hladnejší a agresívnejší v útočnom pásme. Nemôžeme si dovoliť trikrát stratiť v play-off vedenie. V závere sme dostali ponúknutú šancu, ktorú sme nevyužili a darovali sme bod v sérii Považskej Bystrici. K súperovi si ideme po ďalšie body, spoločne vytrváme.“

Jakub Ručkay, hlavný tréner HK’95 Považská Bystrica: „Dnes to bol diametrálne odlišný zápas. Prvú tretinu sme nezačali dobre, prvých desať minút nám ušlo, ale potom sme hrali perfektne. Rozhodlo srdiečko, ktoré je v tomto mužstve. Ak budeme hrať takto, môžeme zdolať každého súpera.“