(0:2, 0:2, 2:1)
Stav série: 1:2 3. kolo, Číslo zápasu 832 ZŠ Považská Bystrica 2026 divákov
Niké TV

Prešov oplatil domáce zaváhanie a ujal sa semifinálového vedenia

Považský región má medzi kvartetom najlepších celkov TIPOS Slovenskej hokejovej ligy až trojité zastúpenie. „Panteri“ si z metropoly Šariša priniesli domov jedno cenné víťazstvo. Prešovčania si však dokázali požičané vziať späť hneď v prvom semifinálovom meraní síl na ľade súpera.

Domáci počas úvodných dvoch tretín gólovo mlčali. Strelecky aktívnejší východniari si v prvých štyridsiatich minútach vytvorili štvorgólový náskok, čím vyhnali brankára Tomáša Tomeka z priestoru troch žŕdok. Po druhom príchode z kabín sa Považská Bystrica pomaly začala doťahovať, ale Juraj Ovečka prvýkrát kapituloval až necelých dvanásť minút pred koncom. Lušňák s Cígerom tentoraz prenechali rolu ofenzívneho ťahúňa ukrajinskému kolegovi Oleksijovi Voronovi, no ani toho dva presné zásahy nestačili.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 3. zápas semifinále play-off

HK´95 Považská Bystrica – HC Prešov 2:5 (0:2, 2:0, 2:1); stav série: 1:2

Góly: 49. Vorona (Tománek), 58. Lušňák (Cíger, Zaťko) – 7. Sigarev (Leščenko, Kohút), 9. Ščurko (Lačný, Glazkov), 27. Vrábeľ (Ďaloga, Semaňák), 36. Kohút (Leščenko, Glazkov), 59. Toma. Rozhodovali: Korba, Tornay – Hanko, Nosek; strely: 24:32; vylúčení: 2:4; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 2026 divákov.

Považská Bystrica: Tomek (36. Maťovčík) – Omelka, Zaťko, Meszároš, Nahálka, L. Ďurkech, A. Zlocha, Hlinka, Scheuer – Vorona, Jakubec, Tománek – Cíger, Rufati, Lušňák – Urbánek, J. Zlocha, Zemko – Ščasník, Sádecký, Turan

Prešov: Ovečka – Jerofejevs, Semaňák, Glazkov, Mihalik, Nemec, Knižka, Pulščák, Jendroľ – Leščenko, Kohút, Hrabčák – Ďaloga, Vrábeľ, Sigarev – Chalupa, Toma, Lačný – Klíma, Ščurko, Poliaček

Jakub Ručkay, hlavný tréner HK´95 Považská Bystrica: „Do zápasu sme nevstúpili dobre. Hneď v prvej tretine sme dvakrát inkasovali a rovnaký scenár sa opakoval v druhom dejstve. Neboli sme aktívni, asi sme čakali, že súper príde brániť. Avšak vyleteli na nás a my sme si s tým nedokázali poradiť. Posledná tretina bola pre nás asi najlepšia. Keby sme takto hrali celý čas, výsledok by bol určite iný.“

Tibor Tartaľ, hlavný tréner HC Prešov: „Držali sme sa herného plánu, boli sme agresívnejší pred bránkou a vďaka tomu získali druhý dôležitý bod v sérii. Zajtra si pôjdeme obetavosťou a oddanosťou po ďalší.“