(3:1, 0:1, 1:2, 0:1)
Stav série: 1:3 4. kolo, Číslo zápasu 834 ZŠ Považská Bystrica 2128 divákov
Niké TV

Prešov odchádza z Považia po šialenom závere s postupovými mečbalmi

Jediný zápas delí Prešovčanov od účasti vo finále TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. Zverenci hlavného trénera Tibora Tartaľa zareagovali na domáce zaváhanie najlepším možným spôsobom, keď víťazne zvládli oba duely na ľade konkurenta z Považskej Bystrice.

Celok z metropoly Šariša dvakrát prehrával o dva góly. Keď už sa hosťom konečne podarilo na domácich dotiahnuť, nerozhodný stav dlho netrval. Necelé štyri minúty pred koncom tretej tretiny prinavrátil Považskej Bystrici vedenie útočník Richard Jakubec. Prešov ale stále nezložil zbrane a zaslúženou odmenou mu bolo vyrovnanie 42 sekúnd pred záverečným klaksónom. Štvrté semifinále ešte natiahol vo vyraďovacej fáze výborne hrajúci Samuel Hrabčák. Predĺženie už bolo expresnou záležitosťou východniarov. Iba 46 sekúnd potreboval na rozhodnutie Filip Vrábeľ. Poklonu si zaslúži jeho defenzívny kolega Aleksandrs Jerofejevs, ktorý si pripísal tri kanadské body.

TIPOS Slovenská hokejová liga - 4. zápas semifinále play-off

HK´95 Považská Bystrica – HC Prešov 4:5pp (3:1, 0:1, 1:2 – 0:1); stav série: 1:3

Góly: 15. Meszároš (Sádecký, Zemko), 15. Ligas (Vorona, Omelka), 20. Ligas (L. Ďurkech, Tománek), 57. L. Ďurkech (Urbánek, Jakubec) – 16. Ščurko (Jendroľ, Jerofejevs), 32. Jerofejevs (Leščenko, Sigarev), 51. Leščenko (Kohút), 60. Hrabčák (Jerofejevs), 61. Vrábeľ. Rozhodovali: Bachúrik, Kalina – Junek, Janiga; strely: 23:39; vylúčení: 6:5; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 2128 divákov.

Považská Bystrica: Maťovčík – Omelka, Zaťko, Hlinka, Nahálka, L. Ďurkech, Scheuer, Meszároš, A. Zlocha – Vorona, Ligas, Tománek – Cíger, Rufati, Lušňák – Urbánek, J. Zlocha, Jakubec – Zemko, Sádecký, Ščasník

Prešov: Ovečka – Jerofejevs, Semaňák, Glazkov, Mihalik, Nemec, Knižka, Pulščák, Jendroľ – Leščenko, Kohút, Hrabčák – Ďaloga, Vrábeľ, Sigarev – Chalupa, Toma, Lačný – Klíma, Ščurko, Poliaček

Jakub Ručkay, hlavný tréner HK´95 Považská Bystrica: „Mužstvu nemám čo vytknúť. Bojovali sme, šli za hranicu svojich možností a schopností. Žiaľ, v závere to nevyšlo. Inkasovali sme pri hre 6 na 5, ale chlapcom patrí vďaka za predvedenú hru, hrali výborný hokej, miestami sme súpera dokonca tlačili. Prvá tretina mala náboj a grády, ako by som si predstavoval. Pevne verím, že to Prešovu nedáme zadarmo a ešte sa budeme snažiť vrátiť sériu do Považskej Bystrice.“

Tibor Tartaľ, hlavný tréner HC Prešov: „Najskôr musím pochváliť Považskú Bystricu. Prinútili nás siahnuť si až na dno síl. Absolútny rešpekt však vyslovujem nášmu tímu. Ukázali sme charakter a oddanosť. Toto je skvelá séria, ale doma si ideme po štvrtý bod a jej ukončenie.“