14. kolo, Číslo zápasu 584 ZŠ Dubnica n/Váhom 1031 divákov
JOJ ŠPORT

Štyri asistencie Kukumberga „gladiátorom" nestačili. Dubnica s víťazným návratom domov

Z dôvodu rekonštrukcie zimného štadióna sa museli hokejisti Dubnice počas posledných mesiacov mimo iné vysporiadať s neustálou rolou hosťujúceho celku. Zhruba osemmesačné čakanie na domáci súťažný zápas sa však v polovici novembra konečne skončilo. Spartak privítal v dohrávke štrnásteho kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy nepríjemnú Trnavu.  

TIPOS Slovenská hokejová liga - 14. kolo

TSS Group Spartak Dubnica – HK Gladiators Trnava 6:4 (1:1, 1:1, 4:2)

Góly: 12. Lunter (Huhtela), 24. Kristín (Korbel, Haščák), 44. Ďuriš, 44. Géci (Janík), 49. Géci (Tábi, Škvarek), 60. Ďuriš (Beták, Kristín) – 2. Antonov (Kukumberg, Ejem), 31. Schmidt (Antonov, Kukumberg), 55. Deneš (Kukumberg, Miklík), 57. Miklík (Okoličány, Kukumberg). Rozhodovali: Píšťanský, Moller – Drblík, Kováčik; strely: 48:33; vylúčení: 6:7 (navyše: Mikuš 5+DKZ za pästný súboj, Antonov 5+DKZ za pästný súboj); presilovky: 0:1; oslabenia: 0:1, 1031 divákov.

Dubnica: Ovečka – Putala, Trška, Mikuš, Švec, Chatrnúch, Janík, Urban, Hruška – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Lunter, Huhtela, Tábi – Géci, Haščák, Korbel

Trnava: Hollý – Korím, Bulák, Maarnela, Ejem, Rašin, Schmidt, Kocúr – Okoličány, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg, Antonov – Deneš, Kupka, Bodnár – Tóth, Urban

Report zaslal klub TSS Group Spartak Dubnica

Po dlhých ôsmich mesiacoch hostili Dubničania na domácom  štadióne “gladiátorov” z Trnavy. Stretnutie sa začalo zhurta, keď už v prvej minúte poslal do vedenia hostí Antonov. Dve tretiny však skončili vyrovnaným stavom. O víťazovi sa rozhodlo až v záverečnej 20-minútovke, keď dubnický útočník Ďuriš premenil trestné strieľanie a v nasledujúcich minútach sa k nemu dvomi presnými zásahmi pridal len 19-ročný Géci. Trnavčania však nechceli odísť s prázdnymi rukami, 3 minúty do konca zápasu znížili stav na rozdiel len jediného gólu, a tak si Spartak vydýchol až po tom, ako puk zamieril do prázdnej brány súpera. Domáci štadión s viac ako tisíckou divákov sa tak tešil z premiérového víťazstva.

Fotogaleria