Dubnica v predohrávke nedala šancu Novým Zámkom

V stredu bol v St. Nicolaus 1. Hokejovej lige voľný deň, ale rezerva Nových Zámkov s Dubnicou si predohrali zápas, ktorý mali odohrať 2. novembra. Dubničania po domácej vysokej výhre 8:0 tentoraz posledných Novozámčanov zdolali podobným výsledkom, domáci držali krok so súperom len v úvode stretnutia, potom už Dubnica kontrolovala priebeh.

MHC Mikron Nové Zámky B – MHK Dubnica 1:9 (0:2, 1:4, 0:3)

Góly: 32. Slávik (Sabo, Maroš) – 18. Ďuriš (Rehák, Serkin), 19. Kristín (Jarábek, Lantoš), 24. Kokavec (Lantoš, Krajči), 33. Trenčan (Kokavec, Rehák), 37. Krajči (Rehák, Serkin), 39. Brňák (Plavecký, Krajči), 46. Kokavec (Ďuriš, Krajči), 46. Kútny (Kanaet, Hohl), 60. Kútny (Jakubík, Hohl). Strely: 31:51. Vylúčenia: 4:3 na 2 min. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Žák – Frimmel, Vyšný. Diváci: 46.

Nové Zámky B: Glosár (od 59. Pešti) – A. Kudrna, Sabo, Štefánik, Jesenský, Evdokimov, Židuljak, Petro, Otruba – Slávik, Ondrušek, Maroš – Ryšavý, Ľ. Buc, Gubó – Hariš, Vörös, Kucsera – Dybanev, Danilov, Janka.

Dubnica nad Váhom: Pajpach – Brňák, Jarábek, D. Rehák, Serkin, Hlaváček, Hohl, Vladimirov, Plavecký – Kristín, Lantoš, Medek – Kokavec, Ďuriš, Trenčan – Kútny, Jakubík, Kanaet – Matejovič, Vakhramaeev, Krajči.

Dopisovateľ: Patrik Koči, MHC Mikron Nové Zámky
Novozámocká rezerva v stredu v rámci dohrávky 4. kola privítala hokejistov Dubnice. Na úvodný gól sa čakalo až do 18. minúty, úspešným strelcom bol Oliver Ďuriš. O minútu ho napodobnil Miroslav Kristín a do kabín sa odchádzalo za stavu 0:2 z pohľadu Nových Zámkov. Keď v 24. minúte pridal tretí gól Michal Kokavec, zdalo sa, že je vymaľované. Domáci však nezložili zbrane a zásluhou Sebastiána Slávika znížili v polovici zápasu na 1:3. Hoci sa Novozámčania tlačili do koncovky, hosťujúci Pajpach už neinkasoval. Naopak, Dubnica do konca druhej tretiny udrela ešte trikrát, presadili sa Denis Trenčan, Róbert Krajči a Tomáš Brňák. V záverečnej dvadsaťminútovke sa druhým gólom v zápase prezentoval Michal Kokavec, no nezostal jediným dvojgólovým strelcom. V 46. minúte potrestal domáce zaváhanie v oslabení Vladimír Kútny, pričom následne v 60. minúte, keď už bol v domácej bráne 17-ročný Matúš Pešti, upravil na konečných 9:1 z pohľadu Dubnice.