HIGHLIGHT: Michalovce - Skalica 6:2 (17. kolo)

Očakávanú reprízu vlaňajšieho finále ovládli Michalovce, doma vysoko zdolali Skalicu a upevnili si pozíciu na čele tabuľky. Naopak, Záhoráci sa trápia a prehlbujú svoje manko na 5. mieste, odkiaľ strácajú na lídra už 12 bodov.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Skalica 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Góly: 10. Róth (Safaraleyev, Hopkovič), 28. Cútt (Valečko, Banovský), 30. Hamráček (Chalupa, Novický), 48. Linet (Róth), 55. Róth (Linet, Cútt), 57. Novický (Chalupa, Hamráček) – 36. Jaša (Trávniček, Jurák), 57. Štumpf (Jurák). Strely: 45:26. Vylúčenia: 3:6 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba – Homola, Jobbágy. Diváci: 1639.

Michalovce:  Trenčan – Korenko, Kolba, Hančák, Novický, Hopkovič, Valečko, Bdžoch, Pulščák – Gavrik, Piatak, Mašlonka – Banovský, Cútt, Mesaroš – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček.

Skalica: Romančík – Janík, P. Kotzman, Mrázik, Pač, Straka, Hílek, Škápik, Trávniček – Kniazev, Hujsa, Vaškovič – Štumprf, Jaša, Jurák – Okoličány, Dufek, Trnka – Janáč, Mowrey, A. Kotzman.

Dopisovateľ: Peter Brendza, novinyzemplina.sk
Skaličania pricestovali na Zemplín po dvoch prehrách v rade, ktoré chceli odčiniť práve v repríze lanského finále. A gólovo mohli udrieť ako prví, keď strelu Hujsu zastavila žrdka michalovskej brány. Na druhej strane neprekonal Romančíka z dobrej pozície Jakub Linet. V štvrej minúte putoval na trestnú lavicu Safaraleyev, jeho faul ale hostia gólovo nepotrestali a mohli za to pykať. Hneď po návrate z trestnej lavice sa totiž ruský útočník v službách Dukly pustil do ofenzívnej akcie a iba kúsok chýbal, aby sa mu nepodarilo zasunúť puk za Romančíkov chrbát. V desiatej minúte sa už ale Michalovčania tešili z úvodného gólu. Do prečíslenia sa dostali Safaraleyev s Róthom, ktorý nikým nestrážený zasunul puk za Romančíkov chrbát – 1:0.

Aj v druhej tretine pokračoval zaujímavý hokej z oboch strán. Chlieb zápasu sa lámal v prvej desaťminútovke tejto časti. Michalovský brankár Adam Trenčan sa najskôr zaskvel pri tutovkách Okoličányho s Mrázikom, Safaraleyev zase na druhej strane neuspel z trestného strieľania nariadeného po faule na Chalupu. Skóre sa menilo až v 28. minúte. Valečko napriahol od modrej a jeho strelu tečoval do siete Radovan Cútt. O dve minúty neskôr ušiel obrane Skaličanov Lukáš Hamráček, ktorý nekompromisne upravil na 3:0. Hostia následne neuspeli pri brejku dvoch na jedného. V 35. minúte Jaša ale už v presilovke znížil na 1:3.

Aj úvod tretej tretiny patril hosťom, Adam Trenčan sa opäť vyznamenal pri šanciach Jaša a Okoličányho. Za nevyužité šance prišiel trest. Mário Róth nabil v 47. minúte Jakubovi Linetovi a najproduktívnejší hráč súťaže zvýšil na 4:1. Tento gól definitívne zlomil zápas na stranu Zemplínčanov. Tí následne pridali v 55. minúte Róthom piaty a o dve minúty neskôr Novickým šiesty gól. Skaličanom sa už podarilo iba kozmeticky upraviť skóre, keď na konečných 6:2 upravoval Daniel Štumpf.