Víťazný návrat Humenného do 1. ligy

Humenné sa vrátilo po dvoch rokoch späť do 1. ligy a vo svojom úvodnom predstavení vyzvalo na vlasntom ľade húževnatú Považskú Bystricu.

Predohrávka 1. kola priniesla dramatický priebeh, Považania totiž dokázali odpovedať na góly Kamenického aj Solomončaka. Duel tak dospel do predĺženia, v ktorom hostia pykali za faul Ligasa, keď druhým presným zásahom rozhodol o úspešnom návrate Humenného ruský legionár Vladislav Solomončak. Vyše 600 divákov sa tak mohlo tešiť z prvej tohtosezónnej výhry.

MHK Humenné - HK 95 Považská Bystrica 3:2pp (0:0, 1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 27. Kamenický (Fedorko, Babinets), 42. Solomončak (Jokeľ, Bylina), 63. Solomončak (Jokeľ) – 34. Ligas (Dolinajec), 57. Bednár (Leško, Trška). Vylúčenia: 1:4 na 2 min. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mihaľov – Riš, Homola. Diváci: 605.

Humenné: M. Nagy – Mačkovič, Krempaský, Pavúk, Evstigneev, Michalčin, Komloš, Buraľ, Markuš – Vaško, Babinets, Fedorko – Solomončak, Bylina, Jokeľ – Žitný, Vrábeľ, Kamenický – Lesňák, Majerník.

Považská Bystrica: Kompas – Niník, E. Bednár, Ďurkech, Augustín, Trška, Husár, Rodionov – Dolinajec, Ligas, J. Cíger – Mokrohajský, Zlocha ml., Špankovič – Koleda, Leško, L. Bednár – Kutsevič, Turan, Miro.

Súhrn zaslal klub MHK Humenné
V 4. min. bombu od modrej čiary tečoval Bylina tesne nad, v 7. min. pri avizovanom považskom vylúčení zblízka minul Fedorko. V početnej výhode strelu Vaška kryl Kompas, v 12. min. sa cez dvojicu obrancov prepasíroval Markuš, záchrannú brzdu zatiahol Niník, ale rozhodca ukázal „len“ vylúčenie. V 18. min. dobýjal bránu súpera na dvakrát Solomončak, ale Kompas včas roztiahol betóny. V čase 19:38 bekhend Fedorka vyrazil brankár ramenom na hornú žŕdku, puk dopadol pred čiaru – smola.

Druhá tretina sa začala nájazdom Vaška a zákrokom Kompasa aj bez hokejky. V 25. min. hľadisko vzdychalo, Bylina posunul puk Jokeľovi, ktorý odkrytú bránu z 2 metrov minul. Považskú bránu odkliala až spolupráca Babinets – Fedorko s koncovkou Kamenického. V 31. min. bombu Krempaského od modrej čiary vyrazil Kompas a zvládol aj dorážku Fedorka. Ako blesk z jasného neba prišla v 34. min. akcia súpera s nepokrytým Ligasom – 1:1. V 36. min. individuálna akcia Žitného donútila Kompasa vyniknúť opäť, aj bomba Mačkoviča skončila v lapačke opory „Panterov“. V 39. min. humenské prečíslenie 2 na 1 (Vrábeľ, Majerník) skončilo u gólmana, ktorý vychytal aj Žitného.

Už po 40 sekundách tretej tretiny bol faulovaný Fedorko v brejku, nasledovala „iba“ presilovka, tú však po 38 sekundách využil Solomončak. V 45. min. Lesňák namieril len do rozkľaku brankára a v 48. min. už Jokeľ dvíhal ruky, ale Kompas puk včas zaľahol. V 52. min. si vybojoval šancu Žitný, v tutovke zlomil hokejku Kamenický. Hrdina „Panterov“ vykopol puk z hokejky Vaška, zblízka odvážne zaľahol aj Fedorka. Humenský tlak bol neplodný, v 57. min. domáci zle striedali a Bednár vyrovnal.

Došlo na predĺženie 3 proti 3, v 62. min. získali „Levy“ presilovku  a z množstva šancí Kompasa napokon prekonal hrdina zápasu Solomončak.