Žiar nad Hronom do karantény, nebude hrať ešte ani Považská Bystrica

(AKTUALIZOVANÉ 14.1.2022 o 10:00) Ani v našej súťaži sa nevyhneme komplikáciám s prekladaním zápasov pre karantény mužstiev v súvislosti s ochorením COVID-19. Najnovšie putuje do karantény nováčik zo Žiaru nad Hronom, ktorý tak nateraz odkladá najbližšie dva súboje. V karanténe pokračuje ešte aj Považská Bystrica, ktorá taktiež v piatok a v nedeľu do súťažného kolotoča nenaskočí. Najčerstvejšia informácia je, že do zápasov nenaskočí pre podobné starosti ani Trnava. Verme, že všetky tri mužstvá sa predstavia v zápase opäť už budúci týždeň v stredu. 

„Nepríjemnostiam s covidom sa žiaľ nevyhla ani naša kabína. Okrem zranení a chýbajúcich hráčov vyradil Indiánov z kolotoča najbližších zápasov aj covid. Na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva momentálne nie je možné organizovanie žiadneho zápasu, až do preukázania negatívnych výsledkov u hráčov,“ uvádza na klubovej webstránke Žiar nad Hronom, ktorý vynechá zatiaľ najlbližšie dva domáce zápasy, v piatok s Humenným a v nedeľu s Martinom.

Hráči Považskej Bystrice sú v karanténe už od 7. januára, no pre rozšírený výskyt nákazy COVID-19 musia v izolácii ešte zotrvať. Po vynechaných súbojov so Źilinou a Dubnicou, budú musieť nájsť nové termíny aj s Modrými krídlami a Topoľčanmi. 

Pravidelné testovanie odhalilo v piatok pozitívny výsledok aj u hokejistov HK Gladiators Trnava, ktorý podľa nariadení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva rovnako ostávajú v karanténe a ich najbližšie dva zápasy sú odložené. V piatok mali privítať Žilinu a v nedeľu v televíznom zápase Dubnicu. 

Všetkym trom tímom prajeme veľa zdravia a čo najskorší možný návrat do súťažného kolotoča!


Ďalšie články