Derby o Považie rozhodol premiérový strelec Lukáš Ďurkech

HK´95 Považská Bystrica – TSS Group Spartak Dubnica 4:3pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 1. Rufati (Cíger), 7. Ligas (Zaťko, Cíger), 25. Rufati (Cíger, Omelka), 63. L. Ďurkech (Ligas, Jakubec) – 7. Ďuriš (Beták, Kristín), 34. Škvarek (Huhtela, Mikuš), 46. Korbel (Haščák, Géci). Rozhodovali: Lesay, Vido – Nosek, Danko; strely: 29:34; vylúčení: 1:2; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 756 divákov.

Považská Bystrica: Pajpach – Zaťko, Cebák, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Meszároš, A. Zlocha, Šamaj, Omelka – Cíger, Rufati, Ligas – Tománek, J. Zlocha, Urbánek – Jakubec, Pšurný, Dmitriev – Vilčinskij, Sádecký, Švantner

Dubnica: Gabriš – Janík, Trška, Mikuš, Švec, Chatrnúch, Urban, Putala, Druga – Kristín, Ďuriš, Beták – Mikula, Ondruš, Škvarek – Lunter, Huhtela, Tábi – Géci, Haščák, Korbel

Hodnotenie hlavného trénera domácich Júliusa Pénzeša:

Stretnutie malo od začiatku dobré tempo, obe mužstvá sa sústredili na útočenie, my sme z toho vyťažili vedenie hneď na začiatku. Ďalší dôležitý moment pre nás bol, keď po vyrovnaní Dubnice sme o chvíľu opäť išli do vedenia. Myslím si, že do polovice zápasu sme mali trochu navrch, zlomilo sa to potom, keď sme za stavu 3:1 nastrelili žŕdku a následne z oslabenia sme inkasovali na 3:2. Dubnica zvýšila aktivitu a mala prevahu. V tretej tretine to bolo podobne, Dubnica nas aktívne napádala a podarilo sa jej vyrovnať. Potom sa hra vyrovnala a hoci tam boli nejaké šance na oboch stranách, skončilo sa to podľa mňa zaslúženou remízou. V predĺžení sme to víťazstvo strhli na svoju stranu po kurióznom góle, keď brankár súpera zle odhadol náš vyhodený puk do útočnej tretiny a my sme skórovali do prázdnej bránky.